Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Földhasználati jog

MajorDomus # e-mail 2014.06.16. 22:53

Szerintem nem

Nándi002 # e-mail 2014.06.16. 21:45

A 30 eltelt, igen, elvileg a törvény szerint a haszonbérleti szerződés semmis. Akkor ezek szerint a bérbe adó nem követelheti a bérleti pénzt? Az ingyenes használat a mérvadó?
A szerződés dátumát megnézem, de az ingyenes használatot bevette a földhivatal, így szinte biztos, hogy dec. 15 előtti. A bérbeadó lehet, hogy azért akart feketén pénzhez jutni, hogy ne kelljen bevallania. Nem tudom. A lényeg, hogy ebben az évben nem kerülhet kifizetésre a bérlet és akkor ha jól értem, bíróságon sem fogja tudni követelni azt eredményesen, vagy igen?

MajorDomus # e-mail 2014.06.14. 22:37

A hátsó szándék biztos!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.06.14. 19:02

Látod, hogy nem is haszonkölcsön-szerződést kötöttek ezek valójában. Csak valamiért leplezni kívánták egy ingyenes szerződéssel.

www.kbs-ugyved.hu

Lyonee #   2014.06.14. 18:30

Minden 2013. december 15-én vagy azután termőföldre megkötött haszonkölcsön szerződés semmis. A már élő haszonkölcsön szerződéseket 2013. december 15-től nem lehet meghosszabbítani. Minden termőföldre kötött haszonkölcsön szerződés 2014. december 31-én hatályát veszti. A haszonkölcsön szerződés alapján történő termőföld használat lehetősége tehát 2014. december 31-ével megszűnt. A termőföld használatának ingyenes átengedése ezután kizárólag közeli hozzátartozók között, szívességi használat jogcímen lehetséges.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.06.14. 09:54

Nyilván a a bérbeadó saját magát akarta biztosítani, amikor haszonbérleti szerződést is íratott

Szerintem meg nyilván csalni akart. A bérlővel közösen.

www.kbs-ugyved.hu

Jesztudé # e-mail 2014.06.14. 06:22

Üdvözlet!:)
Segítséget szeretnék kérni.
Édesapám halálakor én örököltem utána a szántóföldeket legelőket.
Egy pár évig míg apu élt,mi műveltük a földjeinket.
Később a halála előtt 3 évvel,odaadtuk a testvérének.
Erről papírt semmit sem írtunk.Ő a tudtunk nélkül bejegyeztette a mi tulajdonunkban levő földekre az ő földhasználatát.
A támogatást ő vette fel,jogtalanul.
Mi erre felhatalmazást nem adtunk neki.
Apu halála után én visszakértem a földhasználati jogot pár darab tábláról.
Amit nagy nehezen vissza is kaptam.Végül is akkor még könnyen a nevemre tudtam iratni.De amelyik kis táblákról nem tudtam,az után a rokon vette fel a támogatást.Magyarul átvágott minket,engem.
Most viszont bonyodalmas visszaszerezeni a földhasználati jogot.
Akkor is ha a föld az én tulajdonom.Aki bezzeg elcsalta az nyugodtan,használhatja és élvezheti az utána járó pénzt!
Megjegyzem legelőről van szó,és semmit nem csinál vele.
Más állatai le legelik.Úgy hogy rendbe van a legelő.
Ez ügyben szeretnék tanácsot kérni tőletek.
Mert ez a földhasználat,jogtalan!
Köszönöm szépen a segítségetek előre is.

MajorDomus # e-mail 2014.06.14. 00:04

Eltelt a 30 nap? Akkor nincs miről beszélni!

Nándi002 # e-mail 2014.06.12. 22:29

Üdvözlet!

Aziránt szeretnék érdeklődni, hogyha egy napon egy azon földterületre kötöttek haszonbérleti szerződést és ingyenes használatról is szerződést és az ingyenes használatról szólót nyújtotta be a földhivatalnak a földhasználó, akkor a haszonbérleti szerződés érvényes marad-e? Azt olvastam a jogszabályokban, hogy a haszonbérleti szerződést be kellett volna nyújtani 30 napon belül a földhivatalnak, ellenkező esetben érvényét vesztette. Mik a kilátások abban az esetben, ha a bérlő nem fizet bérleti díjat, de aláírta a haszonbérleti szerződést is. A bérbeadó követelheti a szerződésben foglalt bérleti díjat a kettejük megállapodása alapján, vagy csakis az ingyen használatról szóló szerződés a mérvadó, ami a földhivatalban is be van jegyezve?
(Nyilván a a bérbeadó saját magát akarta biztosítani, amikor haszonbérleti szerződést is íratott és a felek az összegen később vitába keveredtek. Ezután peres eljárásra vinné a bérbeadó az ügyet és a haszonbérleti szerződés alapján kérné a bérleti díjat. A bérlő köteles kifizetni?)

Köszönöm!
Nándi

MajorDomus # e-mail 2014.05.25. 23:26

járhato ut

lajcsó # e-mail 2014.05.24. 16:47

"Hitel csak hrsz birtokában adható. Hrsz nincs míg nincs földbérleti szerződés."
Már hogyne lehetne. Az épület is kaphat önálló helyrajzi számot.
A telken meg átjárási szolgalmat kell létesíteni.

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

Immaculata (törölt felhasználó) #   2014.05.24. 13:44

A helyi földbizottság állásfoglalása is kell hozzá, neki pedig nincs előírva válaszadási határidő.

MajorDomus # e-mail 2014.05.24. 11:19

Csak a hivatal az hivatal!

eszti20 # e-mail 2014.05.24. 00:22

MajorDomus Köszönöm szépen a válaszodat :)

MajorDomus # e-mail 2014.05.23. 00:12

30 nap

eszti20 # e-mail 2014.05.22. 00:05

Meddig tart egy föld eladásnál hogy válaszoljon a Mezőgazdasági Szakigazgatási szerv?

MajorDomus # e-mail 2014.04.01. 22:38

Imma,
csak nincs náluk Nagy Sándor kardja,hogy átvágja a gordiuszi csomót!

valahogy
el kellene indulniuk.

Immaculata (törölt felhasználó) #   2014.04.01. 07:49

jaaaaj MD, megint csak:)

Olyat kérnek, amire az önkormányzat nem kötelezhető, amire meg jogosultak, az nem kell nekik:)

MajorDomus # e-mail 2014.03.31. 23:31

szerintem
kérd a biróságtól hogy kötelezze az önkorit a szerződés megkötésére,onnan fel tudod göngyöliteni!

kbs

szerinted ez járható út?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.03.31. 18:21

Épp elég, ha az épület tulajdonjogát elismerik. Az épület tulajdonosát törvényes földhasználati jog illeti meg.

www.kbs-ugyved.hu

zoldike # e-mail 2014.03.31. 16:11

Hát pont a földhasználati joggal van a probléma, mert ahhoz kellene egy érvényes földbérleti szerződés amit most nem akarnak kiadni. Az épület tulajdonjogát elismeri az önkormányzat de az alatta levő földterületre nem köt szerződést.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.03.31. 14:25

Biztos, hogy épület ez? Nem csak valami ingóságnak minősülő bódé?

www.kbs-ugyved.hu

Immaculata (törölt felhasználó) #   2014.03.31. 14:10

Jaaaaj

Nem földbérleti szerződésre van szükségetek, hanem az épület tulajdonjogát bejegyeztetni földhasználati joggal együtt.

Ehhez ügyvéd kell, ráadásul, ha a föld tulajdonosa nem ismeri el a ráépítést, akkor csak perben járható út.

zoldike # e-mail 2014.03.31. 13:21

Ráépítéskor 1988-ban volt az önkormányzat által kiadott földbérleti szerződés, azóta többszöri tulajdonosváltozás történt az éülettel, de tulajdoni lapra nem vezették rá az épületet. A mostani tulajdonos (KFT) hitelt szeretne felvenni az épület helyreállítására. Hitel csak hrsz birtokában adható. Hrsz nincs míg nincs földbérleti szerződés. És most több hónapos huza vona után sem járul hozzá a képviselőtestület a földbérleti szerződés megkötéséhez, igy nem tudjuk rávezettetni a tulajdoni lapra az épületet, így ugrik a hitel....stb. Ezért kérdésem, hogy van e joga a képviselőtestületnek ettől elzárkózni, vagy ez kötelezően kiadandó jog.

MajorDomus # e-mail 2014.03.28. 22:51

és miért fontos ez a jog?