MajorDomus Köszönöm szépen a válaszodat :)
Földhasználati jog
30 nap
Meddig tart egy föld eladásnál hogy válaszoljon a Mezőgazdasági Szakigazgatási szerv?
Imma,
csak nincs náluk Nagy Sándor kardja,hogy átvágja a gordiuszi csomót!
valahogy
el kellene indulniuk.
jaaaaj MD, megint csak:)
Olyat kérnek, amire az önkormányzat nem kötelezhető, amire meg jogosultak, az nem kell nekik:)
szerintem
kérd a biróságtól hogy kötelezze az önkorit a szerződés megkötésére,onnan fel tudod göngyöliteni!
kbs
szerinted ez járható út?
Épp elég, ha az épület tulajdonjogát elismerik. Az épület tulajdonosát törvényes földhasználati jog illeti meg.
Hát pont a földhasználati joggal van a probléma, mert ahhoz kellene egy érvényes földbérleti szerződés amit most nem akarnak kiadni. Az épület tulajdonjogát elismeri az önkormányzat de az alatta levő földterületre nem köt szerződést.
Biztos, hogy épület ez? Nem csak valami ingóságnak minősülő bódé?
Jaaaaj
Nem földbérleti szerződésre van szükségetek, hanem az épület tulajdonjogát bejegyeztetni földhasználati joggal együtt.
Ehhez ügyvéd kell, ráadásul, ha a föld tulajdonosa nem ismeri el a ráépítést, akkor csak perben járható út.
Ráépítéskor 1988-ban volt az önkormányzat által kiadott földbérleti szerződés, azóta többszöri tulajdonosváltozás történt az éülettel, de tulajdoni lapra nem vezették rá az épületet. A mostani tulajdonos (KFT) hitelt szeretne felvenni az épület helyreállítására. Hitel csak hrsz birtokában adható. Hrsz nincs míg nincs földbérleti szerződés. És most több hónapos huza vona után sem járul hozzá a képviselőtestület a földbérleti szerződés megkötéséhez, igy nem tudjuk rávezettetni a tulajdoni lapra az épületet, így ugrik a hitel....stb. Ezért kérdésem, hogy van e joga a képviselőtestületnek ettől elzárkózni, vagy ez kötelezően kiadandó jog.
és miért fontos ez a jog?
Eleve a ráépítéskor kellett volna megállapodni a földhasználati jogról is. De ha az valamiért akkor elmaradt, és önként sem járul hozzá a telek tulajdonosa a bejegyzéshez, akkor perben, bíróság által valószínűleg pótoltatható.
De Majornak is igaza van: miért lényeges a bejegyzés? Nem engednek keresztüljárni a telken?
lehet én vagyok értetlen,
de ha a földön rajta van az épületed,akkor mit akarsz még használni?
Vagy joga van-e feltételekhez kötni? ( Az előző tulajdonosnak hátraléka van.)
Elnézést, ha nem volt egyértelmű. A kérdés az hogy joga van-e az önkormányzatnak a földhasználati szerződést nem megkötni az új tulajdonossal, vagyis a Kft-vel
Mi a kérdés?
Önkormányzati telken álló épületre szerzett tulajdonjogot jogi személyiséggel rendelkező gazdasági társaság. Az Önkormányzat elzárkózik a földhasználati jog megadásáról. Van erre joga? Tudomásom szerint a Ptk úgy rendelkezik, hogy Ha a föld és a rajta álló épület tulajdonjoga nem ugyanazt a személyt illeti meg, az épület tulajdonosát az épület fennállásáig az épület rendeltetésszerű használatához szükséges mértékben a földre földhasználati jog illeti meg.
Tisztelt felhasználók! Földhasználattal kapcsolatos kérdésem lenne. A haszonkölcsön megszűnik2014.12.31. napjával. Akinek eddig haszonkölcsöne volt,és nem akarja,hogy megszűnjön a földhasználata,ezek szerint köteles valamilyen más formában szerződést kötni. Ha haszonbérletet köt az az eddig haszonkölcsönként lévő földre,és változásként bejelenti a földhivatalnál,a kifüggesztés akkor is érvényes? Valamint 2014-ben egyáltalán lehetséges még haszonkölcsönt bejelenteni?
A cégjognál megkaptad a választ.
Tisztelt szakértő!
Ha egy cég felszámolás során törölve lett és van jelzálogjog a javára bejegyezve akkor ki adja ki a törlési engedélyt?
Választ előre köszönöm!
Lajcsó, így már minden világos, köszi szépen! :)
A többségi döntéshez nem kell minden tulajdonost megkérdezni. Ha megvan a többség hozzájárulása akkor kész, elég. Teljesen fölösleges meg értelmetlen további tulajdonosok hozzájárulását megkérni. Annak, hogy miért éppen azokat keresték meg akik megadták a hozzájárulásukat több oka lehet. Egyik ilyen (praktikus) ok lehet az, hogy a legnagyobb tulajdoni hányaddal rendelkezőket keresik meg elsősorban, mivel az ő hozzáállásuk alapból eldöntheti a kérdést.
Szerintem sem használatról van szó. A nem tulajdonos által gyakorolt erdőgazdálkodói tevékenység szolgáltatás (SZJ száma is van). Ez hasonló ahhoz mint amikor valakivel felszántatom, lekaszáltatom stb. a földemet. Nem használatba adom az ingatlant, hanem igénybe veszek egy szolgáltatást.
Lajcsó! Nagyon köszönöm. Ez a törvény (2007-es) valahogy kimaradt az életemből :) Így már érthető. Ezt publikàlhatnák több helyen is mert a '94-es törvény csak "használatròl" ír és ez így félreérthető, mert laikus ember olvasatàban a hasznàlat konkrét használatot (szántás, vetés stb.) jelent.
Lyonee köszönöm!
De én egyszerűen csak annyit szeretnék tudni, hogy, idézem magamat:
„A kérdésem, hogy az összes tulajdonost meg kellett volna kérdezni a használatba adáshoz (gazdálkodáshoz)? Vagy csak éppen akit gondoltak és így már meglett az 56%?”
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02