tulajdonjog - haszonélvezeti jog


ObudaFan # 2011.05.25. 09:31

közös haszonélvezet esetén kell-e mindenki engedélye ahhoz, hogy valamelyik haszonélvező helyébe kívülállót költöztessenek be a lakásba?

Nem feltétlenül. A saját használata terhére a haszonélvező másnak is engedhet használatot.

hogyan juthat a költségeihez?

Ha máshogy nem fizetési meghagyás és polgári per útján.

pocsi # 2011.05.25. 09:27

Közös haszonélvezet esetén, ha csak a harmadik haszonélvező csináltatja meg az ez ideig csak a másik két haszonélvező által lakott lakást / festés mázolás gép.eszk.karbantartása ELHANYAGOLT CSŐTÖRÉS KÖVETKEZMÉNYEI/ hogyan juthat a költségeihez?
JÖVŐBEN HÁRMAN LAKJÁK A LAKÁST.

pocsi # 2011.05.25. 09:21

Tisztelt Fórum, közös haszonélvezet esetén kell-e mindenki engedélye ahhoz, hogy valamelyik haszonélvező helyébe kívülállót költöztessenek be a lakásba?

ObudaFan # 2011.05.24. 14:31

Ha a szerződés szerint is párhuzamosan illet meg a haszonélvezet téged is, akkor van értelme igényt érvényesíteni. Megpróbálhatsz a jegyzőtől is birtokvédelmet kérni, de valószínűleg a megoldás a bíróság lesz. A bíróságtól viszont kérheted, hogy ideiglenes intézkedéssel döntsön már a per elején arról, hogy a jogerős ítéletig beköltözhetsz.

pocsi # 2011.05.24. 14:20

tisztelt jogi fórum, 16 évvel ezelőtt vettem egy lakást a fiam nevére. 3 haszonélvezettel. 2 haszonélvező azóta is bent lakik a lakásban, én pedig most váltam el, kellene az az egy szoba, ami 1/3 részt jelentene.
Nem engednek be, azt mondták, majd ha ők meghalnak.
Közös, holtig tartó haszonélvezet van mind a hármunknak.
Mit tehetek?

pocsi # 2011.05.24. 14:17

tisztelt jogi fórum, 16 évvel ezelőtt vettem egy lakást a fiam nevére. 3 haszonélvezettel. 2 haszonélvező azóta is bent lakik a lakásban, én pedig most váltam el, kellene az az egy szoba, ami 1/3 részt jelentene.
Nem engednek be, azt mondták, majd ha ők meghalnak.
Közös, holtig tartó haszonélvezet van mind a hármunknak.
Mit tehetek?

pazs # 2011.05.20. 07:26

Ha a haszonélvező a dolgot rendeltetésének meg nem felelő módon használja, rongálja, vagy a dolognak a haszonélvezet megszűntével való visszaadását egyébként veszélyezteti, és a tulajdonos tiltakozása nem vezetett eredményre, a tulajdonos biztosítékot követelhet.

krisztin024 # 2011.05.20. 05:49

Szeretnék érdeklödni hogy a haszonélvezötöl bisztositékot mijyen esetben kérhetek.

krisztin024 # 2011.05.18. 08:27

Nem volt semi féle hatosági eljárás .csak ő mondta,hogy volt ügyvédnél és majd az ügyvéd küld neki ki határozatot.Addig én nem csinálhatok semit a saját lakásomban mig meg nem jönn neki a határozat.

pazs # 2011.05.18. 07:32

Az ügyvéd nem ír határozatot, ha meg hatósági eljárás volt, abban te is ügyfél vagy. Szóval azt az ügyvédet kéne megkérdezni, nem akarok találgatni.

krisztin024 # 2011.05.18. 06:37

Szia még csak azt szeretném megkérdezni ,hogy a nagybátyámal megegyeztünk a ház fele meg marad neki a másik fele nekem de ő azt mondja ,hogy volt ügyvédnél és onan vár határozatot addig én nem csinálhatok semit a saját lakásomban még ö megnem kapja, csak azt szeretném megkérdezni ,hogy egy ügyvéd milyen határozatot küldhet mivel én ugy tudom ,hogy az ügyvéd ha elmegy az ember hozá akkor ot megmondja neki személyesen .

krisztin024 # 2011.05.15. 07:09

Nem hüjeséget írtam a pince tényleg lakáson belül van a könyha alatt a spajzbol kell le meni oda. De ügyvédet kérdeztem tegnap és a pince is bele tartozik a megosztásba .

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.14. 19:27

Én nem a pincét nem értem, hanem a kérdést. Mi az Isten csudája az a "közöségimegosztás"? Hogy lehet "belevenni" a pincét? Ami a lakáson belül van...

monalisa1 # 2011.05.14. 17:39

Ahogy kbs írt több kérdőjelet úgy én is megteszem: lakáson belül a pince????

Szóval hülyét írtál, javítsd ki!

krisztin024 # 2011.05.14. 16:20

Akkor nem tudod?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.14. 16:11

????

krisztin024 # 2011.05.14. 14:56

Szeretnék érdeklödni,hogy a közöségimegosztásnál a pincét is bele veszik ammi a lakáson belül van?

Babenoname # 2011.05.06. 07:52

Kedves Forumozok,
Arveresen vettem lakast.
Tudom, hogy a lakasra meg van tartozasa az elozo tulajdonosnak, de ez nem volt raterhelve az arvereskor. Ezek a tartozasok ugye nem ruhazhatok at az uj tulajdonosra ?

Valamint mikortol illetnek engem a kozuzemi dijak ? Mit tudtok javasolni, olyan szolgaltatokkal, mint pl. vizesek, akik nem hitelesitenek vizorat addig mig a regi tulajdonosnak van tartozasa.

Es meg valami, az arveres eredmenye allitolag 30 nap mig jogerore emelkedik. Mikor kell atiratnom kozuzemi szamlakat ? Illetve mikor forduljak ugyvedhez ? Meg kell varnom a 30 napot ? Eddig a kozuzemi dijak fogyasztasaval mit csinaljak ? Zarjam le a lakast ? Ne jarjon be senki ?

Lhotse # 2011.05.05. 19:18

Pazs

Az valóban nem, de ha mondjuk a szülők arra tekintettel ajándékoztak, hogy azt remélték, hogy gyermekük majd támogatja őket és esetleg rá is szorultak, de a gyermek mondjuk faképnél hagyta őket...

Ez csak egy verzió, persze túl keveset tudunk az ügyről.

timea1001 # 2011.05.05. 18:28

Tisztelt Pazs!

Az édesanyánk részéről semmi probléma ezzel csak az édesapja akarja birtokba venni az ingatlant.

pazs # 2011.05.05. 09:01

krisztin024: akkor még egyszer, ha nem tudtok megállapodni a használat módjában, akkor bírósághoz kell fordulni ezügyben. Nem egyedül ő és nem egyedül te mondod meg, hogy legyen.

krisztin024 # 2011.05.05. 05:57

Még annyit ,hogyha a biroság a félházat megitéli nekem akkor a nagybátyám nemteheti meg hogy nem enged be a lakásba vagy fenyegetözik hogy ha berakom a lábam a salyát lakásomba leszurkál . Ilyenkor mi a teendö. Ő szerintem nem teheti meg hogy nem enged be a saját lakásomba mivel Ő -neki csak a fél házra van haszonélvezette tulajdon joga nincs.

pazs # 2011.05.04. 15:17

De annak nem lehet az az indoka, hogy a tulajdonos eltűnt.

Lhotse # 2011.05.04. 15:07

Ha a szülők (jelenleg haszonélvezők) ajándékozták a tulajdonosnak az ingatlant, bizonyos feltételek esetén pert lehet indítani az ajándék visszakövetelése iránt.

pazs # 2011.05.04. 14:45

Nem vehető vissza a tulajdona és nem tagadható ki a vagyonból (a sajátjából?).

Olyan mondjuk van, hogy ha az eltűnésétől számított 5 évig senkinek nincs tudomása az életbenlétéről, akkor holttá lehet nyilvánítani és akkor valaki örökli az ingatlant (elsősorban a gyerekei, házastársa, majd a szülei).

De miért probléma a ház tekintetében, hogy nem tudjátok, hol van a tulajdonos?