Társasház tulajdonosi jogok


MajorDomus # 2013.02.22. 21:57

lionking

ha kiteszi a k.k a faliujságra a tartozók névsorát,akkor jelentsétek fel, személyiségi jogok megsértése miatt.
egyszerüen nem teheti meg. ez teljes mértékben jogtalan,ebben igazad van.

ha a az iratbetekintéssel kapcsolatos. másodfokú itéletekből egyet is belinkelne az ügyvéd úr,hálás kennék!
ne általánosits!

ősszesen egy közös képviselő fejtett ki más vékeményt és nem ugrott neked.

a vizdijfogyasztásodról azért tud,mert a szolgáltató számlája mögött ott van a mellékmérő kimutatás.

egyébként hidd el nekem,laikusként ezt nehéz átlátni és megérteni, én 18 éve foglalkozom fütéselszámolásos épületekkel,sőt én lenditettem fel a piacot,
de nem olyan egyszerü ez mint amilyennek látszik.

ÜTK # 2013.02.22. 11:19

Osmi neked még annyi sincs, ergo te vajon milyen jogon is...:)

Lionking # 2013.02.22. 11:14

osmi:

Egyelőre szó sincsen perről, csak a végső esetben, amikor elfajulnak a dolgok, gondoltam erre.
Egyébként, ha nincs sumákság, akkor nem értem, hogy miért ne adná ki a kért iratok másolatait. Ha meg nem adja ki, akkor meg sumákság van.

Az, hogy valakihez betörnek, szerintem nem mentesíti a felelősségre vonás alól.

Végül is mindegy, mert a kérdésemre megtaláltam a választ, csak a betekintési jog volt a kulcsszó.

osmi # 2013.02.22. 10:54

Kedves Király!
Ez eddig sem volt kétséges.Az erőszak nélküli jog gyakorlás módját tudd meg, és ha lehet ismertesd.
Ha pert indítasz Önmagadat perled, minkét fél ls.-eit Te is fizeted. A végrehajtás módja is érdekelne, amikor 3- 4 év múlva a végrehajtót ki tudod kergetni a k.k.-höz, akihez előző nap éppen betörtek..

Lionking # 2013.02.22. 10:47

Megtaláltam a választ!

http://dekanycsaba.com/hirek.html

"Többször merült fel vita arról, hogy a társasház vagy lakásszövetkezet ingatlan tulajdonosa, tagja milyen mértékben tekinthet be a társasház vagy lakásszövetkezet irataiba.
Több másodfokú bírósági ítélet is kimondta, hogy a társasházban vagy lakásszövetkezetben tulajdonnal rendelkező személyek teljes mértékben, korlátozás nélkül betekinthetnek a társasház vagy lakásszövetkezet irataiba és azokról - a másolási díj megfizetése ellenében - másolatokat kérhetnek. Ezen igényüket a társasház közös képviselője vagy intézőbizottsága, lakásszövetkezet esetében az igazgatóság vagy ügyvezető elnök (képviseleti jogosultsággal bíró személyek)jogszerűen nem tagadhatják meg."

osmi # 2013.02.22. 10:33

Ami előbbre visz, olyat sajna nem tudok. Nyilvánvaló,hogy minden tházi adat,érték,stb a tul.társakra tartozik, mert a tház az ő sajátos közös tulajdoni formájuk.Az is tény viszont, hogy a "minden tudás" megoldandó feladatok sokaságát róná a k.k.-re,kezelőre.Még az is kiderülhet, hogy alkalmatlan...

Mufurc_nagyon # 2013.02.22. 10:13

Kedves ÜTK!

Nagy a baj, ha nem kiváncsi a vízfogyasztásra!!!!

Az előző időszak fogyasztásából kiszűrhetők az ügyeskedők.
Amennyiben mindenhol vízóra van az albetéteknél és a th. teljes fogyasztásának csak 30% jön az egyéni befizetésekből....
akkor csőtörés van.
lopják a vizet;-))))))))

A melegvíz fogyasztás, mint a nagykönyvek írják a hőtermelés költség elosztás egyik lényeges eleme.

Ha minden OK. akkor a h.víz+m.víz=0,92 th. vízfogy.

A helyzet tovább romlik, ha vanak vízóra nélküli albetétek.

Szóval csak tessék odafigyelni!!!!!


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Lionking # 2013.02.22. 09:51

osmi:

Köszönöm!
Azt hiszem, hogy én normális hangnemben kérdeztem, de valahogy ilyen a formám. Te esetleg hozzá tudsz szólni szakmailag a kérdéshez?

osmi # 2013.02.22. 09:40

Kedves ÜTK!

A kevéske tapasztalatod nyilvánvalóan nem tesz alkalmassá tanácsadásra. Az agressziód levezetésére pedig próbálj más módot találni.

ÜTK # 2013.02.22. 09:32

Lionking, a franc nem kíváncsi a vízfogyasztásodra, a vízmű küldi meg az adatokat, még pedig azért, mert a fő és almérők különbözetét a Társasház főmérőjére számlázzák, amit a közös költségből kell egyenlíteni.

Lionking # 2013.02.22. 08:09

MajorDomus:

Ahhoz képest, hogy senkinek semmi köze a másik fogyasztásához, az én közös képviselőm kiplakátolja, hogy kinek mennyi tartozása van, és, hogy kinek mennyit kell fizetnie vízfelmelegítésre, és fűtésre. Illetve, annak ellenére, hogy vízórás a lakásom, mégis tudja, hogy mennyi vizet használtam el, és nem csak a meleg vizet, amit be le kell adni a vízfelmelegítés elszámoláshoz, hanem a teljes kéthavi vízszámlámmal tisztában van.
Szerintem nem rá tartozik, ha már saját magam állok szerződésben a víz és csatornázó művekkel, és számlát kapok erről a díjbeszedőtől.

Mégiscsak az van, hogy csak kötelességeim vannak, de jogaim nincsenek, mert semminek nem tudok utána járni, mert nem kapom meg a kért adatokat. Aztán ha esetleg sikítás történik, akkor a következő kkv még le is szúr, hogy miért nem néztünk az előző körmére. Hát ördögi kör ez, én mondom.

Lionking # 2013.02.22. 08:04

Kedves ÜTK!

Pl. Mivel a franc sem tudja ( hogy úgy beszéljek, mint te is), hogy lakásonként mennyi volt a költségmegosztók értéke az éves elszámolásnál, ezért a közös képviselő azt hamisít meg, és ír ki költségnek, amit csak akar. Még ha tudom, hogy mennyi volt az egész éves gázszámla, és tudom, hogy mennyi volt a lakásonkénti költségmegosztó érték az éves leolvasáskor, akkor én is ellenőrizni tudom, hogy tényleg 35-40ezer forint jött ki nekem havonta 41nm-es lakásra, ameddig a kkv-nak havi 8-9ezer forint egy 55nm-esre.
Ezt pedig nem lehet máshogyan, mint számla másolatokkal, mert hiába írja le a cetlire, akár név nélkül, hogy mennyi volt az állás lakásonként, és mennyi volt a gázszámla az adott időszakra, akkor sem biztos, hogy azt írja le, amennyi valóban volt.

Ha nincs sumákság, akkor nem kell titkolózni!

Az is biztos, hogy ha valami kiderül a házban, és még itt lakom, akkor feljelentem nem csak a közös képviselőt, de a számvizsgáló bizottság tagjait is, egyenként, mert nekik kell ellenőrizni az elszámolást, és számon kérni, ha valami nem úgy néz ki, mint ahogyan ki kell néznie.

Lionking # 2013.02.22. 07:59

Mufurc_nagyon:

Köszönöm!

Mint láthatod hamar nekiugranak a közös képviselők az embernek, ha kényes adatokról van szó. Ez is azt bizonyítja, hogy sumákság van, mert ha nem lenne, akkor kiadnák a kért adatokat.

Egyébként a mi társasházunkban a közös képviselő minden hónapban kiírja, hogy mennyit kell fizetni vízfelmelegítésre, és fűtésre, ill. kinek mennyi tartozása van. Ezzel az erővel ez is jogtalan, ha MajorDomus válaszát vesszük alapul.

Mufurc_nagyon # 2013.02.22. 07:01

Kedves ÜTK!

Hogy ismereteit bővitsem egy két általan feltárt hiba a hőtermelés költségeinek elszámolásában.

Megpróbálok a szépiradalmi nyelvhasználat medzséjén maradni.

  1. Az éves elszámolás során "véletlenül" 12 hónap gázszámlái helyett 13 hónap számláinak összege került "beállításra"
  2. A th gázóra cseréjénél leoolvasott értéket két hónap múlva ismét induló értékként állította be a szolgáltató és a közös kedvenc nem vette észre. (pedig 20% volt nagyobb az összeg az előző évnél;-).
  3. A vízóra cseréknél az ütk. nem irta fel a lecserélt órák állását (pedig a szerződést alá kell írniuk), így a tulajdonosok egy részénél a régi óra FOGYASZTÁSA NEM LETT FIGYELEMBE VÉVE;-)
  4. egy négyszobás lakás kalorimétere "elromlott" és az előző évhez képest 90%-al kevesebb hőmennyiséget mért. Az SzMSz ilyen esetben az átlag 3*sát írja elő. Természetesen nem lett érvényesítve.

Mit ad isten az illető SzVB tag. Még ma is.

Az a baj, hogy az Ön mentalitásával dolgozó közös kedvencek, tévedhetetlennek (atyaúristennek) képzelik magukat.

A bank kivonat tartalmazza az indító számla számát és a megjegyzés tartalmazhatja a befizető adatait.
Ezek az adatok valóban nem tartoznak másra.
Sajnálom, hogy ilyen régen nem volt a kezében banki kivonat a havi forgalomról;-)(lehet, hogy sohasem volt;-))

Engedje meg, hogy személyem minősítését ne Öntől várjam;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

ÜTK # 2013.02.22. 05:19

Oroszlánkirály, a paranoia ma már egész jól kezelhető betegség.
Esetleg...mint sumákolni megtanult képviselőt felvilágosíthatna, mégis mi a pékfaszát lehet sumákolni a gázszámlán, költségmegosztón. Lehet én ellógtam ezeket az órákat és hiányos a tudásom.
Esetleg, mi érdekem is, hogy egyes tulaj többet a másik kevesebbet fizessen a melegedésért.

Mufff te meg azt mondd meg kérlek, hogy a bánatba szedjem ki egy bankkivonatból azt az adatot amit nem kértek.

Szerintem Te vagy a sötétség etalonja.

Mufurc_nagyon # 2013.02.21. 20:09

Kedves Lionking!

Maj prof. téved.

Joga van a társasház irataiba betekinteni.
Persze a fénymásolás pénzbe kerül;-)

DE ha a mobilján van képrögzítő, a helyszínen lefényképezheti ingyen.

Természetesen az ütk-k többsége zokon veszi az iratbetekintést.
Hogy miért, azt én nem tudhatom;-

Az egyes albetétek fogyasztási adatairól évenként az elszámolás idején tájékoztatást kell kapnia.
Természetesen nevesítve.

Az valóban személyes adatokat tartalnaz, hogy milyen számlaszámról és kiutal. De ezt Ön nem is kérte;-)))

2003. évi CXXXIII. törvény - a társasházakról

Ttv 47§

  1. a közös költséghez való hozzájárulás összegét - a tulajdonostársak nevének feltüntetésével -, a külön tulajdonban lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek szerinti bontásban.

Ttv 48§

  1. a közös költségekhez való hozzájárulás előírását és teljesítését - a tulajdonostársak nevének feltüntetésével -, a külön tulajdonban lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek szerinti bontásban.

A számítás másként nem ellenőrizhető, csak úgy, ha az alpját jelentő caloriméterek és vízórák adatait is láthatják. Természetesen ezt lehet nevesítés nélkül is megadni.

Természetesen én feljelenteném azt aki az ütk-t önbíráskodás keretében testi erőszakot alkalmaz;-)

Vajon miért kell az "elszámolást" végző céghez kimenni. Szerintem egy pld. az ütk. rendelkezésére áll az elszámolás részleteiről;-))

A betekintési jog levezetése az alábbi linken.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

MajorDomus # 2013.02.21. 19:25

1./ nem
2./ igen
3./ ez minden társasházban igy van,semmi közöd ahhoz,hogy ki mennyit fogyaszt,
ki milyen számláról fizet be,s ahhoz sem melyik lakásra ki fizet. ezt hivják jogosulatlan adatkezelésnek
a közös képviselő nem a ház Ura,de neki vannak ezek a jogositványok fenntartva a törvényben.

egyébként ahhoz jogod van,hogy ne verjenek át,ha ettől tartasz,menj be az elszámoló céghez a leolvasás után,ott előtted fogják levezetni a te elszámolásodat és megnyugszol.

egyébként én is megrugdosnám a közös képviselőmet ha az adataimat bárkinek mutogatná

Lionking # 2013.02.21. 15:15

Tisztelt hozzáértők!

Egy társasházban a tulajdonosoknak csak kötelességei vannak, vagy vannak jogai is?

Én például szeretnék kapni egy másolatot minden hónapban a gázszámláról, és a társasház számlakivonatáról, valamint a költségmegosztók éves leolvasási eredményeiről is, lakásonként.

A jog biztosítja ezeket a számomra?

Vagy megint ott tartunk, hogy csak a közgyűlés által választott számvizsgáló bizottság, és közös képviselőt illetik meg ezek a jogok, és én semmit sem tehetek, hogy megbizonyosodjak arról, hogy nem vagyok átverés áldozata?

(Számomra ez olyan abszurd dolog. Mintha a közös képviselő, vagy a számvizsgáló bizottság tagjai nem pont ugyan olyan emberek lennének, mint én. Azzal a kivétellel, hogy a közös képviselő elvégzett egy tanfolyamot, ahol megtanították, hogy hogyan lehet sumákolni, és, hogy a ház ura, és mindenkinek őt kell szolgálnia.)