osztatlan közös tulajdon megszüntetése


ObudaFan # 2017.04.16. 09:57

Átlag 2-3 év.

dorka11 # 2017.04.16. 18:25

commander!

Az én közös tulajdont megszüntető perem már a 9.évében jár, és még nincs vége. I. fokon tul.hányadok alapján osztják a költségeket. II.fokon a vesztes fizet mindent.

commander # 2017.04.17. 11:05

Köszönöm a válaszokat

József97 # 2017.04.17. 11:34

Az alábbi helyzetről kérnék a véleményt:
Osztatlan közös tulajdonom van 2 másik személlyel. Az ingatlanrészek elkülönítettek, önállóan forgalomképesek. Ebből az egyik tulajdonostárs tulajdonrészét jelzálogjog terheli elidegenítési tilalom mellett. A tartozása jóval meghaladja az ingatlan forgalmi értékét. A hitele bedőlt, nem fizet semmit, jelenleg nem is lakik itt. Információm szerint felajánlotta az eszközkezelőnek a részét. Jelenleg a volt élettársa lakik benne a gyerekével, akik ide bejelentett lakók. A lakóval nem lehet kijönni, agresszív, a közös tulajdonból fakadó költségeit sem fizeti. Emiatt elhatároztam, hogy ezt a lehetetlen helyzetet megszüntetem, vagyis magamhoz akarom váltani ennek a problémás tulajdonostársnak a tulajdonrészét (közös tulajdon megszüntetése).
Ebben a helyzetben mekkora eséllyel lehet a bíróságnál elérni egy közös tulajdon megszüntetését kimondó ítéletet, tehát egy ilyen pert „megnyerni”? Mit befolyásolhat az a tény, hogy eszközkezelői befogadás alatt áll az ingatlan, valamint az, hogy kiskorú gyermek lakik ott az egykori élettársával?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.17. 14:53

Miért nem veszed meg a végrehajtásban?

József97 # 2017.04.17. 15:57

Nekem mint tulajdonostársnak, semmiféle végrehajtásról nem volt tudomásom. Most meg állítása szerint beadta az eszközkezelőnek.

MajorDomus # 2017.04.18. 21:03

Támadd meg!

gerbera317 # 2017.04.19. 04:37

Az ingatlan akkor vehet részt a NET-programban, ha a zálogjogosult hozzájárul. Ha egy harmadik személy jobb ajánlatot tesz, mint ami a várható netes megtérülés, a bank nem fogja akarni a netes eljárást. Tegyél hát ajánlatot a banknak! De ne kint a pultnál, hanem a fiókigazgatóval tárgyalva!

MajorDomus # 2017.04.20. 21:53

Vagy irásban!

jani2017b # 2017.06.05. 11:56

Ha mindhárom tulajdonos belegyezik, hogy lehet megszüntetni az osztatlan közös tulajdont ( jó lenne per nélkül) ?

gerbera317 # 2017.06.05. 12:16

El kell adni az ingatlant, és elosztozni a vételáron. A közös akarat ezek szerint megvan hozzá.

MajorDomus # 2017.06.05. 18:43

Vagy megszüntetni!

gerbera317 # 2017.06.05. 20:38

MajorDomus, az nem úgy van, hogy a tulajdonostársak kinyilvánítják, hogy a közös vagyont megszüntetik, mert attól még minden azonképpen marad. Közös tulajdont csak értékesítéssel lehet megszüntetni. Értékesítéssel harmadik személy részére, vagy pedig valamelyik tulajdonostárs magához váltja a tulajdonostársak részét.

drbjozsef # 2017.06.05. 21:31

Lehet, hogy arra gondol, hogy felgyújtják a házat, a telket beszántják, sóval behintik, és rátolják tolólappal a mellette lévő telket? Valahogy csak meg lehet szüntetni... :)

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.06. 05:27

Közös tulajdont csak értékesítéssel lehet megszüntetni.
Vagy természetbeni megosztással, ha a dolog tulajdonságai és a jogszabályok engedik.

jani2017b # 2017.06.06. 05:38

Mível telekről van szó és rajta faházak, így a dolog tulajdonságai megengednék, megnéztem és vannak a környéken jócskán kisebb területű telkek is, tehát elvileg lehetséges a három részre bontás. Hogy kell nekivágni? Hová kell kérelmet benyújtani?

gerbera317 # 2017.06.06. 06:45

Szerintem gyorsan döntsd el, melyik topikban futtatod a kérdésedet, mert annak semmi értelme, hogy hárman itt válaszolnak, másik kettő meg a másik topikban, úgy, hogy esetleg még el is beszélnek egymás mellett!

Immaculata # 2017.06.06. 06:53

megnéztem

Be kell menni a helyi építéshatósághoz. Ott kell a telekmegosztás lehetőségéről érdeklődni.

jani2017b # 2017.06.06. 18:16

Köszönöm

MajorDomus # 2017.06.06. 20:10

Alakitsátok társasházzá(mindhárom tulajdonos beleegyezik)

Máris megszűnik a közös tulajdon !

kutyabarát # 2018.02.18. 06:35

Természetben megosztott osztatlan közös tulajdon (ikerház) haszonélvezője (14 év békés egymás mellett élés után) meghalt tavaly, a házrészét kiskorú dédunokájának ajándékozta pár éve.A házrész lakatlan, azonban a kiskorú tulajdonos anyja,aki BT ügyvezetője, valószínű még a nagyanyja életében és hozzájárulásával saját BT-jének székhelyét ide jelentette be. Az önkormányzat a lakások ingatlanadójának többszörösét veti ki az idei évtől azokra az eredetileg lakáscélú ingatlanokra, amelyek székhelyek.A kérdésem az, hogy engem, mint 50 %-ban tulajdonostársat sújthatnak-e megemelt ingatlanadóval a közös ingatlan tulajdonra tekintettel, miközben saját nevünkön adóztunk eddig is a magunk által használt részre? A kiskorú tulajdonos anyjának, akinek állandó lakhelye nem itt van, nem kellett volna a hozzájárulásomat kérni ahhoz, hogy BT-jének székhelyét a közös tulajdonba jelentse be?Amennyiben ő fizetésképtelen, akkor milyen retorziók sújthatnak minket abban az esetben, ha sem rokonok, sem BT tagok nem vagyunk, semmilyen kapcsolatunk nincs egymással?Társasházzá miként tudnám nyilváníttatni, esetleg gyámhivatal bevonásával? Köszönöm szépen a választ!

nonolet # 2018.02.18. 08:42

Használati megosztás megállapodás van?

Csak írásban?
Bejegyezve is?

kutyabarát # 2018.02.18. 09:01

Sajnos nincs, csak a vásárláskori szerződés, amelyben fel van tüntetve a megvásárolt házrész helyiségileg felsoolva.

kutyabarát # 2018.02.18. 09:35

1973ban vásárolták meg az ingatlanrészt az akkori ingatlankezelő vállalattól. Ezen a szerződésen tételesen fel vannak tüntetve a helyiségek.Mi az akkori vásárlótól vettük meg.Van még egy pontja ennek a szerződésnek: az osztatlanban maradó családi ház tatarozását mindenki a saját részét illetően önállóan végzi, felmerülő közös költséget közösen, tulajdoni arányuknak megfelelően .

kutyabarát # 2018.02.21. 11:14

Bocsánat, a kérdéseim többsége az osztatlan közös tulajdonnal kapcsolatosak. Most találtam ezzel kapcsolatos fórumot, ott teszem fel a kérdéseimet, annál is inkább, mert a társasházzá alakítás nem lenne célszerű számomra vásárlási szándék miatt.Sajnálom , hogy megzavartam a rendet.