Zsákutcába kerültem


monalisa1 # 2006.08.06. 11:39

Bocs: részletfizetés csak illeték esetében van., az esetlegesen szerzett jövedelem utáni adót azt egyösszegben be kell fizetni.

monalisa1 # 2006.08.06. 11:30

Én csak mint laikus hozzászóló: ha annyiért adod - legalábbis papíron - amennyiért vetted akkor nem keletkezett jövedelem, tehát nincs mi után adózni.

Egyébként az eladási árból leszámítandó a vételkor fizetett illeték + az akkori adásvételnél közreműködő ügyvéd tiszteletdíja, az így képződött tiszta jövedelem után kell szja adóbevallást tenni legkésőbb a jövő évi adóbevalláskor, és 25% a fizetendő adó.

Nagyon indokolt esetben lehet kérni 3 évre részletfizetési kedvezményt.

Ha esetleg rosszul írtam majd valaki értő fórumozó bizonyára kijavít.

margarita # 2006.08.06. 10:30

Sziasztok!
van egy tehermentes ingatlan, amit szeretnénk eladni. decemberben vásároltuk, tehát egy éven belül. a kapott pénzből egy szabadfelhasználású jelzáloghitelt kell visszafizetni, tehát semmiképpen nem tudunk a pénzből lakást venni. ebben az esetben a bevételből mennyit kell adózni? köszönöm

ObudaFan # 2006.08.03. 16:17

2.6 M után kell fizetni öröklési illetéket, ennek mértéke attól függ, ki volt az örökhagyó.
Az örökhagyó gyermeke, házastársa, szülôje, valamint a háztartásában eltartott szülô nélküli unokája terhére (Az örökbe fogadott, a mostoha- és nevelt gyermek a vér szerinti gyermekkel, az örökbe fogadó, a mostoha- és nevelôszülô a vér szerinti szülôvel egy tekintet alá esik) 18 millió forint feletti rész után 35 millió forintig 6% 35 millió forint feletti rész után 11%
Az örökhagyó előző csoportba nem tartozó unokája, nagyszülôje, testvére terhére 18 millió forintig 6% 18 millió forint feletti rész után 35 millió forintig 8% 35 millió forint feletti rész 15%
Minden más örökös terhére 18 millió forint feletti rész után 35 millió forintig 12% 35 millió forint feletti rész után 21%.

2.5 M után pedig a 25%-os személyi jövedelemadót kell megfizetni.

eleem # 2006.08.02. 17:07

hello! nem keveredett össze: amit örökőltem az 1/2 része 3millió ft végrehajtás 1,44millió.tehát a lakás össz értéke 6millió.
most ez a lakást 11 millióért értékesitjük. mi után kell fizeten mert igy az 1/2 része 5.5 millió ebből lessz kifizetve az 1.44millió
ha nem veszek másik lakást mit kell fizetnem.köszi

ObudaFan # 2006.08.02. 16:50

Hát ez kicsit összekeveredett. Az eladási ár és az öröklési illeték alapjául szolgáró ár különbözete után 25% személyi jövedelemadót kell fizetni, míg a hagyaték értékéért kell öröklési illetéket.

eleem # 2006.08.02. 05:27

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, mégpedig abban, hogy örököltem egy 1/2 lakást aminek az értéke 3 millió és persze adóságot is 1.4 millió amit a végrehajtó rá is terhelt az 1/2 részre.most el szeretnénk adni az ingatlant, aminek az akkori össz értéke 6 millió ft volt /ebből az én 1/2 részem 3millió / most 11 millió ft ért értékesíteném. a kérdésem, ha kifizetem azt a 1,4 millió ft-ot akkor arról milyen illetéket kell fizetnem vagy hova számolhatom el, illetve a 3millió forintból levonom az 1.4 et és a fennmaradó részből illetékkelek vagy a mostani 11 millió 1/2 részéből vonom le az 1,4 milliót és arról illetékkelek tehát 5.5 millióból.. Arra gondoltam hogy az anyám nevére iratom a következő lakást és talán megszabadulok a többi örökölt adóságtól. hogy legyen? Köszönöm a segítséget.

csubi26 # 2006.06.23. 10:09

Oksa, köszönöm a segítségeteket!

Kovács_Béla_Sándor # 2006.06.23. 09:46

Megegyezés kérdése. Viszont abban is különbözik a foglalótól, hogy nem feltétlenül kell a szerződéskötéskor megfizetni, megállapodhattok úgy is pl., hogy a szerződéskötést követő két héten belül. Persze, a bankot kérdezd meg előbb, hogy egy ilyen szerződés alapján kifizetik-e a megtakarításodat.

csubi26 # 2006.06.23. 08:50

Miből adjak előleget? Nincs igazán sok kézpénzem
amit mozgósítani tudnék! Egyedül az az 1millió van a takarékban. Mekkora lehet az előleg összege kb?

Zorro456 # 2006.06.23. 08:41

A legbiztosabb a Te esetedben ha elöleget adsz. Miért erölteted azt a foglalót? A szerződést úgy kell megkötni, hogy elöször előleg, melyet xxx takszövi letétből adod, a többit meg más formában. Ne rágodj ezen a foglalón, ha neked nem jön össze a kifizetés a foglalód ugrott.
Próbáld az ügyvédnél összehangolni a kifizetés módját!!

csubi26 # 2006.06.23. 08:28

Köszönöm a válaszod, de nem igazán segített! Tehát nem létezik olyan adás-vételi szerződésforma, ami a problémámat megoldaná?

Szerintem foglalót, Te is kérnél ha azt mondanám, hogy legjobb esetben 3 hónap, de legrosszabb esetbe 5 hónap alatt tudnám kifizetni a 10 milliót!

Kovács_Béla_Sándor # 2006.06.22. 16:03

Az, hogy honnan lehet előkeríteni egymilliót néhány hétre-hónapra, nem jogi kérdés. Legfeljebb az előkerítés következményei.

Nem hiszem, hogy a legtöbb eladó ragaszkodna a foglalóhoz - különösen a mostani erős kínálati piacon. Magam többször adtam-vettem házat-lakást, és soha nem adtam, nem kértem foglalót. Az ismeretségi körömben is csak olyatr tudok, aki előleget kért vagy adott.
Szóval vagy beszéld le ezt az eladót a foglalóról, vagy keress egy másik lakást.

csubi26 # 2006.06.22. 12:53

A nyílvánt ugy értettem, hogy azért a legtöbb esetben kérnek 10% foglalót az eladók. Azt én is tudom, hogy a foglalót a szerződés megkötésekor kell fizetni. Éppen ez a gondom, hogy hogy adjam oda, ha a takarékszövetkezet csak akkor adja ide az összegyűjtött pénzecskémet, ha viszek neki adásvételi szerződést?

Kovács_Béla_Sándor # 2006.06.22. 10:27

Egyébként a foglalót a szerződés megkötésekor kell fizetni.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.06.22. 10:26

Miért is "nyílván", az hogy egymilliós foglalót kell fizetned?

csubi26 # 2006.06.22. 08:34

Sziasztok, jó napot mindenkinek!

10 millió forintos ingatlant szeretnék vásárolni, amiből 1 millió ft vállalati hitel lenne, 1millió ft pedig egy un.ifjúsági számlán van( szüleim gyűjtögették),amit csak lakás vásárlás építésre stb lehet kivenni. A problémám a következő: nyílván a lakást csak úgy tudom megvenni, ha1 millió foglalót adok a tulajnak, ez meg is van ugye a takarékban, de a takarék csak akkor adja ide a pénzt ha adásvételi szerződést viszek. Tehát ezt most egy kicsit zsák utcának érzem. hiszen megvan a pénzem, csak így nem tudom kivenni :(.

Tehát az lenne a kérdésem, hogy létezik e valamilyen formája az adás-vételi szerződésnek v. előszerződésnek, ami megoldaná a problémámat. Gondolok ilyenre, hogy valahogy az előszerződésbe belefoglalni azt, hogy a foglalót csak néhány napon belül tudnánk kifizetni.