egyéni vállalkozó termőföld tulajdon szerzése


goodman # 2006.07.04. 11:32

A probléma az, hogy a körzeti földhivatalokban eleve nincsenek jogászok, legalábbis az általam ismert körzetikben... ilyenkor a megyei földhivatal jogászait kérdezik meg, aztán meghozzák ez alapján az elsőfokú határozatot, érdekes módon fellebbezés esetén pedig a megyei földhivatal jogászai elé kerül az ügy... ez mindenképpen tarthatatlan állapot...
A szakmai tudás hiánya erősen szembeötlő még a megyei földhivatalok jogászait tekintve is...

S.Gyuri # 2006.07.03. 19:30

Ügyvéd vagyok... Azért kértem itt segítséget, hogy hátha valaki már járt így, mert értelmetlen vita helyett írott formában szerettem volna a földhivatali kollegák elé tárni a helyes jogértelmezésre vonatkozó dokumentumot (BH, ítélet, földhivatali határozat, stb.)

Zorro456 # 2006.07.03. 13:19

Sajnos igen nagy problémát okoz a szakmailag alkalmatlan földhivatali vezető alkalmazása, de az is, hogy az ügyintéző nem a jogszabály alapján végzi a munkáját.
Menj el ügyvédhez, és csak úgy vedd meg az ingatlant.

S.Gyuri # 2006.06.30. 14:25

A városi földhivatal ügyintézője a Csongrád Megyei Földhivatal osztályvezetőjének az állásfoglalására hivatkozik...

lewho # 2006.06.30. 11:32

bizony. ugye (belföldi)jogi személy és j.sz. nélküli szervezet nem szerezhet főszabály szerint. na de kérem, attól hogy a Ptk. szerint gazdálkodó szervezet az ev. is attól még nem lesz jogi személy!!! az a szerencsétlen vállalkozó 1 ember, no! és nem szervezet.......

Zorro456 # 2006.06.30. 11:11

Melyik földhivatalban mondták ezt a hülyeséget. Az egyéni vállalkozó - természetes személy - és nem jogi személy.

S.Gyuri # 2006.06.30. 08:00

Szerinte az egyéni vállalkozó, mint ilyen, nem magánszemélynek, hanem olyan szervezetnek minősül, ami a jogi személyekhez hasonlóan nem szerezhet termőföldet. A Ptk. értelmező rendelkezései szerint ugyanis az egyéni vállalkozó is gazdálkodó szerevezetnek minősül.

Zorro456 # 2006.06.29. 19:23

Ezt bővebben írd le, mi az, hogy a földhivatali ügyintéző máshogy gondolja?

S.Gyuri # 2006.06.29. 18:58

Sziasztok!
Abban kérek segítséget, hogy egyéni vállalkozó (nem mezőgazdasági vállakozó) szerezhet-e termőföld tulajdont, és ha nem, úgy miért nem. Le van-e ez valahol írva a földtv.-nél részletesebben? Olyan ingatlanról van szó, ami részben major és csak részben termőföld egy hrsz-on belül. Én úgy gondolom, hogy egyéni vállalkozó is szerezhet termőföld tulajdont, de egy földhivatali ügyintéző máshogy gondolja.
Kösz a segítséget: S.Gyuri