Társasház adószáma????


MajorDomus # 2020.08.13. 15:16

Egyetértünk!
.
Ebben (is) kellene az Úniót utánozni nem csak az életszinvonalat irigyelni.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.13. 15:08

Van választásuk? :) És ez így van jól.

MajorDomus # 2020.08.13. 14:59

Nem értitek a lényeget.
Itt nem a program árára gondoltam.
.
A legutóbbi módositás (100 ezer ft áfa felett) 200 milliárd többletet hozott a költségvetésnek.
.
Ez legalább annyit s januártól a dupláját.
.
Az meg nem igaz,hogy aki eddig nem adózott ezután sem fog.
.
Már júliustól látom a változásokat. Szépen beállnak a sorba..?..

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.13. 14:53

Uraim, nyugalom, higgadtság.

wers # 2020.08.13. 05:48

Már a tervezéskor eldöntik mely kört célozzák meg és mit feltételeznek róla.

:DDDDD ÁÁÁÁ

Kezdek megvilágosodni, hogy a kormányhivatal néhány programját miért "hülyebiztosra" tervezik.

wers # 2020.08.13. 05:34

Ami pedig eddig is számlás volt, azt be is vallották.

Én ismerek olyan okoskát, aki nem tette be a könyvelésébe a kiállított számláját, pedig tudta nagyon jól, hogy a megrendelő lekönyveli (már miért is ne tette volna)

De végül is évek múlva ellenőrzésen kiderült, és mégis adózott utána. Némiképp többet.

Szomorú örökös # 2020.08.13. 05:18

MajorDomus

Miért is lenne jó kis bevétel? A programok javarészt ingyenesek.
Ami pedig eddig számla nélkül ment, az ezután is úgy fog menni. Ami pedig eddig is számlás volt, azt be is vallották.

Szomorú örökös # 2020.08.13. 05:16

És van amelyik feltételezi, hogy a felhasználója értelmes, és tudja mit csinál.

Minden program abból az adatmennyiségből dolgozik, amit beletápláltak. Egyik se gondolkodik önállóan, semmit se feltételez a felhasználóról. Ha bármit is nem automatikusan végez el, az vagy nem szükséges, vagy a készítő hibája, mint hiányosság.

MajorDomus # 2020.08.12. 22:04

Meg jó kis bevétel...
.
De én támogatom. Ha én fizetek adót,fizessen más is.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.12. 09:30

(Nem töltögetjük egyenként a számlákat "felületen". Beküldi azt a számlázóprogram automatikusan. Arról pedig, hogy a vevő nem adóalany, a számla kiállításakor nyilatkozunk.
Halkan jegyzem meg, hogy január elsejétől már ez is mindegy lesz - minden számlát el kell majd küldeni a navnak, akkor is, ha a vevő magánszemély. Jó kis adatbázis lesz.)

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.12. 07:24

Akinek nincs adószáma azt egyszerűen nem adják fel és kész.
Nem éppen. A számlakiállítónak kifejezetten nyilatkoznia kell - legalább egy klikkel -, hogy a vevő nem adóalany. És onnan kezdve az ő felelőssége, ha mégis az.

Másképp az egész rendelkezés értelme veszne el.

Szomorú örökös # 2020.08.12. 05:31

A számlázó programok nem feltétlen különböztetik meg a magánszemélyt a többi vevőtől.
Akinek nincs adószáma azt egyszerűen nem adják fel és kész.

Az értelmes számlázó programok megkülönböztetik. A Bizxpert, amit én használok, eleve hibaüzenetet dob és adószám nélkül a partnert el sem engedi menteni, amíg át nem állítod magánszemély státuszra.

Ha már magánszemély, akkor fogja csak automatikusan nem elküldeni a számlát a NAV felé. Jövőre viszont már valószínűleg az is megy fel.

MajorDomus # 2020.08.11. 22:13

dopod
Természetesen.

dopod # 2020.08.11. 13:46

Még egy fontos kérdés eszembe jutott ehhez kapcsolódóan.
A számviteli törvényt (C/2000 tv) lehet-e/kell-e alkalmazni adószámmal nem rendelkező TH esetében?

MajorDomus # 2020.08.05. 20:04

A számlázó program tudja ezt a "lehetőséget".

Szomorú örökös # 2020.08.05. 09:44

Sipos

Igen, ilyen egyszerű! Én is magánszemélyre állítom azokat a társasházakat, amelyeknek nincs adószáma.

dopod # 2020.08.05. 09:33

a számlaszámot kéri a számlázáshoz

  • mármint az adószámot

Ennyire egyszerű lenne? :)

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.05. 07:54

Mondd meg annak, aki a számlaszámot kéri a számlázáshoz, hogy jelölje be, hogy "magánszemély".

dopod # 2020.08.05. 07:33

Tisztelt Szakértők!

Társasházunknak nincs semmiféle bevétele (csak közös költség), nincs alkalmazottja, nincs megtakarítási számlája, és adószáma sincs.
Ha jól tudom, ez idáig rendben van.
Viszont mostanában, ha számlát szeretnék kérni vmiről (tisztító szer, festék...) vagy termet bérelni a közgyűléshez, akadályba ütközik a dolog, mert a számlához kérik az adószámot is.

Mit lehet tenni ez ügyben, ha számlát nem adnak? Elszámolhatunk a könyvelésben sima nyugtát is, ami nem tartalmazza a TH nevét, vagy írjunk egy kifizetésre vonatkozó papírt, amin fel van tüntetve, hogy mire lett kifizetve az összeg?

Köszönöm
DopoD

ObudaFan # 2006.09.05. 19:14

Véleményem szerint fordítva. Ha a közgyűlés nem határozott arról, hogy ne vonatkozzon a Thtv, akkor vonatkozik. Viszont szerintem önmagában ettől még nem kell adószám, ha nincs semmilyen gazdasági tevékenysége a társasháznak (pl. nem adja ki a közös tulajdonú helységet, nem szereltet óriás pártkampányt a falára, egyebek.)

_Wasp_ # 2006.09.05. 14:36

Lásd az előző választ. (ObudaFan) Ha a közgyűlés nem hozott olyan határozatot, hogy a társasházi törvény vonatkozzon rátok, akkor nem kell adószám se.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

popely # 2006.09.05. 10:51

Sziasztok, én is hasonló problémára szeretnék tanácsot, választ kapni: Egy 4 lakásos társasházról van szó, adószám a lakók szerint nincs. Kérdés, hogy kell-e? Sok helyen sok választ hallottam már, volt aki azt mondta, hogy 6 lakás alatt nem kell, volt aki azt mondta, hogy társasháznak mindenképpen kell, mert ha a költségeket banki utalással egyenlítjük, akkor van banki kamatunk, amire adózunk. De ennél a háznál nincs bankszámla, a lakók összeadják a pénzt és postán fizetik be a csekkeket. Tudtok segíteni?

ObudaFan # 2006.09.04. 19:54

A legfeljebb hatlakásos társasház közössége dönthet arról, hogy szervezetére és mûködésére az e törvényben meghatározott rendelkezéseket alkalmazza. Ha a közösség ilyen határozatot nem hoz, e törvénynek a szervezeti-mûködési szabályzatra, a közgyûlésre, a közös képviselôre, illetôleg az intézôbizottságra és a számvizsgáló bizottságra vonatkozó rendelkezései helyett a Ptk. közös tulajdonra vonatkozó szabályait kell alkalmazni.

Lilyofvalley # 2006.09.04. 11:56

Kedves Wasp!

Igen 1995. decemberében volt az alakuló közgyűlés.

Köszi a válszokat előre is.

_Wasp_ # 2006.08.31. 14:29

Az 1. kérdésre a válasz az, hogy: "vagy igen, vagy nem" ha társasházzá alakultatok, akkor társasház, egyébként nem.
A többi kérdésre a válasz nagyjából ettől függ


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása