NEM KELL AZ INGATLAN!


SolnesM # 2007.01.10. 17:54

Bovary !

Terheljék rá a közterheket az ingatlanra és akkor vihetik !!

Vagy te vegyél fel rá hitelt - hátha ad valaki és talán a reális érték is kiderül !!

T r a v e n # 2007.01.10. 07:32

Segítségeteket köszönöm!

ObudaFan # 2007.01.09. 22:56

Ha az adott társadalmi szervezet, alapítvány, egyház az adott településen folytat valamilyen tevékenységet, akkor el fogja fogadni az adományt, és viselni fogja a költségeket.

amatőr # 2007.01.09. 20:02

Bárkinek felajánlhatod, aki hajlandó elfogadni. De ha jogilag is meg akarsz tőle szabadulni - és a hozzá kapcsolódó terhektől - akkor ahhoz ügyvéd által ellenjegyzett (ajándékozási) szerződést kell kötni és elengedhetetlen a tulajdonosváltozás ingatlannyilvántartási bejegyzése is (a földhivatal által).

Bovary # 2007.01.09. 19:19

Esetleg, ha felajánlanám valamely társadalmi szervezetnek, egyháznak, alapítványnak térítésmentesen?

Bovary # 2007.01.09. 18:08

Köszönöm a segítségedet!

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.09. 17:24

Miért kellene okiratot hamisítani? Tessék ingyenenes nekiajándékozni valakinek azt a telket. akár egy haléktalannak - ha már más nem hajlandó elfogadni. Ügyédi ellenjegyzés persze, akkor is kell?

Bovary # 2007.01.09. 16:53

Kedves Hozzászólók!

Öröklés folytán került egy telek (rajta faházikó) a tulajdonomba.
Az ingatlan tőlem távol van, ott lakni nem kívánok.
Többször hirdettem, de mások nyilatkozata alapján az ingatlan eladhatatlan.
Az illetékes önkormányzat százezer forintos nagyságrendű úthálózathoz történő hozzájárulást követel ez évben majd tőlem, tekintettel arra, hogy ingatlantulajdonos vagyok.
Felajánlottam (írásban) az önkormányzatnak, hogy ingyenesen lemondok a város javára a telekről, de a közgyűlés nem tartott rá igényt! Az útfejlesztési hozzájárulásra, a kommunális adóra, a telekadóra viszont igen...

Szeretnék a telektől megszabadulni.

Ha egy hajléktalannal adásvételi szerződést kötök ügyvéd által ellenjegyzett okiratban, az "szabadulást" hoz?