új autó visszajár? - mármint nekik


Zolikaaa # 2007.11.26. 20:00

hozzászólás törölve

bigdady # 2007.11.26. 15:05

Ismerősnek az új rönója gyulladt fel hazaérkezés után 20 perccel a garázsba (nem járt a motor).
Fél garázs leégett majdnem.
Igazságügyi szakértő stb, mert ugye nem akarták elismerni a hibát. Perrel fenyegeték meg őket, majd per nélkül kaptak Végül kaptak egy újat teljesen felszerelve.
De érdemes rákeresni, hogy rönő kigyulladt vagy ilyesmire stb-re a googleba és meglepődik az ember.
Állítólag vmi alkatrész túl közel volt a lámpaához ami gyúlékony volt és meggyulladt.

balageboy # 2007.11.26. 11:06

Én ilyesmin ahelyedben nem csodálkoznék, egyik nagyobb szélhámos mint a másik .... Én is új autóval szenvedek, valamint túl vagyok már jó pár átvágáson több használt és új autóval kapcsolatban, de tenni csak egyetlen egyszer tudtam valamit érdemben, mert akkor megijedtek a perrel való fenyegetéstől, nem beszélve a napi szinten történt botrányokról, amiket műveltem nekik a szalonban. Egyszerűen hihetetlen, hogy miket megengednek maguknak, mintha még mindig egy kiváltság lenne az, hogy hajlandók veled foglalkozni, és ők tennének szívességet, hogy eladnak neked egy autót (miután kétszeresen is lehúztak persze egy használtautó-beszámításnál főleg, de ha hitel si van rajta, akkor akár háromszorosan is).
Balázs

Zolikaaa # 2007.11.25. 08:17

hozzászólás törölve

bigdady # 2007.11.25. 08:14

Milyen kocsi mond már el vagy utalj rá hogy tanuljunk belőle. Nem hitelrontás ha elmondod hogy a kocsid milyen és mi sz@rt be rajta

Zolikaaa # 2007.11.25. 08:07

hozzászólás törölve

Kriszti26 # 2007.11.24. 14:02

Nekem volt egy ismerősöm, hasonló problémával, ő elég jól megoldotta a dolgot, kis fantázia kérdése.

Zolikaaa # 2007.11.16. 09:52

hozzászólás törölve

Pjotr # 2007.11.06. 17:00

Ha a fogyasztás irreálisan magas akkor azt meg kell javítsák, de ha javítható, akkor nem köteles az eladó elállni a szerződéstől, olyan lényegtelen indokok miatt meg pláne nem, hogy egy ismerősöm ismerősének szintén francia kocsijának a kereke állítólag kitört.
Szóval a fogyasztásból lehetne kiindulni, ha a katalógusban 6 litert adnak meg rá, akkor ennek a duplája már igen jelentős eltérésnek minősül, ezzel már lehetne valamit kezdeni.
De hosszú pereskedés elött állsz....
(OFF, ha ez egy hatalmas autó, akkor hogyan kerül bele 1.4-es motor? nem 4.1-est akartál írni?)

monalisa1 # 2007.11.05. 17:29

Javaslom vidd el a kocsit egy másik márkaszervízbe, ők hátha tudnak okosabbak lenni. Végső esetben a vezérképviseletnek írj egy tértivevényes levelett, és kérd az abnormális fogyasztás miatti kivizsgálást.

Mint írtam: ismerősöm évek óta francia kocsival jár, általánosan elegédett vele - igaz, néha "morcos" rá...

Zolikaaa # 2007.11.05. 07:43

hozzászólás törölve

monalisa1 # 2007.11.03. 09:51

Hát akinek ez a kocsi már nem az első autója, az igazán tudhatná, hogy mit érdemes venni, bár mint előzőekben írtam: van ismerős akinek bejött a francia is.

Na és akkor te most hogyan tovább?

Zolikaaa # 2007.11.03. 09:20

hozzászólás törölve

bigdady # 2007.10.30. 14:29

Milyen autó? Csak hogy ilyet ne vegyek. Rönó? pözsó?

monalisa1 # 2007.10.30. 12:17

Nézd, van akinek bejön a franci autó, meg gyártanak ők Afrikába/Ázsiába is, tehát annyira rossz azért nem lehet.

Ha egy "0" km-s kocsi akár csak 10 métert már kijött a szalonból, már nem kötelesek visszavenni., a garancia ideje alatt sokadszor javítgathatják, ez pénzedben nem kerül. (Persze nem azért vesz valaki autót, hogy a fényképét otthon hetekig nézegesse...)

Utólagosan, felelős megfontolással, el kell döntened: vagy megtartod és tartod majd sokáig is az egyre nagyobb értékvesztése okán -, vagy ha anyagilag bírod lenyeled a több százezer forintos árvesztést, és mielőbb túladsz rajta. És ahogy javasoltam: egy bemutató autó vásárlása akár 10-15% árkedvezményes vétellel kecsegtet.

Zolikaaa # 2007.10.30. 12:03

hozzászólás törölve

guba # 2007.10.30. 07:39

Az eladó szavatol azért, hogy a szolgáltatott dolog megfelel a törvényben és a szerződésben meghatározott tulajdonságoknak. Elvileg erre alapozhatnál.
Gyakorlatilag szerintem egyik kifogásod sem megfelelően erős ahhoz, hogy visszacsináld az ügyletet.
Egy kocsi fogyasztása függ a terheléstől, a városi és országúti üzem arányától, vezetési stílustól, stb. Az eladó cég könnyen bizonyítaná, hogy a többletfogyasztás nem az autó hibájára vezethető vissza. Egy kéthetes kocsi eladásával óriásit fogsz bukni, szerintem érdemes számolnod, hogy valóban megéri-e.

monalisa1 # 2007.10.28. 16:35

Kövesd az ismerősöd példáját és mielőbb válj meg az autótól.

A kocsinak valószínűleg különösebben nincs semmi baja, azon kívül, hogy "mélységesen" csalódtál benne. A márkakereskedés nem köteles visszavásárolni. (A prospektusban a fogyasztási adatok tájékoztató jellegűek, valamint a még nyers/bejáratlan motor a későbbeikben bizonyára kevesebbet fogyaszt majd.)

Legközelebb kérd hozzáértő ismerős segítését/közreműködését, és miután sikerült kiválasztani egy másik márka valamelyik tipusát, az ottani kereskedéssel próbáld beszámíttatni az autódat., az ujabb anyagi bukta elkerülése érdekében akár egy 4-5 hónapos bemutatóautót is választhatsz, egyrészt árkedvezményes, másrészt 8-10 ezer km még nem a világ.

A bankkal is meg kell beszélni az eladást - vételt, vélem hitelre vásárolsz.

Zolikaaa # 2007.10.28. 12:38

hozzászólás törölve