Határidő számítás parkolási perben


Egyjogász # 2007.11.14. 07:05

Számolni és is számoltam, csak azért merült fel bennem a kérdés, mivel egy ügyemben becsatolta a parkolási társaság a feladási ívet, és a felszólítást, ezeken szerepel egyrészt, hogy február 22-én adták fel a felszólítást, illetőleg az is, hogy a feladás az alábbi hivatkozott törvényben szereplő kötelezés miatt történt.

A feladási ívből kitűnik az is, hogy aznap több tízezer felszólítást adtak fel.

Mivel én soha nem tételezem fel az ellenfélről, hogy ilyen kapitálisat hibázzon, ezért kérdeztem, hátha másnak is volt hasonló jellegű ügye.

kea4 # 2007.11.13. 18:37

Nézd, én nem vagyok jogász, de hatvanig azért tudnék számolni akkor is, ha az lennék:)

Szóval: ha a jogszabály ellenőrzött, hiteles forrásból származó szövege 60 napot tartalmaz valóban, akkor veszem a naptárat, és elkezdek számolni: dec. 23: egy, dec. 24: kettő... egészen hatvanig. Decemberben 9 nap, január köztudottan 31 napos, az már összesen 40 nap, tehát február 20. a hatvanadik nap. A matematika szabályai szerint tehát igazad van, és én ezt az igazamat képviselném is. Hogy a jogalkalmazók mennyire ismerik a matekot, nem tudom:(

Üdvrivalgással:
KEA.

Egyjogász # 2007.11.13. 12:54

Elnézést, ha erről már volt szó, de nem találtam.

A törvény szerint mennyiben az 1988. évi I. törvény (a továbbiakban: Kkt.) 15. §-ának az e törvény 9. §-ával megállapított (5) bekezdése szerinti, illetve a Kkt. 33. §-ának az e törvény 17. §-ával megállapított (3) bekezdése szerinti pótdíjfizetési felszólítást e törvény hatálybalépéséig nem adták postára, azt e törvény hatálybalépésétől számított 60 napon belül postára kell adni. A határidő elmulasztása jogvesztéssel jár.

Ez a törvény 2006. december 22-én lépett hatályba.

A parkolási társaság a felszólítást 2007 február 22-én adta postára.

Viszont szerintem ez csak akkor minősülne határidőben postára adottnak, ha a határidő 2 hónapban lett volna megadva. A 60 napos határidő viszont február 20-án lejárt.

Szerintetetk jól gonodolom ezt?