Vádaskodás,fenyegetés


nevtelen455 # 2021.10.24. 15:05

Sziasztok!
Németországban élek a párommal. A pénteki nap folyamán eladásra kínáltuk a rossz autónkat, meg is hirdettük az egyik oldalon árral, és természetesen minden hibájával feltüntetve. Rengetegen jelentkeztek érte, volt egy férfi aki egyből azzal indított ,hogy vontatóautóval jön, és kell neki az autó. Megegyeztünk a találkozóban, bár a megígért fél órából legalább 1 óra lett mire ideért. Mindeközben folyamatosan jöttek az üzenetek, legalább 30-an akarták az autót. Volt egy srác aki a meghirdetett árnak a dupláját kínálta a kocsiért, szintén mondta, hogy akár azonnal tud jönni a kocsiért. Ezért a párommal megbeszéltük, hogy megmondjuk a legelső jelentkezőnek, hogy vagy ad az autóért 100-200 euróval többet, vagy sajnos nem tudjuk neki odaadni. Megjött a 2 férfi, valószínűleg szerb/román vagy bolgár nemzetiségűek. Mikor ezt elmondtuk nekik, hogy kaptunk jobb ajánlatot és vagy adnak többet, vagy sajnáljuk. Egyből hívták a főnöküket, akit odaadtak nekem, hogy beszéljek én vele. Elmondta, hogy ez nem korrekt tőlünk ,mert az autót nem annyiért hirdettük amennyit most kérünk érte, és hogy neki 150 Eurójába fájt a vontatóautót kibérelni, és ő a rendőrséghez fog fordulni, és neki nagyon jó ügyvédje van. A 2 férfi lerázták a főnököt, és annyiban egyeztünk (mert állítólag 60 km nekik az út) hogy kaptak 20 Eurót tőlünk üzemanyagköltségként, aztán el is mentek. Utána indult csak a feketeleves: A főnök megállás nélkül hívogatta a páromat hol rendesen a számáról, hol magántelefonszámról. Egyszer felvettem, akkor is ugyanazt mondta amit előzőleg, feljelent, rendőrség, jó ügyvéd stb. Mikor észlelte, hogy nem vesszük fel a telefont, üzenetben kezdett írogatni, elsőnek azt, hogy a rendőrségen van, másodjára már azt írta, hogy menni akar a rendőrségre és válaszoljunk, harmadjára (legvégül) pedig azt, hogy utaljuk el a 150 Eurót vagy felveszi a kapcsolatot az ügyvédjével. A párom itt megunta a "fenyegetéseket" és letiltotta a telefonszámot.
A kérdésem a következő lenne: Van bármi okunk félni attól, hogy feljelent minket vagy bármi jogi következményei legyenek ennek? Vagy mindez csak üres fenyegetőzés volt a részéről?