hitel elszámolása a bankkal!!!!


Bridge # 2009.05.28. 19:27

Kedves fórumozók!

Nagy bajban vagyunk!! Vásároltunk egy tesztautót, melyet novemberben átvettünk, a bank kifizette a kereskedőnek a hitelt.A régi autónkat beszámították. Az "új" autó átírása a mai napig nem történt meg (adásvételi szerződés van), mivel valószínűleg a kereskedő nem fizette még ki a saját hitelező bankját és semmi hajlandóságot nem mutat e-felé. Ígéretek persze vannak, de már egyre jobban félünk! A mi hitelező bankunk már igencsak hiányolja a törzskönyvet, ami fedezné a hitelt, de az még a másik banké feltehetőleg. Félünk, hogy ha a bank felmondja a szerződést, nagyon rosszul járunk!

Mi lehet a legrosszabb, ami történhet, és hogyan van esélyünk kierőszakolni az átírást a kereskedőtől.

Kihez, milyen szervhez forduljunk???

Bármilyen véleményt, tanácsot előre is köszönök!

Hugi33 # 2009.09.10. 06:39

Tisztelt Fórumozok!

Segitséget szeretnék kérni hogy mi a teendőm akkor, ha vettünk egy új autot és sajnos a bank vissza vette mivel nem tudtuk fizetni. Az auto 3 évig volt nálunk 10% kezdővel vettük. Most kaptunk 1 elszámolást a banktol, hogy 880ezer ft-ért eladták a 3 éves autot és van rajta még 2.800.ezer ft. Mit csináljunk mert nagyon keveseljük amiért eladták a kocsit. Ha tud valaki segíteni nagyon fontos és sűrgős lenne. Akár ügyvédi segítséget is igénybe vennénk.
Köszönjük a segítséget előre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.10. 06:50

Nem vettétek ti azt az autót, hanem lízingeltétek. És a bank nem visszavette, hiszen mindig is az övé volt.
Ha a szerződés megengedi a banknak, hogy akár nyomott áron is értékesítse az autót, akkor nem nagyon van mit tenni.

monalisa1 # 2009.09.10. 12:08

Kiegészítés: hitelszerződéstől függően van amikor az új autó egyből a vásárló tulajdonába kerül - a bank részéről kikötött eladási korlátozással.

Hugi33:

A bank részéről történt kényszer-értékesítés helyett gyorsan vevőt kellett volna hozni a kocsira jobb áron, így kisebb lett volna a bukta.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Feri29 # 2009.09.10. 12:37

Ez tipikus esete a banki pofátlanságnak és lehúzásnak, amit már a másik topikban is említettem.
Fillérekért átjátszák a fedezetet (legyen az autó vagy ingatlan) a haver cégnek és még az adósság nagy része is fennmarad, amit majd megpróbálnak behajtani.

utazotaska # 2009.10.13. 12:22

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget és véleményt szeretnék kérni a következő dologgal kapcsolatban:

Tavaly egy ismerősünk vett egy autót a saját nevére, de a hitelt a párom fizette, mivel neki nem volt akkor bejelentett rendszeres jövedelme. A törlesztő mindig időben át lett utalva, viszont az autón nem volt biztosítás, azt pedig ellopták fél évvel később. A srác vállalta, hogy "elintézi" a biztosítást, hogy mégse kelljen kifizetni a maradék hitelt. A törlesztőket továbbra is utaltuk, július óta a srác nem jelentkezett, azt mondta, hogy nyár végére már nem lesz semmi probléma a kocsival.
Augusztusban vett a párom egy autót, azt már a saját nevére, és mikor a srác megtudta, egyből azzal jött, hogy még nincs lezárva az előző autó hitele. 3 nap múlva meg érdekes módon levél jött hozzá a banktól, hogy 8 napon belül ki kell fizetni a fennálló tartozást. Tőle semmilyen papírt soha nem láttunk, kölcsönadási szerződés nem lett írva.
Mit lehet ilyenkor tenni?

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.13. 12:44

Biztos lesz, aki érti, hogy ki ki kivel van. Én nem értem. Mindenesetre a banknak az tartozik, aki a kölcsönszerződést adósként vagy kezesként aláírta.

guba # 2009.10.13. 16:33

Szerintem nem lesz olyan, úgyhogy, ha gondolod, akkor fuss neki még egyszer, értelmesen!

Egyjogász # 2009.10.14. 06:23

"egy ismerősünk vett egy autót a saját nevére, de a hitelt a párom fizette,"
"Tőle semmilyen papírt soha nem láttunk, kölcsönadási szerződés nem lett írva."

MIÉRT????

Vagy tagjai vagytok, a "Ha nem vagyunk szarban, ugorjunk bele önként" Jótékonysági Egyesületnek?

Én ilyet max. a gyerekemnek, vagy a szüleimnek tennék meg....

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.14. 06:38

Mint mondottam volt, nemigen értem, mégis inkább arra hajlok, hogy itt éppenséggel az ismerős volt a balek.

varjas31 # 2009.11.15. 12:33

Kedves forumozok

Régebben irtam a mi esetünkről amikor a bank igen csak sok pénzt követelt tőlün ,és szerintünk elég olcsón adta el a gk.Bíróságra vitte a bank a dolgot.Ez volt a mi szerencsénk, mert sajnos sokan nem tudják, hogy a per eljárás allatt kérni lehet az igazságügyi szakértői véleményt.Mi ezt tettük,és megállapitotta,hogy majdnem 500.000.-fttal olcsobban adták el a gk.Az igazságügyi szakértői véleményt a banknak sem lehet kétségbe vonni,és ez per döntő.Igy mi most a tőlünk követelt 800.000.-ft helyett,csak 200.000.-ft ot kell fizetni.Nem mindegy.és szerintünk is ez a reális.Hát ha tehetitek kérjetzek ti is hivatalos vizsgálatott,igaz 40 000ft ba kerül de megéri

sill01 # 2009.12.18. 10:15

Tisztelt fórumozok!

A véleményeteket szeretném kérni, mielőtt rosszul döntenék.

2007-ben vásároltam egy autót, konkrét munka céljára. A vétel ár 5.400.000-ft volt, ebből 1.400.000-ft-ot fizettem be és 4.000.000-ft-ot hitelezett a bank. A tulajdonos én vagyok, a hitel fedezete, pedig az autó. Sajnos a válság és egyéb okokból 2009 őszére eljutottunk oda, hogy nem tudjuk fizetni ezt a konstrukciót. Ez most kb: 50.000.- + az árfolyam különbözet, ami havonta 20.000-30.000,- forint között mozog.
A bank az autót nem tudja értékesíteni, mert egy kisebb adótartozás miat az APEH lefoglalta.

Vajon, hogy járok jobban ( vagy kevésbé rosszabbul ) ?

Ha kifizetem az APEH tartozást ( jelen esetben tényleg pár tízezer forint ) és visszaadom a banknak az autót, majd ő olyan áron értékesíti amilyenen, akarja?

Vagy ragaszkodom a hitel elszámoláshoz, és mivel egy összegben nem tudom kifizetni, megpróbálok velük egy kisseb törlesztő részletben megállapodni, még ha igy, mint fedezetlen hitelnek magasabb is lesz a kamata?

Tisztelettel: sill01

monalisa1 # 2009.12.18. 17:39

ad1) Fizesd meg az APEH tartozást, valamint próbálj te vevőt szerezni az autóra aki bizonyára többet fizet mind amennyiért a bank "vesztegetné" a kocsit. (Az illető a banktól veszi meg az autót, a visszamaradó tartozás összege kevesebb lesz.)

ad2) A fenti első mondatrésze, valamint próbálj a bankkal új szerződést kötni hosszabb lejártára de havi kedvezőbb törlesztőrészletre.

Közben hátha valahonnan pénzt látsz és így lesz miből időelött rendezni a tartozást.

Mindeközben hogy kocsi nélkül ne maradj, a bankkal megállapodni abban, hogy pár százezer forintért -és hitelre- veszel valami járgányt.

Másik is csínálták már ezt, működik.

"Mona"
laikus hozzászóló

végrehajtó1 # 2009.12.18. 18:49

sill01

Nekem itt valami sántit.Ha kisebb a tartozásod miért nem tiltják le?
Ha az autó a hitel fedezete akkor az Apeh bolond volna lefoglalni mert az értékesítésből befolyt összeget a banknak kell utalni.

Itt nekem valami nem kerek a leírásodban.

sill01 # 2009.12.19. 17:58

Végrehajtó 1

Nem tudom, miért nem tiltják le. Pedig van bejelentett munkahelyem. Gondolom, ha az APEH árverezné el az autót, először az adótartozást egyenlítené ki a befolyt összegből, majd a bankot.

Tisztelettel: sill01

monalisa1 # 2009.12.20. 10:22

Ha van munkahelyed van jövedelmed, rendezd te magad a kisebb adótartozást - akár részletre is., megbeszélhető az APEH ügyfélszolgálatán. Az autóra meg próbálj te magad vevőt szerezni, pénzügyileg kisebb lesz a bukta a dologból.

"Mona"
laikus hozzászóló

nandy # 2009.12.20. 11:23

Gondolom, ha az APEH árverezné el az autót, először az adótartozást egyenlítené ki a befolyt összegből, majd a bankot.

Nem, pont fordítva...
Bármikor lefoglalhatja az autót az APEH, függetlenül a hiteltől.
végrehajtója válogatja, hogy árvereznek-e vagy sem.

végrehajtó1 # 2009.12.20. 15:08

sill01

Ha az Apeh nem tiltotta le a fizetésed 33 %-át akkor írj végrehajtási kifogást a főosztálynak címezve.

monalisa1

A részletet nem megbeszélni kell az ügyfélszolgálaton hanem levélben kérni az Art.-ra hivatkozva .:)

isihawaii # 2009.12.27. 14:45

Elöször is Mindenkinek Boldog Karácsonyt !
Van egy történetem lassan 3 éve fizetem a hitelemet a Cib Lízingnél és olyan fer játékosok hogy most ugyanannyi a hitel a kocsimon mint amikor felvettek de megértem megkell élniük.
Kértem egy elszámolást ami igy áll:
Töke összege: 1.635.607 ft
Árfolyamkülömbözet:340.509ft
Töketartozás összesen:1.976.116 ft
Kamat összege:3.613 ft
szerzödés lezárási díj:98.136ft
Kicsit több mint 2 millióval tartozom a banknak.
A kérdésem a következő:hogy járok jobban a visszaadom a banknak vagy felrakom netre az autót csak a probléma hogy a kettő közötti összeget nem tudom kifizetni.Ha a banknak visszaadom a fent maradó hitelt azt kérhetem hogy visszatörleszthetem és arra mennyi idöt adnak?
Mit tennétek a helyemben??
Köszönöm a segitségeteket elöre is !

Bogyika # 2010.01.20. 12:34

Kedves Fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni:

2006. novemberben vásároltunk egy személygépkocsit a Bank Plus Zrt. finanszírozásával 3 évre, 2009 decemberben ez lejárt, mivel számláról vonták. 2010. január 20-án kaptunk egy levelet és egy 3000 Ft-os csekket, a levélben az volt írva, hogy ha szeretnénk hozzájutni a törzskönyvhöz, akkor fizessük be a csekket. Mi ezt jogtalannak tartjuk, mivel a szerződésben ilyen kikötés nem volt.

Loorena # 2010.01.20. 15:01

Vásároltam egy autót ,illetve lizingeltem,20%al hoztam el és fizettem a részleteit majdnem két évig.
Ekkor ellopták.Mivel volt cascom,fizetett is a banknak,de még mindig követel a bank tőlem 960.000,-Ft-ot.Hozzátartozik egy kétéves seatot vásároltam aminek az ára 2.300000 volt.
MIvel nem tudom kifizetni,és nincs semmiféle ingatlan a nevemen,nem tudom ilyenkor mi történik?

DombiKároly # 2010.01.25. 12:31

Kedves fórumozók!

Testvérem vásárolt tavaly májusban auchan kártyára 100,000 Ft értékben. A havi törlesztőrészlet 6,100 Ft volt eddig. Most került a kezembe egy elszámolás mely szerint még 91,000 Ft-al tartozik, januárban. 7 havi törlesztés után 9,000 Ft-ot sikerült törleszteni. Ez már fura, de a havi törlesztő részletből:

6100 havi csekk összegből
2800 hiteltörlesztés
3300 Ft a kamat és a hitlebiztosítás

Valahogy nem akarnak összeadódni a számok mert saját bevallásuk szerint is 7 hónap alatt 19,600 Ft ot törlesztett. Akkor kérdem én miért kérnek még mindig 91 ezret?

DombiKároly # 2010.01.25. 12:36

Kérdésem az lenne hova érdemes fordulni? Mert a telefonos ügyfélszolgálat természetesen nem segített. Ilyen ütembe hosszú évekig szedi majd a sarcot a cég, mert nem érdeke hogy visszafizessék a hitelt.

monalisa1 # 2010.01.25. 17:35

Vannak olyan "akciós" vásárlási ajánlatok amikor az éves kamat akár 200% fölötti is lehet...

Úgy általában "0" Ft önrész befizetése nélkül, kártyával történő vásárlás esetén 30-40% közötti kamat átlagosnak mondható.

Szerintem a testvéred "elfelejtett" széleskörűen tájékozódni a felveendő hitellel kapcsolatban, mert

7x2.800 = 19.600 Ft ez helyes, azonban a tőketartozásra jön 3.300 Ft/hó ca. 128% kamat és biztosítás.

"Mona"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2010.01.25. 17:42

Próbáljátok meg rendkívüli törlesztéssel lerendezni a 100.000-19.600 = 80.400 Ft tőketartozást - a bank valószínűleg nem tagadhatja meg az egyösszegű visszafizetést. És ha fel is számít 20-30 ezer forint egyszeri kezelési költséget, arra NEM kötelezheti az ügyfelet hogy holtja napjáig fizesse a horribilis kamatot - ha módjában áll előtörleszteni.

A vásárlás helyén volt-e kitéve a pénztárnál egy általános tájékoztató a hitelfelvételről - úgy általában?!