Ingatlanom elé parkolnak.


Zöldövezeti11 # 2017.10.28. 06:42

Hasonló a szitúáció mint a mostanában a buli negyedek tájékán. Anno rang volt a belvárosban lakni. Sőt kényelmes is. És a szerencsések bagóért /mondaná néhai öcsém, hogy szarért húgyért / megvették az önkormányzati bérlakásukat.
Aztán valaki kitalálta ezt a bulinegyedet/romkocsmát. És az annó jóvételnek bizonyult lakások egy része a bulizók miatt /ordíbálnak éjjel egykor, húgyoznak mindenhová / értéket vesztette
Mit lehet tenni ? Nem tudom.

Zöldövezeti11 # 2017.10.28. 06:34

Bombika1976 !
Hát igen a szerezett vagy annak vélt jogokat elveszíteni mindig traumás.
Anno én régen azon álmodoztam, hogy lesz kocsim, viszont másnak nem /vagy csak korlátozottan / és

szabadon száguldozhatok. És mi lett belőle ? másnak is van kocsija és már nem száguldozhatok.

Bombika1976 # 2017.10.28. 06:14

Köszönöm a válaszokat,tanácsokat!
Akkor most türelemmel várom a további fejleményeket.
Kellemes hétvégét!

nonolet # 2017.10.27. 23:02

persze tehetsz panaszt a panzió ellen,
ha úgy gondolod, hogy
nem biztosította az előírt saját parkolóhelyet.

Elvben bérelhető egységenként (szoba/apartman) egy saját parkoló kell neki.

De ne nagyon ne alapozz erre , hisz...

- -
(11)
Ha az adottságok szükségessé teszik,
a (2) bekezdés szerinti gépjármű-várakozóhelyek (parkolók)
- a (10) bekezdésben foglaltak kivételével -
a telekhatártól mért, legfeljebb 500 m-en!!! belüli
más telken parkolóban, parkolóházban
vagy a közterületek közlekedésre szánt területe egy részének,
illetve a közforgalom céljára átadott magánút egy részének felhasználásával kialakíthatók.
- -

Ráadásul lehet, hogy
van is elegendő saját parkolója
az udvarában, garázsában, szomszédban, akárhol.

Csak a vendégek inkább az utcán parkolnak, előtted.
Amihez joguk van...

nonolet # 2017.10.27. 22:51

"köteles leszek a rengeteg autót elviselni a házunk előtt/mellett?"

Igen, hisz ...a KÖZterületet
bárki használhatja parkolásra,
ha
amúgy nem tilos ott parkolni.

nonolet # 2017.10.27. 22:48

Bombika1976

Viszont te is odaparkolhatsz... állandóra.
(csak egy rendszámos jármű kell hozzá)

nonolet # 2017.10.27. 22:47

Bombika1976

"De mi a helyzet az esetleges "kiskert" megoldással vagy térkő lehelyezéssel."

A KÖZterülten te nem rendezkedhetsz!!! semmilyen módon.
Van annak tulajdonosa-kezelője.

HA gondod van fordulj az önkormányzathoz.
(gondolom az utca)
Kérj segítséget a méltányolható indokaidat előadva.

Aztán majd döntenek... a kérésedről.

Szomorú örökös # 2017.10.27. 17:51

Bombika1976

Szerintem ha hivatalosan is panzióként üzemel ez az ingatlan, akkor valójában egy hivatalos vállalkozásnak számít és kutya kötelessége lenne parkolóhelyeket kialakítani - akár a saját ingatlanán belül is. De annyira nem vagyok e témában spíler, érdemes lenne utána olvasni kicsit.

drbjozsef # 2017.10.27. 15:42

Térkövet csak úgy szerintem nem rakhatsz le, de mire is mennél vele?
Úgy érted, hogy egy nagydarab követ? Hát az elég szokásos, ha nem nyomnak fel, jó is, de nem szabályos. Persze, mondhatod, nem tudod, hogy került oda, vigyék el, ha akarják. Csak jó nagy legyen, hogy daruzni kelljen...

Bombika1976 # 2017.10.27. 15:40

Elnézést,de a lényeg lemaradt.
Panziónak vette meg a házat a tulaj.
Akkor most én azért mert a mögöttem lévő telken lévő házban szobákat ad ki ,köteles leszek a rengeteg autót elviselni a házunk előtt/mellett?
Ilyenkor a vállalkozásának megfelelően parkolóhelyet nem neki kell biztosítania?

Előre is köszönöm a választ!

Bombika1976 # 2017.10.27. 13:15

Köszönöm.

Igen,ez is érthető.
De mi a helyzet az esetleges "kiskert" megoldással vagy térkő lehelyezéssel.
A szomorú az,hogy az ablak előtti rész vonz mindenkit holott a kapubeállóm után van egy 10méteres szabad rész.
Ez az ami szinte érthetetlen,illetve csak emberi hozzáállás kérdése..

nonolet # 2017.10.27. 13:03

Bombika1976

A saját telked előtt te tartasz rendet a közterületen is.

Logikus, mert cserébe az önkormányzat
nem vet ki adót e célra (rendtartás), rád.

Közterületen, azonban
te nem szabhatod meg senkinek,
hogy hová parkoljon....

Logikus ez is, hisz az nem a te területed-tulajdonod.

Bombika1976 # 2017.10.27. 12:56

Köszönöm szépen!

drbjozsef # 2017.10.27. 12:53

Szerintem legfeljebb a kapukijárója előtt kell rendet tartania, a többi a Ti telketek elé esik.

Ha van rá lehetőség és olyan a telek előtti rész, a járda és az úttest közötti részt ásd fel, szórjál rá fűmagot, és kerítsd körbe karókkal meg madzaggal.

Bombika1976 # 2017.10.27. 12:48

Szép Napot!

Hátsó szomszédunk nyeles telken lakik,kapubeállója a főútvonalra nyílik.
A fő probléma,hogy 1,5 évig szenvedtünk az albérlőjétől aki állandóan az ablakunk alatt parkolt. Ezidő alatt soha nem tartották tisztán az utcafronti részt,mi vágtuk a fűvet,havat lapátoltunk stb.Kedves szomszéd által kidobott szemetet szedtünk egyebek.Most ott tulajdonváltás volt ,szépen kértem az új tulajdonost ne parkoljon az ablak elé.Közölte közterület,ne szóljak bele.

A kérdésem az lenne,hogy az utcafronti rész tisztántartása egyedül az én feladatom továbbra is márpedig elvileg igen -ezt találtam:
5/2004. (I. 28.) GKM rendelet 
a helyi közutak kezelésének szakmai szabályairól” 

„A jogszabály mai napon (2015.VI.22.) hatályos állapota” 

„3.2.2. A járda, a gyalogút, valamint a kerékpárút tisztántartása 

  1. Ha jogszabály másként nem rendelkezik, az ingatlan tulajdonosának (kezelőjének, használójának) kell gondoskodnia az ingatlan előtti járdaszakasz (járda hiányában 1 m széles területsáv, illetve ha a járda mellett zöldsáv is van, az úttestig terjedő teljes terület), valamint a járdaszakasz melletti nyílt árok és ennek műtárgyai tisztántartásáról, a csapadékvíz zavartalan lefolyását akadályozó anyagok eltávolításáról.” 

Szóval kinek a feladata az utcafront tisztán tartása fűnyírás,hólapátolás egyebek illetve kérhetem-e a kedves szomszédot- ha már nem csinál semmit -hogy ne álljon az ablakom elé?

Köszönöm Szépen!

simop # 2017.07.03. 23:49

@Marika1954 Végül mi lett a vége a dolognak? Belátható időn belül kimentek? Nagyjából mennyi idő múlva? Mit csináltak? Elvitték az autót? Köszönöm a választ.

Marika1954 # 2016.11.29. 16:16

Hiszek nekik.

groszfater@gmail.com # 2016.11.28. 18:21

Ígéretük szerint belátható időn belül megnézik és intézkednek:-)
Hát ezt jól megetették veled, -:)))
Szerinted mennyi a belátható idő ?

Marika1954 # 2016.11.28. 16:45

Sziasztok!
Ma bejelentettem!
Ígéretük szerint belátható időn belül megnézik és intézkednek:-)

ius latratus # 2016.11.26. 19:54

Marika

Ja, ha csak ez kell: baromság.

groszfater@gmail.com # 2016.11.26. 17:05

Itt egy másik cikk, esetleg...:

http://www.origo.hu/…-autoja.html

Marika1954 # 2016.11.26. 16:50

Kezdem elhinni,hogy van megoldás!
Köszönöm mindenkinek a hozzászólását!
Hétfőn bejelentem mert biztos,hogy nincs rajta műszaki!
Megírom a fejleményt.

Szomorú örökös # 2016.11.26. 16:48

Marika1954
Rosszul tudod, hogy rendszámmal akár 20 évig is ott állhat. Ha lejárt a műszakija, akkor a közteresek elvihetik az autót onnan a bejelentésedre. Csak akkor hagyhatják közterületen, ha az autó érvényes műszakival rendelkezik. Ellenkező esetben csakis privát területen, pl. udvarban tárolható. Ha Pesten így van, akkor a Balatonon miért is lenne másként?

http://obuda.hu/…lszallitasa/

Marika1954 # 2016.11.26. 16:34

Itt az a pár sor amiből arra a következtetésre jutottam!
De ha te jogász vagy és azt mondod,hogy ez baromság akkor elfogadom.

"Ha valamiért valakinek nagyon szúrja a szemét egy roncs vagy láthatóan régen használt autó – főként ott fordul ez elő, ahol kevés a parkolóhely és sok az autós -, akkor az illetékes közterület-felügyeletnél kell jelezni, akik kiszállnak, megnézik, hogy az autón van-e rendszám. Ha van, és abban a helyzetben, ahogy áll, nem zavarja a közlekedést, nem jelent veszélyt senkire, akkor vége is a folyamatnak. Akkor is, ha láthatóan egy kupac bolgár, vörös homokkő lábazati burkolólapon parkol az autó évek óta"

http://www.vezess.hu/…l-egy-autot/

ius latratus # 2016.11.26. 15:25

Egyébként nem olyan egyszerű találni valakit aki el meri cibálni valakinek a tulajdonát!!

OFF

Bakker, kérd meg a párod, hogy b@sszátok ki az útra, mondjuk úgy, hogy részben mindkét sávot foglalja el, s akkor meglásd!, nagyon gyorsan fognak történni a dolgok.
Áh, nem is írok többet.

ON