Ingatlanom elé parkolnak.


ius latratus # 2016.11.26. 15:22

Azt már kiderítettem,hogy jogilag nem lehet még akkor sem ha 20 éve ott áll és fa nőtt ki belőle!!

Azta...
Legyél már oly' kedves, s pár sorban írd már ide, hogy mégis miből jutottál erre a következtetésre!

groszfater@gmail.com # 2016.11.26. 14:54

Fontoskodó értelmiséginek tűnsz, aki azt képzeli a dolgok tőle indulnak és hozzá érkeznek.
A rendszám nem kritérium, illetve kevés. Kell gépjármű adót
fizetni,érvényes forgalminak kell lennie.

Írj a jegyzőnek tértis levelet, majd ő intézkedik és értesít a döntéséről. Ha nem tetszik a döntése fellebbezhetsz, de ehhez ügyfélnek kell lenned...

Marika1954 # 2016.11.26. 14:45

Biztos,hogy nincs rajta műszaki!
A rendszám annak az oka,hogy hivatalosan el lehessen vitetni a közterületesekkel!A rendőrök sem tehetnek semmi!!
Azt már kiderítettem,hogy jogilag nem lehet még akkor sem ha 20 éve ott áll és fa nőtt ki belőle!!
1, elvitetem valami ismerőssel
2, megkeresem a tulajt

Egyébként nem olyan egyszerű találni valakit aki el meri cibálni valakinek a tulajdonát!!
De ha nem találom meg a tulajt akkor keresek valaki valahol.
A groszfater ötlete nem jó!
Az tuti.

ius latratus # 2016.11.26. 14:14

addig jutottam,hogy ha van rajta rendszám akkor semmit sem lehet tenni jogilag.

Ne nevettess már! A rendszám az oka annak, hogy megtaláld a tökeidet?
Első, egyetlen kérdésem: van azon a gépjárművön érvényes műszaki?
Ha nincs, lásd: groszfater, ha van, akkor lásd: gerbera.

Marika1954 # 2016.11.26. 14:14

Nem merem mert ha épp akkor jönne a tulaj akkor az elég kellemetlen lenne.Me elég rosszul nézhet ki,hogy csirgó kerekekkel 100 méternyit vontatni.A kormánya is el van fordítva.
Hogy tudnám a tulajt megtalálni?
Bár ha belegondolok sehogy.
Van valami jogi út a tulaj megtalálásához?

Marika1954 # 2016.11.26. 14:09

A neten már böngésztem,de addig jutottam,hogy ha van rajta rendszám akkor semmit sem lehet tenni jogilag.

groszfater@gmail.com # 2016.11.26. 13:17

Igazából nem tudom,hogy mit tegyek!
Kifogytam az ötletekből.

Üsd be a keresőbe "közterületen tárolt gépjármű" hátha kimozdít a holtpontról a találat...

gerbera317 # 2016.11.26. 13:10

Miért nem viteted el valami ismerősöddel néhány utcával odébb?

Marika1954 # 2016.11.26. 12:41

Tisztelt Hozzáértők!

Abban kérném a segítségüket,hogy adva van egy családi házas övezet ahol a parkolás idáig nem volt probléma de a Balaton ezen része gyorsan fejlődik így ezzel is számolni kell.

Az én esetemben annyi csavar van,hogy nem tudom kié az az autó ami zavarja a mindennapjainkat.

Az eset a következő:

leszögezném,hogy közterületről van szó és hivatalos formában nem akadályozza a közlekedést így a mozgásterem is szűkös.Gondolom.

Tehát a családi házunk előtti közterületről lenne szó ahol két parkolóhely hely is lett létesítve.
Az előző tulajdonos köveztette le a saját pénzéből,hogy tudjon hol parkolni a két autójukkal.
Időközben nekünk is kettő lett és szükségünk lenne a helyre (mégis csak a mi házunk előtt van) de 2 hónapja mozdulatlanul áll egy idegen autó ami ráadásul elég rossz állapotban van.Rendszám van rajta de nem mozdul már a falevelek is teljesen belepték stb.
Az ismerősöm ismerőse "kinyomozta",hogy kinek a nevén van az autó amivel előrébb is lettünk meg nem is.
A szomszéd faluban él a tulaj akit meg is kerestem,hogy mi a szándéka az autóval ami zavar és egyre jobban elcsúfítja a házunkat,az utcát a követ amin áll mert a rozsdásodó autóról lefolyó csapadék sárga csíkot hagy.
Az autó tulajdonosa azt mondta,hogy évekkel ezelőtt amikor lebetegedett és kórházba került egy lakástűz után tudta,hogy nem fog többet vezetni és inkább eladja az addigra már műszakival nem rendelkező és a forgalomból is kivont rendszámos autót.Az autónak időközben eltűnt a forgalmija is és a régi adásvételije is.
Ráírta a kocsira,hogy papírok nélkül eladó!Hamarosan el is vitte egy saját lábán egy idegen,középkorú férfi 50 000Ft-ért.Papírok és adásvételi,forgalmi nélkül.Állítólag egy baleset megelőzési oktatófilmben fog szerepelni az autó (mondta a vevő) amin tűzoltási gyakorlatot is be fognak mutatni.

Igazából nem tudom,hogy mit tegyek!
Kifogytam az ötletekből.
A rendszámot nem merem levenni róla hogy elvigyék a közterületesek mert valamennyire ismert asszony vagyok és a szomszéd asszonyok mindig az ablakban vannak és híre mehetne.Felgyújtani sem merem:-)
Az lenne az egyik fő kérdésem,hogy hogy tudnám a "tulajdonos" személyét kiderítenem vagy,hogy hogy tudnék az autótól megszabadulni?
Gyaníthatóan sebességben van,kézifék is behúzva,a gumik is egyre laposabbak és van egy kis szintkülönbség is.

Köszönettel várom mihamarabbi válaszukat:
Marika

wers # 2016.05.31. 19:22

Na csak úgy elképzelem, hogy rendőrbácsi ellenőriz, és minden házhoz becsenget, meg vagyon-é engedve, hogy ama kocsi ott áll a felhajtón. Mikor került be ez a barombabág a jogszabályba? Nincs kedvem megnézni, tényleg ott van-e, de rendőr barátomat sikerült felvidítanom a kérdéssel.

1 bites júzer # 2016.05.31. 18:31

@wers:
A KRESZ szerint ha nem tiltott, meg szabad állni, még a kapud előtt is.

Ezt melyik KRESZ szabályból vezetted le?

Véleményem # 2016.05.07. 11:48

41. § (1) A 40. § rendelkezéseit értelemszerűen alkalmazni kell a várakozásra is.

(2) Tilos várakozni [a 40. § (5) bekezdésében említetteken túlmenően]:

  1. a három külön úttesttel rendelkező út középső úttestjén;
  2. lakott területen kívül főútvonal úttestjén;

c)257 ahol a jármű az útmenti ingatlanra való behajtást vagy az onnan történő kihajtást - az ingatlannal rendelkezni jogosult hozzájárulása nélkül - akadályozza;

  1. ahol a jármű szabályosan várakozó másik jármű megközelítését vagy elindulását akadályozhatja;
wers # 2016.05.07. 11:04

A KRESZ szerint ha nem tiltott, meg szabad állni, még a kapud előtt is.

kapufelhajtómon ” rossz a ragozás, nem a tiéd, esetleg magadénak tudod.
Az más kérdés, illik-e.

Véleményem # 2016.05.07. 10:38

Palazsu

Ha úgy áll meg, hogy abszolút nem tudsz behajtani az ingatlan területére, garázsba stb... akkor tegyél bejelentést a rendőrségre azok büntetnek érte jobb esetben. Ha gyakori és ismétlődő az eset, akkor gyakran fizet majd bírságot az illető ha egy esetből nem tanul.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.03. 13:23

Kérhetsz birtokvédelmet. Nem mondom, hogy biztosan kapsz is.

Palazsu # 2016.05.03. 11:36

Tisztelt Fórumozók!
A családi házam előtt van egy 8m széles kapufelhajtó, ebből 4m a garázykapu a másik 4m csak egy felhajtó. A szomszéd rendszerint a felhajtóra áll (egyik kerékkel a füves előkertbe is), ezzel megnehezíti a kapun be- és kihajtást. Beszéltem vele, írtam udvarias levelet, miszerint a kapufelhajtómon és előkertemben ne álljon meg, hanem válassza a járdaszegély melletti szabályos parkolást. Semmi sem változott, mindig a kapumban áll, így nem tudok a saját házam előtt parkolni. Milyen eszközök vannak a kezemben, hogy eltávolítsam innen?

Köszönettel:
Palazsu

Véleményem # 2016.03.27. 09:55

Kitthu

Látni kellene az utcát és környezetét, hogy táblákkal vagy egyéb eszközökkel milyen megoldás lehet a problémára. A leírtak alapján teljesen szabályos bárki megállhat ott, aki helyet talál mert nem tiltja semmi korlátozás. Kellemetlen a helyzet, de ez van...

Megoldás lakóknak: Garázs építés, bérlés a közelben és azt más nem foglalja el. Vagy megállni kicsit odébb nem mindig a lépcsőház bejáratában. Vagy behajtani tilos tábla kivéve lakóknak, ha megoldható az utcán ez... Vagy tényleg azzal tárgyalni akié az út, hogy ott a parkolókat priváttá tenni, megvenni a helyet azt lezárni.

Lehetnek fizikai akadályok ami miatt eddig nem valósult meg. Szerintem a probléma nem egyedi, de egy megoldatlan kellemetlenség marad.
Vagy egy befektető épít egy nagy parkolóházat/mélygarázst a közelben ha akkora igény van rá.

Kitthu # 2016.03.24. 11:42

Sziasztok!
társasházban lakok, tartozik a ház sorhoz egy utcai parkoló, körbe vesznek minket az iskolák, óvodák... anyuci, apuci úgy gondolja az nagyon jó neki, ha kidobja a gyerekét, utána a kocsiját itt hagyja a ház előtt, és úgy megy el dolgozni. ez mind szép és jó, de én aki a házban lakik (meg rajtam kívül még jó páran) este 6-ig nem tudok leparkolni, és fél órákat ülök a kocsiba, hogy felszabaduljon egy hely végre, vagy ott hagyom a többi kocsin és eltologatják. Nagyon unom már... Lakótársaimmal együtt megpróbáltunk el indítani valamit: a polgármester elzavart a közterületesekhez, a közterületesek sznak ránk. Van valakinek ötlete mihez kezdjünk?
Köszönöm.

gerbera317 # 2015.04.04. 07:32

Érdemben pedig:
1/1975 KPM-BMr.
41. § (2) Tilos várakozni c)ahol a jármű az útmenti ingatlanra való behajtást vagy az onnan történő kihajtást - az ingatlannal rendelkezni jogosult hozzájárulása nélkül - akadályozza.

gerbera317 # 2015.04.04. 07:21

m-ert” = métert? Hány karaktert spóroltál ezzel a csodállatias rövidítéssel?

Véleményem # 2015.04.03. 22:16

tuont

A figyelmeztetés kevés, bírság a következő fokozat. Nehéz helyzet, ha nincs egyetértés, addig megy a huzavona amíg el nem készül a szennyvíz hálózat és az utómunkálatok véget nem érnek...

tuont # 2015.04.01. 17:36

Szűk utcában lakom ahol most vezetik a szennyvízcsatornát. Kapubejáratom előtt vastagcső (talajvízet szivattyúzzák) ami murvával van letakarva.A szomszéd kapubejárója pont szemben van itt parkol állandóan. 4szer legalább szóltam, álljon vagy előre vagy hátra 2m-ert, hogy ki tudjak állni. Rendőr is figyelmeztette már de falra hányt borsó. Mit lehet tenni ebben a helyzetben?

guba # 2011.02.07. 17:49

Közterületet csak akkor tarthat fenn a vevőinek, ha szerződést kötött rá az önkormányzattal.

nyuszi75 (törölt felhasználó) # 2011.02.07. 17:18

nem azt tudom, hogy nincs kocsija, hanem h rakodótérnek használja egy furgonnal, amivel fizikailag nem fér be
azok elé nyilván sosem állok, ami garázsként funkcionál

no, de hasznos a felvetésed, ezért akarom mind a rendőrséggel (ha már rednőrséggel fenyegetőzik), mind a közterület felügyelettel tisztázni

még egy kérdés: h ezen szolgáltatók, garázsboltok előtti részt a közterület fenntartó parkolóövezetnek nyilvánította, akkor az üzlet tulajdonosa kitehet-e a kirakatba egy várakozni tilos ill "vevőknek fenntartott parkoló" táblát?

guba # 2011.02.07. 17:05

Erről jut eszembe, van egy kocsma, ahova kocsival áll be a tulaj zárás után.