Ingatlanom elé parkolnak.


drbjozsef # 2021.08.13. 16:47

Ha 3 lakásnál több van a telken akkor viszont írhatod a szélvédőjére , hogy húzzál el haver !

Mert? Három lakás felett már nem lehet a ház előtt parkolni? Vagy már elegen vannak, hogy megverjék, vagy mi ez?

Zöldövezeti11 # 2021.08.13. 16:38

Miklai Armand !

Hát igen, neked kötelező gondozni viszont bárki használhatja.

Ha 3 lakásnál több van a telken akkor viszont írhatod a szélvédőjére , hogy húzzál el haver !
Nagyából ugyan ez a gyümölcsfákkal is.
A termése mindenkié.

torzonborza # 2021.08.13. 16:04

Helló Mindenkinek.

Egy olyan kérdésem lenne ezzel az ingatlan elé parkolással, hogy egy viszonylag keskeny utcáról van szó, és az én kapummal szemben állnak meg, de az fizikailag az út túloldala, viszont nem marad annyi hely, hogy be lehessen fordulni az én garázsfeljáromra.

Ez már egy több mint tíz éves történet, már beszéltem rendőrséggel, városgazdálkodással, de patthelyzet mindenhol.

ÉS a szomszédok sem értik meg, hogy azért kell, a hely hogy én ne az utcán tartsam az autót, amivel még kevesebb lenne a hely.

Van valakinek valami ötlete mit lehetne tenni egy ilyen helyzetben?

drbjozsef # 2021.08.10. 07:54

Miklai Armand,

Közterületen, a KRESZ szabályai szerint bárki bárhol parkolhat (a kapukijáródat kivéve, te ott is, vagy a te engedélyeddel más is).

A "gondozom" szóból arra következtetek, hogy ez egy zöldterület, valamilyen füves/kavicsos/nemaszfaltos rész. Ez esetben szabályosan senki sem parkolhat ott - kivéve, ha tábla engedi. Te sem.

Egy átlagos kertvárosi részen csak szokásjog, hogy beállsz az útpadkára a ház előtt. Nem szabályos. Ha te megállsz ott, nemigen kérheted számon máson.

Miklai Armand # 2021.08.08. 08:32

Kedves Tagok !

Érdeklődni szeretnék, kinek van joga a családi háza előtt elsődlegesen parkolni? Szabályozza ezt valamilyen jogi döntés ? Ezt a területet én gondozom. Előre is köszönöm a válaszokat.

üdv: Armand

Szomorú örökös # 2021.06.11. 13:03

drazse

a Kresz szerint kocsibeállóra is lehet parkolni

Csak halkan tájékoztatlak, hogy ha egy másik lakó elé állsz oda a kocsibeállóra, akkor utána mehetsz a telepre kiváltani a kocsidat, mert simán elviszik, amennyiben a lakó bejelentéssel él és még csak nem is óbégathatsz ellene, mert nem lesz igazad. Ja és azon már nem csak a közterület felügyelet, hanem a rendőrség bírsága is rajta lesz.

Szomorú örökös # 2021.06.11. 12:59

saukalt

És itt a történet vége.

Főleg hogy valahol egészen máshol kezdődött:

Kertes övezetben más elé parkolni kőkemény pofátlanság

Szomszédokról szó se volt benne, de mindegy.
A lényeg, hogy megjelent egy troll hirtelen és több topikot is teleszórt a marhaságaival. Szerencsére még a jogászoknak is van humorérzékük, így elégg mókásan rendezték el egy másik topikban. :-D

saukalt # 2021.06.11. 09:57

wers#
„Közterületet köteles vagyok rendben tartani, fűnyírás, hólapátolás,, de ha más rendszeresen használja a sajátja! helyett, akkor fogjam be a számat és parkoljak a másik szomszéd elé? És menjen a körbeszívatás?”
Normális szomszédok ezt meg tudják beszélni. Nem normálisokon meg nem lehet segíteni.

Szerintem normális szomszéd nem csinálja ezt a szomszédjával, az el sem jut idáig.
Aki ezt megteszi, azzal nem lehet mit megbeszélni.
És itt a történet vége.

Szomorú örökös # 2021.06.11. 08:42

drazse

Bár nem nagyon értem a mondatodat, de sejtem mit akartál írni.

A mobilról való bejutás igen, meg tudja viccelni a hozzászólót.

Közterületet köteles vagyok rendben tartani, fűnyírás, hólapátolás,, de ha más rendszeresen használja a sajátja! helyett, akkor fogjam be a számat és parkoljak a másik szomszéd elé?

Pontosan! Attól, hogy neked kell rendben tartani, még nem lesz sohasem a tiéd. De még csak kizárólagos használatú sem lesz. Szép is lenne, ha később még azt is meg akarnád szabni, hogy ki mehet el a házad előtti járdán. :-D

wers # 2021.06.11. 08:32

Közterületet köteles vagyok rendben tartani, fűnyírás, hólapátolás,, de ha más rendszeresen használja a sajátja! helyett, akkor fogjam be a számat és parkoljak a másik szomszéd elé? És menjen a körbeszívatás?

Normális szomszédok ezt meg tudják beszélni. Nem normálisokon meg nem lehet segíteni.

(és még a kakas is kukorékol)

drazse # 2021.06.11. 07:49

Szomorú örökös#

„Kertes övezetben más elé parkolni kőkemény pofátlanság.”
A kertes ház előtti terület is te se Ft Ftkőkeményen közterület. Tehát NEM pofátlanság ott megállni.

Bár nem nagyon értem a mondatodat, de sejtem mit akartál írni.Közterületet köteles vagyok rendben tartani, fűnyírás, hólapátolás,, de ha más rendszeresen használja a sajátja! helyett, akkor fogjam be a számat és parkoljak a másik szomszéd elé? És menjen a körbeszívatás?
Ez annyira bunkó magyaros hozzáállás.
Egyebként egyetlen megoldás van. Sövény.
A másik,, a Kresz szerint kocsibeállóra is lehet parkolni.

Szomorú örökös # 2021.06.11. 06:48

drazse

Kertes övezetben más elé parkolni kőkemény pofátlanság.

  1. A kertes ház előtti terület is te se Ft Ftkőkeményen közterület. Tehát NEM pofátlanság ott megállni.
  2. A hozzászólásban - ami május közepén került ide, kocsibejáró szerepel. Azért az már más.
drbjozsef # 2021.05.13. 04:44

creativehun,

  1. Lefényképezed, tanúkat keresel, jegyzőkönyvezed velük az esetet, majd írásban felszólítod az elkövetőt, hogy hozza helyre.
  2. Ha nem teszi, megcsináltatod, számlát kérsz.
  3. Írásban felszólítod a fizetésre a számla alapján.
  4. Ha nem fizet, közjegyzővel küldetsz neki fizetési meghagyást.

5./a Ha arra sem fizet, de nem is ad be ellentmondást, akkor mész a végrehajtóhoz, az majd behajtja.
5./b Ha arra sem fizet, de ellentmond, akkor perré alakul, befizeted az illetéket, perben előadod az 1.pontban gyűjtött bizonyítékaidat, pert megnyered, ha nem fizet, szintén végrehajtó az ítélettel.

Ha te csinálod meg a két kezeddel, akkor nehezebb az ügy, de az óráidat persze megpróbálhatod elszámolni.

creativehun # 2021.05.12. 16:42

Nem teljesen ez a téma..de épp az imént hívtak hazulról..miközben a munkahelyen dolgozom,hogy a szomszéd kamasz fia a mi kapubejárónkon akarta lerakni trélerről az autóját és belesüllyedt a sárba.a végén egy másik utcabeli húzta ki traktoral. A bejáratomat totál szétcseszték..édesanyám kistzólt nekik,hogy jó lenne ha nem oda raknák a kocsit..meg hogy rakjanak rendet maguk után de semmi. Lehet ez ellen valamit tenni vagy nyeljem le a békát és szépen álljak neki eltakarítani más mocskát?

Szomorú örökös # 2020.11.25. 12:51

FDToth

Ha normális, ha nem, szabályosnak viszont szabályos, hiába kattogsz rajta. Ennyi!

FDToth # 2020.11.25. 12:30

nem tudom, én úgy gondolom, hogy nem az a normális, ha vki lerakja más elé a nem használt cuccát, és otthagyja.
Nem tudom, hogy mennyire jön át, de a házad előtt egy roncsautó, ami tiszta kosz, mert nem gondozzák, körülötte az út, járda szintén, stb. Persze körbetakarítom, de azért nem gondolom azt, hogy ez nem normális...
várok a műszaki végéig, aztán meglátjuk...

Szomorú örökös # 2020.11.24. 15:47

FDToth

nem is az zavar h előttem áll, hanem az, hogy olyan autót parkoltat, amit nem használ és full roncs

No látod, ez meg már az ő magánügye!
Szabályosan parkol ott az autó? Igen!
Engedd el ezt a sztorit, sokkal könnyebb lesz.

FDToth # 2020.11.24. 12:56

konkrétan a házunk előtt már vagy 1 éve parkol a szomszéd a roncsával. Lecserélte az autóját, azt meg előttünk hagyta, kiszedte az akksit, ennyi :) a műszaki 2021 közepén jár. Persze biztos majd lesz vele vmit, és nem is az zavar h előttem áll, hanem az, hogy olyan autót parkoltat, amit nem használ és full roncs. És lehet uyge átcsúsztatják a vizsgán, aztán megint nézhetem 2 évig... egy normális, rendezett övezetben szerintem nem lenne helye ilyennek.
Nem viszi el, mert nem tudja hova rakni és az utca midenkié...

Szomorú örökös # 2020.11.24. 10:51

Örök igazság, hogy a ház előtti terület egészen addig a te dolgod, amíg takarítani kell.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.11.24. 10:42

Épp ma olvastam egy alkotmánybírósági döntést, amely szerint az sem jogosít birtokvédelemre, ha kamionnak parkolnak a házad előtt.

drbjozsef # 2020.11.24. 05:47

Persze, a ház előtti rész közterület oda parkolhat mindenki...

Nincs kapcsolat a kettő között. Azért, mert közterület, nem biztos, hogy lehet ott parkolni. Ha valami meg nem közterület, abból sem következik, hogy ne lehetne ott parkolni (ld. megnyitott magánutak a nagyobb lakóparkokban)

És mi van akkor ha tudom bizonytani, hogy a házam elé leparkolt roncs (érvényes műszaki vizsgával) mozgásképtelen? (akku ki van szedve belőle)?
Semmi. Nem érdekel az senkit.

FDToth # 2020.11.23. 16:31

akkor itt bizony joghézag lesz... Ezek szerint lerakom vki elé az autómat, amin van műszaki, műszaki lejártáig nem használom, teljese lerohad az autó (leeresztett kerék, rozsda, repedt szélvédő, stb.) az úgy tökre szabályos? Mondjuk ezt így nem hinném. Mert ha magam elé rakom le, akkor csak-csak, de más háza elé? Persze, a ház előtti rész közterület oda parkolhat mindenki...
És mi van akkor ha tudom bizonytani, hogy a házam elé leparkolt roncs (érvényes műszaki vizsgával) mozgásképtelen? (akku ki van szedve belőle)?

gerbera317 # 2020.11.21. 16:24

Éppenséggel, közlekedési szolgáltatáshoz használt jármű nem tárolható közterületen, csak telephelyen. A dolog szépséghibája, hogy ezek a járművek a sárga rendszámukról ismerhetők fel, márpedig ilyeneket - kevés kivételtől eltekintve - nemigen látni esténként a lakótelep parkolójában. Ezt a jogszabályt kellene kiterjeszteni úgy, hogy cégek és vállalkozások a gépjármű parkjukat ne foglalhasson el a többi autótulajdonos hátrányára parkolóhelyeket.

drbjozsef # 2020.11.21. 16:05

Ha szabályosan parkol, parkolhat.

FDToth # 2020.11.21. 10:03

Köszönöm, akkor közteres megteszi amit megtehet...
Na de akkor mi lehet a megoldás? Persze egy idő után a roncs nem kap műszakit (ez ugye manapság nem biztos...), tehát meg kell várni, amíg nem lesz érvényes műszaki?
Csak az utcaképet eléggé rontják az ilyen autók...
Illetve van még egy, évek óta húzódik: van egy parkoló, kerületé. Van 7-8 nagyobb, 3,5t-nál nagyobb teherautó. Mindegyikbek van műszakija, de ott parkoltatják őket. Mivel jóval hosszabbak, mint egy parkolóhely, így vagy kilógnak, vagy kettőt foglalnak. Ezek is simán parkolhatnak?

Előfodulhat, hogy a jogalkotók nem gondoltak/gondolnak ilyesmire, és kvázi tehetelen mindenki?

Nem azzal van ám baj, hogy parkolnak, hanem azzal h egyhelyben, hónapok óta, kvázi roncsok érvényes műszakival, és egy kulturált, kertes övezetben nagyon nem mutatnak jól...