családjog


tunder # 2003.07.09. 09:44

Kedves 'Attika'!
Mail címem:d-tunde@freemail.hu
Köszönöm az eddigieket, s ha lehet várom válaszod!

Béres-Deák Attila # 2003.07.08. 20:08

Kedves Tunder!
Ha magánba akarod a választ, akkor előbb megkéne adnod az emil címedet. A névjegyednél az áll, hogy titkos.
Egyébként, ha sikeresen akarsz válni az ügyvédet nem tudod nélkülözni.Mivel szerelmes vagy ezért a férjed minden javaslatát el fogod fogadni. Ezzel megőrjíted az ügyvédet ugyan, de nélküle nem fogsz boldogulni. Egyébként szerintem nincs ilyen, hogy két nőt szeretek egyszerre. Legfeljebb arról van szó, hogy az egyik ezért a másik azért jó. Az ilyen férfiak nem érdemelnek sok figyelmet. A legjobban akor cselekednél, ha ügyvédet bíznál meg a válás bonyolítására  és az ügyektől tisztes távolságban maradnál.


attika

tunder # 2003.07.08. 18:45

Három éve vajúdó házasságunkra szeretnék végre pontot tenni.Nem tudom, hogyan kell elindulni, mi a teendo? Mindenképpen szükséges-e ügyvéd, vagy csak a gyermekelhelyezés és vagyonmegosztás körüli lehetséges viták miatt szükséges? Mi történik akkor, ha csak az egyik fél akar válni?Szeretem a férjem, de nem tudok úgy élni, ahogy o szeretné! Tipikus se veled, se nélküled.(Ezzel o is így van, ha külön vagyunk lángol a szerelme és visszajár, ha hazajön eljár.Minig ugyanaz a két no. Vagy én, vagy a másik.Immáron negyedszerre.) Mivel mindenünk közös, közös megegyezést szeretnék, s a vagyonmegosztástól sem félek, de szeretném, ha a közös lakásunkból elköltözne - visszaköltözne a másikhoz.(még abba is belemennék,ha negyedszerre nem akar, hogy egy kisebb lakást közösen vegyünk neki, természetesen ugyanúgy két névre, mint a mostani, vagy inkább a gyerekekére? (17 és 12 évesek)Lehet, hogy ez butaság? Nem akarom kisemmizni, tönkretenni,hiszen amink van mindent együtt szereztünk, de így sem akarok már élni, mert az egészségem is rámegy lassan erre a helyzetre.
Köszönöm, ha lehet mail címemre kérem a választ.