gyerektartás fizetésének megszünése


Barbi_ # 2018.05.18. 14:14

Kedves Fórumozók!

A lányom 17 éves, idén fogja tölteni a 18-at. Szeptembertől esti gimnáziumba járt, de februárban azt is otthagyta, vagyis nincs tanulói jogviszonya, teljes munkaidőben dolgozik. A kérdésem az, hogy márciustól köteles-e fizetni utána az apja, mivel még kiskorú, vagy mivel nem tanul a tartási kötelezettség megszűnik? Előre is köszönöm a választ.

ObudaFan # 2018.05.17. 20:13

Szerintem nincs akadálya egy perben érvényesíteni a két igényt, de igazából neked szerintem ez mindegy.

vivi500 # 2018.05.16. 12:11

Még egy kérdés? Ha a kára megtérítését kéri, az egy újabb per vagy ott a tárgyaláson kérheti és megkapja?

a válasz előre is köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.16. 12:07

Vissza nem. De tőled követelheti a kára megtérítését. Ami szerintem gyakorlatilag ugyanaz.
Sokat spórolhatnál, ha magad jelentenéd be a kötelezettség megszűnését. Talán annyira megörülne, hogy el is feledkezne a kártérítésről.

vivi500 # 2018.05.16. 12:01

Tisztelt Szakértő!

Volt férjem gyermektartásdíj megszüntetése iránt indított keresetet.(ezt csak hallomásból tudom)Tavaly nyáron fejezte be a tanulmányait a fiam(22 éves). (16 éves kora óta benne van papíron a szüleim családi gazdaságában.Tavaly óta ott is dolgozik.) Visszakövetelheti a volt férjem az azóta elutalt gyermektartásdíjat. Hány hónapra?
köszönettel

Burn Out # 2018.05.07. 18:49

amit eddig leírtál az megszüntetésre nem biztos, hogy elég

mancsali # 2018.05.07. 18:45

Szép napot

Egy olyan kérdésem lenne, hogy amennyiben elindítjuk a gyerektartás megszüntetése iránti pert, nekünk kell írásban bizonyítani (pl szerződéssel), hogy dolgozik a gyerek?
Azt nem tudjuk, hogy bejelentett állása van, vagy “feletén” foglalkoztatják.

A gyermek betöltötte a 18. életévét, középiskolai tanulmányokat folytat 9. osztályban, és heti 24-40 órában dolgozik.

Válaszukat előre is köszönöm

magna750 # 2013.01.08. 21:04

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Fiam elérte a 21 éves kort, dolgozik, nem jár nappali tagozatos iskolába. A Bíróság annak idején megítélte a gyerektartást, amit a fizetésemből vonnak a mai napig. Kérdésem, meddig kell fizetni a gyerektartást, milyen feltételekkel és mi a gyerektartás megszüntetésének a módja.Válaszát előre is köszönöm.

ObudaFan # 2012.11.30. 15:42

Beadhatsz, indokolni sem kell a folytatás iránti kérelmet.

bandicsek # 2012.11.29. 17:17

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy 2012.11. 27-én volt a gyermektartási perem, érdemtelenség miatt. A tárgyaláson a majd 20 éves fiam elmondta a bírónőnek, hogy nem akarja velem tartani a kapcsolatot, velem nem akar tárgyalni. Beismerte továbbá, hogy a tanulmányait nem tudta befejezni mivel két tantárgyból megbukott. Hozzáteszem 2008. augusztusa óta nem tartja velem a kapcsolatot. A bírónő a tárgyalás végén megkérdezte a fiamat, hogy a kapcsolatot fel akarja-e venni velem, mert ha igen akkor 6 hónapra szünetelteti a tárgyalást, és ha semmi nem változik akkor meg kell hoznia a határozatot. A fiam persze, hogy azt mondta, hogy tartani akarja velem a kapcsolatot. Ekkor a bírónő a tárgyalást berekesztette. Közölte még továbbá, hogy a 6 hónap alatt akármelyik fél bemehet és elmondhatja a panaszát. Tudom, hogy a fiam csak a pénz miatt akarja velem tartani a kapcsolatot, de én azt szeretném, hogy a maga elhatározása miatt vegye fel velem a kapcsolatot és ne a pénz motiválja. Kérdésem! Beadhatok-e egy beadványt a tárgyalás tovább folytatására azzal az indokkal, hogy a fennálló tényállások alapján a bíróság hozza meg a határozatát az érdemtelenség miatt, mert ne az motiválja a fiamat, hogyha nem tartja velem a kapcsolatot ez alatt a 6 hónap alatt akkor nem kapja meg a pénzt. Hanem azt akarom, hogy saját elhatározásából jöjjön és beszéljen velem. Válaszát előre köszönöm.

MajorDomus # 2012.07.12. 19:58

Igen

De áruld el hogy csinálod ?

Heti 40 óra mellett még egyetem ?
Éjszaka ?

giguka # 2012.07.12. 11:44

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy 20 éves nappali tagozatos egyetemista lány vagyok, a szüleim 3 éve elváltak. A gyerektartásról szerződést kötöttek miszerint tanulmányaim befejeztével megszűnik a gyerektartás. A kérdésem az lenne, ha továbbra is egyetemista maradok, de mellette heti 40 órában bejelntve dolgoznék, akkor megszűnne-e jogilag a gyermek tartás? Segítségét előre is köszönöm.
Üdvözlettel

ObudaFan # 2012.07.09. 11:10

Nagy valószínűséggel lesz, bár a pontos körülményeket ismerni kellene.

Aquasheep9115 # 2012.07.09. 09:33

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Egy olyan kérdésem lenne ön felé, hogy szüleim 2004-ben váltak, apám 2009 óta fizet rendszeresen az akkori viszonyok között megállapított összeget, most jelenleg külföldön tartózkodik és ott is dolgozik. 91' születésű vagyok. 2. éves egyetemista vagyok, és úgy hozta a sors, hogy 1 évet halasztanom kell. Ez lenne a legfőbb kérdésem, hogy ha erre az 1 évre megszűnik a diák jogviszonyom, de utána 2013 szeptembertől újra aktív lesz,(Nem passziválok, újrajelentkezéssel térek vissza majd egyetemre, másik szakra) akkor 2013 Szeptemberétől lesz-e jogalapom a rokontartást újra kérni, mert felsőfokú végzettségem még nincs, vagy minden fizetési jogot elveszítek azzal, hogy 1 évig nem lesz tanulói jogviszonyom ? Apámmal a rendszeres kommunikáció 2009 óta megvan. Illetve tárgyalhatok-e erről apámmal személyesen, jogi precedens nélkül?

Válaszait előre is köszönöm.

ObudaFan # 2012.06.18. 17:30

Ha dolgozik, akkor könnyen lehet, hogy nem fog járni.

Nővér67 # 2012.06.18. 16:43

Üdvözletem!
Nekem olyan kérdésem lenne,hogy a férjem leánya szült és ez miatt kérte a magántanulói jogviszonyt,de nem járt be és nem vett részt a fél évi vizsgákon sem, csak most az év végi vizsgára ment be.Mikor számon kértük,hogy miért nem jár iskolába, azzal védekezett, hogy dolgozni járt (valószínű feketén).Jövő hónapban betölti a 18. élet évét és úgy tudjuk, hogy továbbra is magántanuló lesz, ha sikeres vizsgákat tett.Ilyen esetben meddig jár neki a gyermektartásdíj?Válaszát előre is köszönöm.

MajorDomus # 2012.06.14. 20:11

És havonta utazol,vagy megegyeztek.

ObudaFan # 2012.06.14. 13:25

Lemondani nem fogsz tudni. Annyit tehetsz, hogy nem hajtod be rajta.

MajorDomus # 2012.06.13. 21:02

Nem értitek a lényeget. nem 13. 000 ft-rol akar lemondani, hanem havi százezret megtakarítani meg az utazgatást.

monalisa1 # 2012.06.13. 14:23

Azt senki nem tudhatja előre meddig is a külföldi munkavégzés...

monalisa1 # 2012.06.13. 14:21

Ha a t.díj bankszámlára megy 7-8 havonta összegyűlik egy repülőjegy ára, ergo kettőtöknek hazalátogatni neked ingyenben lesz. // Ha nem számlára megy a letiltás hanem havonta a postás adta eddig a kezedbe, akkor kérd a munkahelyét a változtatásra, ehhez nyíss számlát és lásd a fenti.

Amúgy hagyd a pénzt számlán: havonta gyarapodik és később majd eldöntöd a felhasználását. // Ha TÉNYLEG nem fog kelleni ez a pénz (...), rendelkezz a bankban hogy az apa számlájára a 13 ezer forintokat utalják vissza...

T.díjról lemondani nem lehet, az nem téged illet.

monaluis
laikus hozzászóló

Dr.Attika # 2012.06.13. 13:22

Tisztelt Judit!
A gyermektartás díja nem az öné, hanem a gyermeké, csak Ön kezeli. Ezért nem mondhat le róla.
Mi a probléma? Az, hogy az apa fizeti rendszeresen. Örüljön neki. Ilyen perről még nem is hallottam, hogy valaki kéri a gyermektartás megszüntetését.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.02. 08:06

Lehet, hogy egy egyezségkísérletre idézés kérése célszerűbb lenne.

ObudaFan # 2012.05.02. 07:57

Indíthatod a megszüntetési pert.

MaciLaci15 # 2012.04.29. 20:06

Gyermekem 24 éves 2006. szeptembere óta egyetemen tanul, 2011. júniusban kellett volna befejeznie, de nem sikerült letennie a vizsgáit. Először azt mondta, hogy idén júniusban végez, most meg azt közölte, hogy majd csak jövő nyárra. Rendesen fizetem a tartásdíjat immár 22 éve,a bíróság által megítélt 20%-ot.Kérdésem, hogy meddig kell fizetnem?
Válaszát előre is köszönöm.