ideiglenes gondnokság


Noaemy # 2021.01.28. 12:56

Kedves Béla és Wers!

Nagyon szépen köszönöm és a segítségeteket is! :)

wers # 2021.01.28. 12:52

:) igen, ez így jó döntés.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.01.28. 12:45

Salamoni. :)

Noaemy # 2021.01.28. 12:29

Kedves Wers!

A történet vége az lett, hogy az ideiglenes gondnokot felmentettük, de a körülményekre tekintettel számadásra nem köteleztük.

wers # 2021.01.28. 04:52

Noaemy, mi lett a történet vége? Hogyan zártátok le az ügyet?

Noaemy # 2021.01.27. 21:28

Kedves Wers, Gerbera317, Béla és Rigoz!

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, továbbá, hogy megosztottátok velem az építő jellegű gondolataitokat! :)

rigoz # 2021.01.14. 08:55

Béla, pepitába ezt szoktam Én is csinálni! :) :D

@wers: Rendben, tégy így! :) Kérdezni azt gondolnám végképp nem bűn! :)

wers # 2021.01.14. 06:30

:-* rendben drágám, akkor ezt a szép nemes feladatot meghagyom neked :))) talán neked jobban is áll

Vagy esetleg ha újra kérelmet nyújtok be - ez most úgy látszik, egy múlva lesz esedékes - előzetesen felteszem az ártatlan kérdést, hogy kell-e még :)

Kovács_Béla_Sándor # 2021.01.14. 05:54

(Én ilyenkor azt szoktam, hogy teljesítem a hiánypótlást - elvégre valóban az a legfontosabb, hogy gyorsan el legyen intézve - de melléteszek egy kísérőlevelet, amiben felvilágosítom a szervet, hogy mennyire hülyeség, amit kért.)

wers # 2021.01.14. 05:48

Drága Béla!

Én elhiszem neked. Tehát nem kérhetnék, mégis kérik (le is írták nekem novemberben).
Nem én leszek, aki erről meg fogja győzni a Kormányhivatalt.

Örülök, hogy kérelmemet pozitívan elbírálták. Gyorsan, időpont foglalás nélkül, pedig nem lehetne nélküle.

rigoz # 2021.01.13. 11:53

Így van Béla. Ráadásul az Ákr.-ben külön benne van, hogy a hatóság nem kérhet az ügyféltől olyan adatot, amit közhiteles hatósági nyilvántartás tartalmaz, hanem azt a hatóságnak magától kell beszereznie! A cégnyilvántartásban szereplő adatok meg ilyenek.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.01.13. 11:19

Nem látják a cégnyilvántartást.

  1. Azt mindenki látja, hiszen nyilvános.
  2. A hatóság még a letett aláírási címpéldányokat is látják. Mint említettem, a dolog pont erre van kitalálva; hogy ti. közig. eljárásokban0 ne kelljen benyújtogatni.
rigoz # 2021.01.13. 10:11

Nekem is vannak pozitív és negatív tapasztalataim. :) Az Ákr.-rel új dimenzió nyílt.. :)

wers # 2021.01.13. 09:49

csak kicsit felvilágosítanám az illetőt, hogy miért is ül ott és nem azon az oldalon, amelyiken Én..

:) Jó, te tedd azt. (Azért azt hozzá teszem, volt idő amikor ott dolgoztam. Más ügykörben, de mégiscsak. Bár ez az ügyintéző újseprű)

rigoz # 2021.01.13. 09:23

Amúgy persze, Én sem vitatkoznék, odaadnám, csak kicsit felvilágosítanám az illetőt, hogy miért is ül ott és nem azon az oldalon, amelyiken Én..

rigoz # 2021.01.13. 09:22

Az aláírási címpéldányt pont nem. De a vezető állásúakat, a képviseleti jogosultság típusát és a bejegyzett személyes adatokat még Én is meg tudom nézni, tehát a kormányhivatal is.

wers # 2021.01.13. 09:16

Csak cégkivonatot kértem. Mint most is. Most nem kérték a cégbíróságon.

A Kormányhivatalban kérik, az biztos. lehet, hogy nem kellene, de ezen nem vitatkozom velük. Nem fáj az nekem, ha csatolom.

A cényilvántartás bizonyos adatait bárki meg tudja nézni.
Ez igaz. Aláírási címpéldányt is? Hol?

rigoz # 2021.01.13. 09:08

Az az érdekes, hogy úgy három éve még a cégbíróságnál is „kellett az aláírási címpéldány, mikor cégkivonatot kértem.

Ott is akkor kérhetik, ha valamilyen kérelmed van, ami a bejegyzéssel közvetlenül függ össze. De lehet tévedek, ha igen, Béla úgyis kijavít. :)

rigoz # 2021.01.13. 09:06

A cényilvántartás bizonyos adatait bárki meg tudja nézni. Nem baj, hogy viszel kivonatot, bár a közhiteles nyilvántartások adatait a hatóság hivatalból köteles ellenőrizni, annak adatai tekintetében az ügyfél nem kötelezhető adatszolgáltatásra. Ez az Ákr.-ben is benne van.

wers # 2021.01.13. 09:04

A meghatalmazást igen, de az aláírási címpéldányt nem kell. Pont erre találták ki, hogy a cégbíróságon letesszük, ezen kívül másra nem is jó.

Az az érdekes, hogy úgy három éve még a cégbíróságnál is kellett az aláírási címpéldány, mikor cégkivonatot kértem.

Nem baj ha nem értem.

wers # 2021.01.13. 08:40

A meghatalmazás érvényességét meg a cégnyilvántartás adataival való összevetéssel kell ellenőrizzék.

Hogyan? Kormányhivatal. Hogyan ellenőrzi? Nem látják a cégnyilvántartást. A cégbíróságtól kell hiteles cégkivonatot kérnem, azt is kérik.

Ezen én nem is akadtam fenn. Azon, hogy a kérelemre miért kérik a cégvezető személyes adatait.

rigoz # 2021.01.13. 08:30

@wers: A cégbíróságon kívül sehova. A meghatalmazás igazolja máshova a képviseleti jogosultságod, amit a cégjegyzésre jogosult aláírásával el van látva. :) A meghatalmazás érvényességét meg a cégnyilvántartás adataival való összevetéssel kell ellenőrizzék.

rigoz # 2021.01.13. 08:29

Így van Béla. Amúgy. :)

De most az ember nyilván ezzel nem áll le szarozni. De azért Én kicsit felvilágosítanám az ügyintézőt, az biztos, hogy az ügyintézési határidő, mintha fontosabb lenne ennél, hogy bel egyen tartva, meg még egy-két, valójában fontosabb..

@wers: Anélkül is szinte biztos voltam benne, hogy valamelyik kormányhivatal hülyesége lehetett ez, hogy nem írtad oda..

wers # 2021.01.13. 08:17

Béla, nem tudtalak követni. Hova nem kell aláírási címpéldány?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.01.13. 08:02

A meghatalmazást igen, de az aláírási címpéldányt nem kell. Pont erre találták ki, hogy a cégbíróságon letesszük, ezen kívül másra nem is jó.