Haszonélvezeti jog


lajcsó # 2018.06.18. 10:21

"az új ingatlant az ő nevükre kell íratnom, és azt használhatom életem végéig."
Nem kell, hanem lehet.
A gyerekek lesznek a tulajdonosok, te meg a haszonélvező feltéve, ha így állapodtok meg.

nonolet # 2018.06.13. 12:23

...és a jelenlegi haszonélvezetről való lemondásnak is lehet ára is!
Nem kötelező ingyen lemondani róla.

Az egymás közti családi alkudozásban, ingatlan értékelésben, elszámolásban ezzel is érdemes ezzel is kalkulálni.

oligaliga # 2018.06.13. 11:27

A vételárat az eladóknak el kell osztaniuk, ez nem vitás. Az sem, hogy az eladáskor a haszonélvezőnek le kell mondania haszonélvezeti jogáról ahhoz, hogy a vevő tehermentes ingatlant szerezzen.

Az külön történet, hogy a vételárral az eladók mit kezdenek. Ha egyikük másik lakást vesz, szíve joga hozzá.

Úgy is megállapodhatnak, hogy közösen vesznek egy másik ingatlant.

Az is csak megállapodás kérdése, hogy a teljes vételárat a gyerekek használják fel (miután az édesanya nekik ajándékozta), és a megvásárolt lakáson haszonélvezetet alapítanak az édesanya javára.

Mindegyik megoldás jogszerű, és csak a feleken múlik, melyiket választják.

árpádrudolf # 2018.06.13. 11:10

A férjem halála után, a közösen épített házunk felére , özvegyi haszonélvezeti jogot nyertem. Az ingatlant el kellett adnom, mert nagy volt, és a fenntartását nem bírtam, sem fizikailag, sem anyagilag. Az eladást bonyolító ügyvéd, azt közölte, hogy a vételi árat meg kell osztanom a 3 gyerekemmel, és a maradékból vehetek új lakást. És le kell mondanom a hagyatéki jogról. A gyerekek felajánlották, hogy kisegítenek anyagilag, hogy tudjak venni lakást, de akkor, az új ingatlant az ő nevükre kell íratnom, és azt használhatom életem végéig.
Kérdésem, ez így jogszerű?
Tisztelettel Özv. Kovács Péterné

Cowboy.No1 (törölt felhasználó) # 2018.06.12. 05:19

?

timcsi1203 # 2018.06.11. 19:46

Köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.11. 15:49

Számítani számít, hiszen az örököstárs a haszonélvezettel terhelten örököl, a haszonélvező által örökölt hányadon pedig megszűnik a haszonélvezete.

De nem tudom, hogy timcsi1203 ezt kérdezte-e.

nonolet # 2018.06.11. 14:46

Semmit nem számít...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.11. 14:41

??

timcsi1203 # 2018.06.11. 13:24

Tisztelt fórumozók
Édesanyámnak van egy 1/1 arányú ingatlana.Ahol a testvérem a holtig tartó haszonélvezeti. A tulajdonos halálakor miként számít a haszonélvezeti jog?Az öröklés akkor is fele fele?

Köszönöm