Távolságtartás


Majordomus # 2023.06.03. 20:00

Sajnos ez igy igaz?

Első kérdés a telefonban:
sérült van?

drbjozsef # 2023.06.02. 11:45

Inkább úgy fogalmaznék, hogy bántalmazás nélkül. A bejelentést bárki megteheti, a szomszéd, az iskola,a védőnő. Ha eljárás indul, akkor van lehetőség ezen intézkedésekre.
(bár sok középkori rendőrségnél még simán van az, hogy majd szóljon, ha vér is folyik, addig ne zavarjanak)

Ha az élettársi életközösség megszűnt, és a saját tulajdonú ingatlanodból felszólítottad a kiköltözésre, az elég indok.

obi van # 2023.06.02. 11:40

Köszönöm válaszát.
Rendőrségi feljelentés nélkül ezek szerint nem sok esély van bármilyen intézkedésre a Bíróság részéről..
Lakáskiürítési pert csak albérlőkkel szemben tudtam, h lehetséges - de nagyon hosszú folyamat.. Ott indok, h nem fizet, itt ez nem áll meg..?

drbjozsef # 2023.06.02. 04:15

Kérhetem-e bíróságon, h költözzön el
Igen, bármit kérhetsz, az egyáltalán nem tilos.

kötelezhetik-e erre
Igen, a bíróság pont az a szerv, amelyik kötelezhet embereket bizonyos dolgok elvégzésére vagy tűrésére.

nem akar, távolságtartást lehet kérni?
Igen, bármit kérhetsz, hiszen mint már tudjuk, kérni nem tilos.

Rendőrségen bejelentést teszel ha legközelebb ittas és bántalmaz, ekkor 72 órás ideiglenes megelőző távoltartást kérhetsz. Ez idő alatt, ha szükséges, a bíróság elrendelheti a rendőrség vagy a te kérelmedre a megelőző távoltartást amely legfeljebb 60 nap lehet, de a büntetőeljárás alatt ezt a bíróság 4 hónappal meghosszabbíthatja, és ha szükséges, utána is fenntartható.

Ha nincs bűncselekmény, nem bántalmaz, akkor ezekre nem sok esélyed van. Ez esetben lakáskiürítési pert kell indítanod ellene bíróságon, ha önként elköltözni nem hajlandó.

obi van # 2023.06.01. 17:51

T.Fórumozók!
Élettársammal közel 13 éve együtt élünk, akkor született gyermekünk.Alkoholproblémája miatt mindennaposak a veszekedések, már gyerek is fél tőle.Elköltözni nem akar.Ingatlan én tulajdonom, ideiglenes tart.címe lejárt.Kérhetem-e bíróságon, h költözzön el-kötelezhetik-e erre, ill.ha nem akar, távolságtartást lehet kérni?Tanácsuk segítségük köszönöm.