Készpénz átvételi elismervény


monalisa1 # 2013.10.20. 10:41

Ha a nagymama esetleg beteg vagy nem járóképes, tolókocsiba tán még berakható és akkor autóval el lehet vinni a bankba/takarékpénztárba.

Ha semmiképp se "mobil" akkor meg kell kérni egy közjegyzőt, hogy keresse fel őt a lakásán., a nagyi tesz egy jognyílatkozatot miszerint az unokát meghatalmazza: nevében eljárhasson és helyette alá is írhasson. A közjegyzői okirat alapján a bank nem fog akadékoskodni.

Néhány tízezer forintot kell fizetni a közjegyzőnek, de végül is valamit valamiért.

monalisa1 # 2013.10.20. 10:15

Én úgy gondolnám, hogy az unoka menjen be a bankba és nevezze meg a nagymamát mint társtulajdonos - x összegik bezárólag hozzáférési lehetőséggel.

Ha ez megvan, a nagyi vagy a számlán hagyja a pénzt vagy nyít saját nevére egy másik számlát és a pénzét egyből átírányítja arra. / Valószínüleg ez lett volna a nagyi eredeti elképzelése de az unoka elcseszte a dolgot...

A nagymamának muszáj lesz legalább egyszer elmenni a bankba mert egy kell az ő aláírása, igazolványa.

Külön: a nagymama ha úgy gondolja töltsön ki a bankban egy "elhalálozási rendelkezést" és azon megnevezni valakit (ill. valakiket) a halála utáni pénzfelvételre, ebben az esetben az összeg nem lesz az örökség része.

----
  • laikus hozzászóló
Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.19. 20:06

Ez ennél bonyolultabb.

Nyunyec # 2013.10.19. 19:51

Sziasztok!

Nem vagyok gyakorlott ezen a téren. Nagymama adott az unokájának pénzt, hogy tegye be a bankba, de az unoka nevén van. Szeretne azonban a nagyi egy papírt, hogy a pénz attól még az övé.
Elég egy sima átadás-átvételi, csak ezt hogyan írhatnák bele.
Köszönöm,

menton # 2013.08.06. 11:24

Persze,van hivatalos aláírás,hiszen magát az életjáradéki szerződést ügyvéd előtt jó pár példányban alá kellett írni

Zoltanuss # 2013.08.05. 05:22

Ez egyébként is egy általános gyakorlat. Pl. nagyon sokan veszik fel az idős hozzátartozójuk helyett a járadékukat, konkrétan általában a nyugdíjukat.
A posta ad egy formanyomtatványt amin szerepel a meghatalmazó, a meghatalmazott aláírása + kettő tanúé.
Ezt a posta elteszi és rendszeresen hozza a pénzt, amit a meghatalmazott fel vesz. Egy 8 - 10 hónappal későbbi vita esetén ott a dokumentum a két tanú aláírásával.

Zoltanuss # 2013.08.05. 05:16

Most látom van egy hivatalos aláírás minta :

az irás szakértő az ügyvéd előtt aláírt szerződéssel

Zoltanuss # 2013.08.05. 05:13

ObudaFan !
mán megbocsáss így van, de itt nem életszerű, ill. nagyon nehézkes. Ez egy rendszeresen ismétlődő valami - életjáradék gondolom nem egy alkalommal, hanem havonta történik a pénz mozgás-. Vita lesz ? lehet pl. arról hogy nem az illetőé az aláírás. na de itt nem egy db. aláírásról lesz majd szó hanem a bácsika haláig sokról.
Végül is a biztonság kedvéért csinálnék ha járadék fizető lennék egy un. aláírást igazló okíratot. Ebben az állna, hogy alulírottak tanúsítjuk, hogy a
Járadékfizető alaírása az amit ott előttük aláír.
A tanúk majd mindig ott írják alá ahol ez szerepel . előttünk :

.................

.................

andika34
ha a bácsividéken él akkor ott kéne tanút prezentálni - habár az se könnyű. A döntés a tied !!

andika34 # 2013.08.04. 16:02

Köszönöm!
Egy idős emberről van szó,aki vidéken él,így két tanút minden hónapban odavinni nem olyan egyszerű..Ezért kérdeztem,hogy ez szabályos e.De ezek szerint igen
Természetesen,rendes aláírással történne az aláírással(tehát nem egy odakarcolt szignóval),gondolom ha ezt később bárki is vitatná,összevethetné az irás szakértő az ügyvéd előtt aláírt szerződéssel vagy egyéb hivatalos irattal,és akkor nem lenne gond.

ObudaFan # 2013.08.04. 12:05

Bármilyen iratot érdemes két tanúval aláíratni, ha bármiből vita lesz, jól fog jönni.

Zoltanuss # 2013.08.04. 11:58

T. andika34!
Gyakorlatilag ez egy nyugta. Szvsz szerepeljen rajta az átvevő és az átadó neve és természetesen az átadácélja. Pl. így

Nyugta/ készpénz átvételei bizonylat.
Alulírott elismerem, hogy Kötelezett Jánostól a mai napon átvettem ilyen és ilyen életjáradéki szerződés cimén 120 eft -ot.

kelt Világszéle 2035 , év jan. nhó 13 -án

........................
Kötelezett János sk.

Elvileg tanú nem kell hozzá, mivel rendszeres lesz ( gondolom én ) A lényeg, hogy mindig a pénz kapó írja alá , a pénzátadónak elvileg nem kell ( habár biztosító bank stb. a pénz befizetésnél is kér aláírást a befizetőtől Mindig gondolkodom mi a faszért de aláírom. A tanú aláírás csak egyedi eseteknél szükséges. Nem gondold hogy nagyon megnehezítené a procedúrát ha minden egyes pénz átadásnál tanút is kellene citálni. Vagy csinálj egy un. átadás átvételi valamit . itt két tanú igazolja hogy az aláírás a tied azaz Kötelezett Jánosé és nem másé.
Gondolj bele egy több éves fizetés esetén egyszer csak a pénzadó kijelenti hogy azt a pénzt nem kapta meg , azaz aláírás nem is az övé. Habár több aláírásnál ilyet állítani elég nagy merészség.

andika34 # 2013.08.03. 17:32

Testvérem életjáradéki szerződést kötött 3 hónapja,melyben ő a kötelezett.Szerződés szerint a jogosultnak készpénzátvételi elismervény formájában adja át.
Formailag,a papíron csak az ő neve szerepel valamint a Jogosulté,hogy megtörtént az átadás-átvétel.
Ez így érvényes vagy szükségesek hozzá tanúk?