Hozhat - e a bíróság ítéletet alperes nélkül?


hókuszpók100 # 2016.04.21. 16:45

Tisztelt Fórumozók!

Ha alperes nem jelenik meg a tárgyaláson /pl. beteg vagy akadályoztatva van/, akkor jelenléte nélkül hozhat-e a bíróság őt érintő akár ideiglenes akár végleges bármilyen intézkedést? Ha nem hozhat, akkor utólag ajánlott levélben megteheti-e ezt, pl. tartásdíjat állapíthat-e meg így?

Köszönöm a választ!
László

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.21. 16:51

De még mennyire, különösen, ha az az alperes írásban sem adott elő védekezést.

Viszont meg jobb lenne, ha az érdemi problémát adnád elő az eljárási bohóckodás helyett.

hókuszpók100 # 2016.04.21. 17:05

Kovács_Béla Sándor!

Alperestől bekérték a jövedelemigazolását. Azt csatolta, de nem megy el a következő tárgyalásra.
Kötelezhetik-e így jelenléte nélkül az alperest ill. megállapíthatnak-e X Ft gyermektartást?

Vagyis a bíróság elérheti-e távol léte miatt egy ajánlott levéllel amit a tárgyaláson szeretett volna elérni?
,,Alperes fizessen havonta X Ft gyerektartást minden hó 10.-ig"

László

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.21. 17:12

Most komolyan. Azt akarod kérdezni, hogy hozhat-e ítélet a bíróság az alperes távollétében? Hát persze hogy hozhat. Ezt általában az idézésen közli is a bíróság.

hókuszpók100 # 2016.04.21. 17:57

Ok értem, de el nem választhatnak minket csak akkor ha mindkét fél ott van az idézésen. Szerintem!!!

László

ObudaFan # 2016.04.21. 20:20

Ha peres beteg, vagy egyébként akadályoztatva van, lehetősége van igazolnia a tárgyalás elmulasztását.

prof laikus # 2020.04.03. 23:56

Perindítási szándék van esetemben, egy német állampolgárságú személlyel szembe.

Ez a személy korábban rendekezett Magyarországon állandó lakcímmel, és arra az időre esik az is, amikor egy sok szempontból kifogásolható szerződést kötött magyar állampolgárokkal.

Azóta ez a magyar lakcíme megszűnt. Fogalmunk sincsen, hol lakik vagy tartózkodik. Egyáltalán nem bizos, hogy Németországban.

Kérdés: Hogyan indítható per a szerződés érvénytelenítésére vagy hasonlóra? Lakcím nélkül is lehet a perindítás érvényes és lehet akár tárgyalás és ítélet? Ha mondjuk az iratokból is kitűnik az érvénytelenség, objektív fennálló okokból.

Másik kérdés: ha ő a szerződés alapján valamit később követelne, ahhoz kell-e lakcímmel jelentkeznie? Mert akkor esetleg elegendő abban az időpontban is perelni.


Bármikor hívjon, visszahívom: +36 20 498 30 98
E-mail: a.s.gellertberger@gmail.com

Szomorú örökös # 2020.04.04. 03:47

prof laikus

Perindítási szándék van esetemben, egy német állampolgárságú személlyel szembe.

Te most vagy csak teszteled a fórumot, vagy valójában keresed magadnak a bajt és tele vagy ilyen és ehhez hasonló horror történetekkel. :-D

Kovács_Béla_Sándor # 2020.04.04. 09:17

Hú, de rossz kérdések ezek!

Add elő a konkrét problémádat, és akkor taláb választ is fogsz kapni.

Szomorú örökös # 2020.04.04. 15:10

KBS

prof laikus szerintem teszteli a fórumot. Több topikban több témában kötötte le a válaszadókat, ahogy elnéztem. :-D

gerbera317 # 2020.04.04. 16:11

Egész' biztos, hogy erőforrást támad, különben szerződés érvénytelenítéséről miért a családjog-topikban akarna értekezni?

ObudaFan # 2020.04.05. 11:10

prof laikus

Ha volt itt lakcíme, akkor első körben keresd meg a lakcímnyilvántartót, hogy van-e most bejelentett címe. Ez lehet, hogy meg is oldja a problémádat. Ha nem, akkor majd lehet gondolkodni a perindításon ügygondnok kirendelése és hirdetményi kézbesítés mellett.

wers # 2020.04.06. 08:07

Ha volt itt lakcíme, akkor első körben keresd meg a lakcímnyilvántartót, hogy van-e most bejelentett címe.

Ha jól kapirgálom ki a kérdést, akkor a kérdező fiktváltatta a német (vagy belga? vagy holland? - gyanús a másik topik alapján) bejelentett lakcímét. A hatóság nem fogja neki kiadni, hogy máshova bejelentkezett-e, főként hova.

sok szempontból kifogásolható szerződést kötött magyar állampolgárokkal

Azoknak kiadhatja, akikkel szerződött, és a fiktivált lakcímét adta meg. Nem derül ki, hogy prof laikus közéjük tartozik-e.

ObudaFan # 2020.04.06. 08:11

Mindenképpen az első lépés a nyilvántartásból a lakcím lekérése, a bírósághoz nem is érdemes fordulni addig, amíg ezt a kérdező nem tudja igazolni.

wers # 2020.04.06. 08:31

Kedves ObudaFan én értem.

a bírósághoz nem is érdemes fordulni addig, amíg ezt a kérdező nem tudja igazolni.

Ha nagyon kukacos a hivatal, csak akkor fogja harmadik személynek kiadni adatot, ha igazolja, hogy jogosult azt megtudni.

Ennyi erővel bárki lakcímét le lehetne kérdezni azzal, hogy be akarom perelni.

Egy már megkötött szerződés persze bizonyíthatja a jogosultságot.

Sherlock # 2020.04.06. 12:17

Az a baj wers, hogy ha direkt beadok egy nem létező (vélelmezett, stb.) címre egy keresetet/fizetési meghagyást, mert úgy gondoltam hogy kell produkálnom egy cím hiánya miatti visszautasítást, akkor még az is előfordulhat hogy bírósági meghagyás lesz a dologból és "nyerem" a pert, holott csak a címét akartam megtudni. Az emiatti 2 hónapos időkiesés senkinek sem érdeke, még abban az esetben sem, ha működik. Végül: a néhány százezres kölcsönöknél az a ritkább ha bármilyen papír van a kölcsönadásról, így viszonylag nehéz lesz szerződést lobogtatni.
Végső érv: mi a probléma azzal, ha megtudhatom bárki lakcímét azzal, hogy be akarom perelni? A facebookra többet kiír, ez legalább ellenőrzött formában folyik - de akár nyilatkoztathatja is az ügyfelet a perindításról az Ákr. 64. § (1)-(3) bek. szerint.

wers # 2020.04.07. 06:02

Végső érv: mi a probléma azzal, ha megtudhatom bárki lakcímét azzal, hogy be akarom perelni?

Nekem semmi. A postaládán is kint van. Kérdezd a törvényalkotót.

(megjegyzem, ha ügyvéd kéri, akkor azét már ki szokták adni, erősen hihető, hogy tényleg a perhez kell az adat)

prof laikus # 2020.04.07. 12:51

Obudafan

A lényeg az akkor, hogy azok, akik szerződésben állnak az ismert magyar lakcímmel a nézőpontjukból már nem rendelkező külföldi személlyel, fordulhatnak magánszemélyként is a lakcímnyílvántartóhoz. És fognak kapni választ.

Mi van, ha nincsen már magyar lakcíme?

Ugyanilyen érdkeltségi hivatkozással, megtudható bármilyen lakcím mondjuk EU-n belül, vagy ez gyakorlatilag kivitelezhetetlen?

Akkor viszont a következő a kérdés:

Ha nincsen magyar lakcím, DE a szemződés természete olyan, hogy elvárható lenne az illető személytől, hogy elérhető legyen, ÉS rendelkezésre áll telefonszám, e-mail cím, amire kérdést küldve szintén nem ad meg lakcímet,

AKKOR ez így elég ahhoz, hogy gondnok legyen kirendelve és per induljon?


Bármikor hívjon, visszahívom: +36 20 498 30 98
E-mail: a.s.gellertberger@gmail.com

alfateam # 2020.04.07. 13:35