Nem arról van szó, hogy nem hiszek. Hanem a mostani megváltozott helyzet, mit változtathat az ügyben? Erre keresnék minél több véleményt. Hogy ezek a bizonyos fotók, mennyire súlyos bizonyítékok? A házaságtörés mennyiben befolyásolja az ügyet? Mi lehet a legrosszabb amire az ismerősöm számíthat? Mert ugye őt azzal "fenyegették" meg, hogyha ezek a fotók a férje kezébe kerülnek, akkor ő adja be a válópert, és mindenéből kiforgatja a feleségét.
Válóper előtt!
ObudaFan#e-mail 2010.03.28. 13:18
„Nem igaz. Hogy ki hagy el kit, annak semmi köze ahhoz, hogy mi volt közös vagyon, és mi nem. Házasságban pedig a tulajdoni arányok tekintetében semmi jelentőség annak, hogy ki mennyit keresett.”
Kedves Ügyvédek, Fórumozók!
16 évnyi házasság után, 3 kiskorú gyermekkel válni fogok. Amikor ezt a lakást vettük, igénybe vettük a gyermekek után járó fél szocpolt.A 10 évből még 4 év van hátra. Az lenne a kérdésem hogy lehetne azt megoldani, hogy ne kelljen azt visszafizetni?
A férjem azt mondta maradhatok a lakásban a gyerekekkel.
- Ha én kifizetném őt a -lakás ráeső részét -, és a tulajdonjog az egész lakásra az enyém lenne, akkor is vissza kell e fizetni a szoc.polt?
- Számít-e az, hogy ha a lakásban a 3 gyermek továbbra is ott élne, hiszen a szocpolt rájuk kaptuk?
- Milyen megoldások léteznek még?
Ha nekem a szocpol felét és a férjemet is ki kellene fizetni, akkor a gyermekeimmel a megélhetésünk kerülne veszélybe!
Kérem segítsenek! Mielőbbi válaszukat előre is köszönöm: Anya75
- Neki. A ráeső felét.
- Ha nem élne ott, a rád eső felét is vissza kellene fizetni.
- Marad minden úgy, ahogyan most van. Ami a tulajdoni viszonyokat illeti.
Köszönöm szépen a válaszát!
Sziasztok
3 hónapja külön élünk a férjemmel.A vállópert be akarjuk adni.A férjem 1 hónapja csinált egy vállalkozást abban nekem van részesedésem??
Köszönöm a segítséget
Volt különvagyona, amit a vállalkozásba fektethetett?
Az ágytól-asztaltól való szétválás után nemigen van már közös gazdálkodás., az együttélés ideje alatt szerzett közös vagyonon vagy meg tudtok egyezni vagy elhuzódó és költséges per elé néztek.
Persze azért vizsgálni fogják hogy honnan/miből volt pénze, nem egy esetben dugipénzből...
"Mona"
laikus hozzászóló
KBS kérdése arra irányult, hogy ha a házasság alatt szerzett házastársi közös vagyonból csinált vállakozást az életközösség megszakadása után, akkor az Ön javára elszámolási kötelezettsége keletkezik. Ha viszont már az azt követően szerzett pénzén indította be vállakozást, abból Önnek egyetlen fillér sem jár. A vélelem az utóbbi mellett szól, és Önt terheli az esetleges ellenbizonyítás. Üdvözlettel:
dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu
Amig együtt voltunk megegyeztünk,hogy szereljen le a honvédségtől,hogy kapjon végkielégítést fél éve szerelt le.Ezt az összeget nemrég kapta meg és abból volt pénze a vállalkozásra.Még együtt laktunk a mikor utalták csak eltitkolta.
Ha a végkielégítés az együttélés alatt vált esedékessé, de akár csak később utalták volna is ki, az még akkor is házastársi közös vagyonnak minősülne. Ez bizonyítható is, úgyhogy a férjének elszámolási kötelezettsége lesz a beforgatott pénz 1/2 része tekintetében. Üdvözlettel:
dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Ha már együtt éltetek, amikor vásároltad, akkor elképzelhető, hogy igen, ha nem, akkor nem.
Üdvözlet fórumtársak, ügyvédek!
Lenne egy elég kacifántos kérdésem ismerősöm ügyében...
Vázolom a helyzetet. Adott egy férj és egy feleség 2 közös és 1-1 hozott gyerek mind a 2 fél részéről (mind kiskorú).A házasság megromlott, feleség válni akar, elege lett. A válopert mostanában adja be...
A helyzet a következő: Életvitel szerüen nem élnek együtt már jó pár hónapja. A feleség a 4 gyerekkel Szlovákiában lakik, a gyerekek oda járnak iskolába óvódába...(megjegyzem magyar állampolgárok mind, szlovák tartózkodási engedéllyel!) A férj Magyarországon nem messze tőlük.
Probléma ott kezdődött ugye, hogy a feleség bejelentette válni akar! A férj meg kijelentette nem! És ezzel a beállitott élet fel is borúlt...
Előszőr a férj probálta vissza hóditani a feleséget, de mivel ez nem járt sikerrel, igy haragra gerjett és jött a fekete leves!
Ócsárlás, fenyegetés, zsarolás, majd tetlegesség!
Az előző 3 napi szinten, az utóbbi csak egyszer eddig! (rendőrség, és látlelet volt)
Most itt kiragadnám a zsarolást, fenyegetést és ennek jogi következményeit és életszerűségeit, illetve mit tehet a feleség a kiküszöbölésükért?
A férj alapjáraton azzal fenyegeti, hogy elveszi tőle a gyerekeket. (ez szerintem nem újdonság)
De mit tehet addig amíg nem válnak el jogerősen, és nincs még meg a gyerek elhelyezés sem?
Vázolok 1-2 szituációt kiváncsi lennék rá mi a megoldás?!
1. A férj ürüggyel elviszi a gyerekeket a szlovák otthonukból a feleség el is engedi (mert hiszen a gyerekek menni is akarnak, nem tiltja őket)
Ezzel visszaélve a férj nem viszi vissza a gyerekeket hogy ezzel a feleséget sakkban tartsa, illetve bosszúból. Mit tehet a kétségbe esett feleség? Mik a jogi következmények?
2. Férj bejelentést tesz a rendőrségen/gyámhatóságon illetve egyéb illetékes helyen, hogy a gyerekeket nem engedélyezi kivinni az országból! (tehát nem engedi hogy szlovákiában lakjanak és tanuljanak, vagy épp nyaralni menjenek)
Megteheti vagy sem? Mik a jogi buktatók?
Ismét mit tehet a feleség ellene?
3. Amig házasok, minden ingóságuk házastársi vagyonközösségbe tartozik ha jól tudom. Mi a helyzet a személyes használati tárgyakkal? pl:laptop, mobiltelefon, PDA,stb...
Ezeket elkobozhatja a férj mondván hogy ezt én vettem? Valamint, mi a helyzet a gépjárművel ami a feleség saját tulajdonába bejegyzett(nincs hitel rajta)Azt is elkobozhatja a férj, mert a sajátjának tekinti? Itt is a kérdés az, mit tehet a feleség ha ez bekövetkezik?
Ezek, mint tudjuk, kis gusztustalan, gyerekes bosszúhadjáratok... mégis tudnak keserűséget okozni, és lelkekbe taposni, főleg a gyerekek miatt... de a rózsák háborujában általában nincsenek határok. Néha a józan észt felülirja az indulat sajnos... ezért, valamiylen szinten, tisztában kell lenni a "játékszabályokkal" hogy tudjunk lépni ha baj van!
- Ha a feleség elviheti a gyerekeket - pláne külföldre - akkor miért ne vihetné el őket a férj is? Ha a feleség részéről ez nem "sakkban tartás", akkor miért lenne az a férjtől? (Megjegyzem, azt nem nagyon értem, mit akarnak a másik gyerekétől.)
- Bizony meg! Amíg neki is meg van a felügyeleti joga, addig különösen.
- Nem addig áll fenn a vagyonközösség, amíg házasok - hanem ameddig tényleges életközösség van köztük. A közszerzeményi dolgokkal hasonló a helyzet, mint a gyerekekkel: amíg nem szüntették meg a közös tulajdont, addig bármelyikük jogosult azokat birtokolni, használni, hasznosítani, rendelkezni velük. (A másik ugyanezen jogainak sérelme nélkül - de ez ilyen helyzetben jószerivel megoldhatatlan.)
Nekem úgy tűnik, éppenséggel te sem vagy indulatok nélkül az ügyben. Elárulnak a kifejezések, amelyeket használsz.
Én egy régi jóbarátja vagyok a feleségnek és persze hogy nem vagyok indulatok nélkül! (sosem volt szimpatikus a férje nekem...)
Nem a hozott gyerekeken megy a cécó hanem a közöseken értelemszerüen!
Itt nem arról van szó,hogy ki visz kit külföldre, meg ki nem. (itt most nem csak egy nyaralásról van szó) Ők külön élnek, de papiron házasok ez a lényeg! A feleség életvitel szerüen Szlovákiában a gyerekekkel! A férje meg Magyarországon! Mi nem világos?
Eddig ugy volt, hozták vitték a gyerekeket. Néha egyik a másikuknál aludt...(ez iylen próba időszak volt vegyük úgy) De a feleség megunta és nem kiváncsi egyáltalán a férjre. Válni akar!
Erre most a férj bedühödött és szemétkedik! Ahol tud betesz, illetve az előző hozzászolásomban leirtam, mikkel fenyegetőzik. A kérdés arra irányult hogy meg e teheti azokat a dolgokat a férj, és ha igen MIT TEHET A FELESÉG ellene???
Nem addig áll fenn a vagyonközösség, amíg házasok – hanem ameddig tényleges életközösség van köztük???
Hát ha ezt igy vesszük, akkor az nincs köztük közel egy éve! :-))
Ne keverd a vagyonközösséget az osztatlan közös tulajdonnal! Utóbbit még a házasság jogerős felbontása sem szünteti meg.
Hol van itt osztatlan közös tulajdon? Szó nem volt ilyenről, és nem is a vagyon megosztásról beszéltem, hanem arról, hogy még házasok papiron, ki hogy rendelkezhet a "másik" külön bejáratú személyes tárgyaival?!
De egyépként ez sem annyira lényeges, mint a gyerekekkel való "betartás" a férj részéről mint amit már leirtam.
Amúgy meg a mobiltelefon, PDA, laptop, stb... osztatlan közös tulajdon? :-)))
Megint nem a kérdésre válaszoltál nekem KBS! :-)
A felsoroltak nem ún. személyes használatú tárgyak. Az a gyantázógép meg a villanyborotva.
A laptop, a PDA minden valószínűség szerint osztatlan közös tulajdon, ahogyan a herendi leveseskészlet, az IKEA-étkező és a Bodri kutya is.
És a kérdésre válaszoltam. Akinek füle van a hallásra...
Jó tudni, hogy egy mobiltelefon, osztatlan közös tulajdonnak számit.
Érdekesnek tartom... meg nevetségesnek is! :-)))
Hát akkor ha jól értelmezlek, oda-vissza lehet egymást szivatni a végtelenségig!
Tegyünk fel egy példát!
A férj elveszi a felesége kocsiját, erre a feleség eltünteti a férje számitógépét, amin dolgozik. Igy mind a ketten meg van lőve! Óriási! :-)))
Jogszerűen nem lehet szívatni egymást, mert a házastársak a jogszabály szerint együttműködni kötelesek, sőt, a házasság felbontása esetén is a feleknek végső soron a jóhiszeműség és tisztesség elvét kell betartaniuk. A bíróság akár ilyen alapelv megsértése alapján is megállapíthat pl. kárfelelősséget.
elnezest uj vagyok meg a forumon es csak azt szeretnem megtudni,hogy abban az esetben ha a ferjem (orosz de mar ausztral allampplgar)es nekem(magyar allampolgar)szuletne egy gyermekunk itt ausztraliaban es kesobb elvalnank akkor a gyerek kinel maradna?Jelenleg Ausztraliaban elunk.
koszonom,kerem aki tud irjon :
sylvie3@citromail.hu
(Azt tudom h Ausztraliaban nem ugy tortenik mint Amerikaban,hogy ha a terhes no a repulon megszul akkor amelyik hatar felett van olyan allampolgar lesz ha jol tudom.Itt ha a gyerek itt is szuletik de mindketto fel magyar allampolgar a gyerek is az lesz de ez esetben az apa az ausztral allampolgar)
Sziasztok, szeretnék tanácsot kérni néhány kérdésben egy ismerősöm részére, aki közel 20 év házasság után, éppen válás előtt áll.
A férj a házasság alatti szülei által szerzett örökségét (amit lakásvásárlásra, pontosabban hitelkiváltásra fordítottak) követelheti-e válásuk során?
A férj nem kívánja a gyerekeket magához venni, együtt élni velük, de gyerektartást nem akar fizetni. Ha papíron átjelentkezik hozzá az egyik gyerek, akkor elkerülhető-e a gyerektartás fizetése?
Köszönöm előre is a segítséget!
Az örökség és az annak értékén szerzett vagyon különvagyon.
Ami a másik kérdést illeti: valótlan tartalmú megállapodásokat, színlelt egyezségeket kötni sohasem tanácsos. Ha valakit olyan lakóhelyre jelentenek be, ahol valójában nem él életvitelszerűen, az szigorúan véve bűncselekmény: okirathamisítás.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02