Válóper előtt!


Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.13. 09:13

Mondjuk, előfordul, hogy a döntetlenre álló bontópert a felek rúgásokkal akarják eldönteni. Ha nem is tizenegyesekkel. Mit a felek?! Egyszer-egyszer látom a bírón, hogy ő is szívesen rúgna.

TündiJoó # 2013.03.21. 10:38

Tisztelt Fórumozók!

Be szerettem volna adni a bontókeresetet a férjem bejelentett tartózkodási helye szerinti városi bíróságon, de azt mondták, hogy mivel nem az az állandó lakcíme, ők továbbítják a Fővárosba. Ennek mi értelme? Nem az lenne a lényeg, hogy ott folytassák le a pert, ahol az alperes életvitel szerűen él?

Köszönöm:

Tündi

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.21. 11:29

Házassági bontóperben elsődlegesen nem az alperes lakóhelye, hanem a felek utolsó közös lakása alapozza meg az illetékességet.

kisko # 2013.03.21. 13:30

Kedves Béla!

Köszönöm a válaszod!

Tisztában vagyok vele, de már egyikünk sem lakik azon a címen (lakás eladva), sem Budapesten... (ez nyilván valóan látszik a beadandó papírokon)

Lehet, hogy ez a jogszabály vagy mi, de nem túl logikus... Mi mindketten Pest megyében lakunk, de aki messzire költözik, az nagyon megszívja, csak mert állandóra nem jelentkezik (még) be az új lakcímére.

Szép napot!

kisko # 2013.03.21. 13:34

Bocsánat, természetesen én vagyok TündiJoó, csak újra kellett regisztrálnom, mert elfelejtettem a jelszavam, de úgy látszik ez a gép megjegyezte! :) Nem vettem észre, kellemetlen, elnézést!

ObudaFan # 2013.03.21. 13:49

Ez van. Mivel nem vagyoni per, még meg sem állapodhattok az illetékességről. Lehet választani az utolsó közös lakóhely, vagy valamelyikőtök jelenlegi lakóhelye szerinti bíróság között, utóbbi esetben az legyen az alperes, akinek a lakóhelye szerinti bíróság jobban megfelel (a másik indítsa a pert).

kisko # 2013.03.21. 16:52

Kedves ObudaFan!

Éppen ez történt. Csak arra nem számítottunk, hogy a bejelentett tartózkodási hely (régen ideiglenes lakcím) nem számít a lakóhelyének...nem értem miért, hiszen életvitel szerűen ott lakik. Mindkettőnk állandó lakcíme Bp-en van. :D

Szép napot!

ObudaFan # 2013.03.22. 06:01

Ha életvitelszerűen ott lakik, akkor egyébként is azt kellene bejelentenie lakóhelynek.

hollister # 2013.03.25. 21:14

Tisztelt Szakértők!Segitseget szeretnek kérni a következő dologban:kb 8 eve Angliában élünk a feleségemmel és a két gyermekunkkel.Sajnos az utóbbi időben megromlott a kapcsolatunk a feleségemmel,aki most válni akar,mégpedig itt,Angliában.En viszont szeretnem Magyarorszagon elindítani a valopert.Ilyen esetben mi a teendő,ezt szeretnem megkérdezni Önöktől.Sajnos ő semmilyen módon nem hajlandó kommunikálni velem.....Egyébként magyar állampolgárok vagyunk,Van magyar lakcimunk,és egy viszonylag nagy értékű közös ingatlanunk otthon,aminek fele-fele aranyban vagyunk a tulajdonosai.Elorelathatolag nem közös megegyezéssel fogunk elválni...Nagyon köszönöm,ha valaszolnak.Tisztelettel:Hollister

küzdelem1 # 2013.03.27. 23:22

Tisztelt Szakértők! Segítségüket kérném a következőkben vagyonmegosztás kapcsán a lehetőségekről.
Férjem házrészt örökölt, melyet házasságunk alatt felújítottunk 3m Ft-ért (csak tanúkkal és pár számlával tudom bizonyítani),
házasságom előttről hozott vagyonból már a házasságunk alatt vásároltam ingatlant (ezt férjem elismerte korábban, dokumentum van róla),
házasságunk alatt ismét vásároltam ingatlant, melybe én, szüleim nagyrészt, illetve férjem is beleadott kb 1mFt-ot.
Ezen felül a tudtom nélkül férjem hitelt vett fel a házrészre, 3mFt-ot, hogy kivásároljuk a testvérét a házból, aki végül 4 év után közölte, nem írja alá a papírt, pénzt visszafizette (papír nincs róla, hogy miért utalta neki a férjem a pénzt!) azonban közel 2mFt banki kamatot fizettünk ez idő alatt a felvett hitel után.

  1. Felújítás értékének felére igényt tartok, miután közös jövedelemből fizettük, megkaphatom-e?
  2. A 2. vásárolt ingatlanom (1/1 tulajdon) felét elperelheti-e? van-e félnivalóm?

3.A banki kamatok felére szintén igényt tartok, mert a beleegyezésem nélkül vette fel a férjem a hitelt!!! És a testvére is felültette! (ezt férjem utalta, szabadfelhasználású hitel volt)
4.Férjem bankszámláján elköltözésekor ott pihent 1mFt, annak fele is engem illet, jól gondolom? Ha a per alatt ezt ő felveszi, visszamenőlegesen hogyan tudom ezt bizonyítani?
Válaszukat előre is köszönöm!

ObudaFan # 2013.04.01. 11:36
  1. Annak a felét követelheted, amennyit az ingatlan mai értékében arányosan képvisel ez a felújítás.
  2. Ha tudod igazolni, hogy az együttélés előttről származik a vételár, nem.
  3. Ezt nem tartom túl könnyen érvényesíthető igénynek.
  4. Jól gondolod. A bíróság megkeresheti a bankot.
ObudaFan # 2013.04.01. 11:37

hollister

Ajánlott levélben, két tanúval is aláíratott keresetlevelet küldj meg az utolsó közös magyarországi lakóhely szerinti helyi bíróságnak, és abban írd le, mit szeretnél, mellékelj 30.000 Ft illetékbélyeget.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.01. 11:41

Ezt nem tartom túl könnyen érvényesíthető igénynek.
Milyen finoman fogalmazol. :)

ancsa11 # 2013.08.31. 20:24

Tisztelt Szakértők!
Van-e valami jelentősége annak, hogy ki adja be a bíróságon a válást.
Köszönöm a választ előre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.01. 07:40

Lehet.

Mammita # 2013.09.01. 17:09

Tisztelt szakértők!

Válni szeretnék,én nevelem a gyerekeket,a férjem 300 km-el arrébb lakik,gyerektartást nem kapok,a gondom az,hoy nincs pénzem ügyvédre,én úgy hallottam,hogy lehet kérni ilyen esetben...nem is tudom,hogy mondják...kirendelt ügyvédet(bár erről nekem mindig a büntető perek jutnak eszembe).Azt szeretném kérdezni hogy mi ennek a menete?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.01. 17:56

A megyei kormányhivatal igazságügyi szolgálatától kérhetsz támogatást arra, hogy jogi segítő megírja a keresetet, ha pedig a per megindul, pártfogó ügyvédet is kaphatsz. (Nem kirendelik, hanem magad választhatod a jogi segítők közül.)

Mammita # 2013.09.02. 04:45

Köszönöm a választ :)

Ingryd # 2013.11.29. 09:47

Kedves Mindenki!

Tudna-e nekem valaki bizonyosan segíteni abban, hogy az ügyvédi etikai szabályzat szerint egy válóperben(én mint felperes), képviselheti-e a férjemet( mint alperest)az az ügyvéd aki a házasságunk előtt egy kölcsönadási szerződésben engem már képviselt. Ez azért nagy kérdés, mert az a szerződés bizonyítás tárgyát képezi majd a házasságba hozott saját vagyonomnak...

Előre is köszönöm!

ObudaFan # 2013.11.29. 14:55

Akkor képviselheti, ha nincs összefüggés az ügyek között.

xxxxxxxx # 2013.11.29. 23:35

Tisztelt szakértők!
A férjemtől külön élek több hónapja. Állítása szerint válni szeretne. Megegyezni a vagyoni dolgokban nem tudunk.
1, Ha beadja és Ő lesz a felperes 30 000 F-on kívűl a 6%-os illetéket kinek kell megfizetni?
2, Kiskorú gyermek nincs a mi esetünkben létezik per vesztes és nyertes?
3, Ki fizeti a perköltséget?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.30. 08:26

Általában megfelezi a bíróság a perköltséget.

xxxxxxxx # 2013.11.30. 22:03

Válaszát köszönöm! Azt szeretném megkérdezni, hogy a keresetlevél benyújtója tudja, hogy a válás nem közös megegyezéses. Vagyoni téren sincs egyezség.
1, Megjelöli, hogy mit szeretne a vagyonmegosztásból?
2, Azt olvastam, hogy a bíróság addig nem kezd hozzá a vagyon megosztáshoz míg a 6 % illeték ki nincs fizetve?
Ki fizeti azt be, a felperes aki kéri?
3, A felperes és utólag felezik?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.30. 23:30

2. A perhez sem kezd hozzá addig. Az illetéket a felperes előlegezi.

ObudaFan # 2013.12.01. 11:19

A perhez sem kezd hozzá addig. Az illetéket a felperes előlegezi.

De magának a bontópernek "csak" 30.000 az illetéke.

1, Megjelöli, hogy mit szeretne a vagyonmegosztásból?

Teljes vagyonleltárt és vagyonmérleget kell előterjeszteni, anélkül nem igazán tárgyalható egy házassági vagyonjogi per.

Ki fizeti azt be, a felperes aki kéri?

A felperes előlegezi, kivéve, ha költségmentességet, vagy illeték-feljegyzési jogot kap.