adóság öröklése


aliza # 2006.03.29. 17:09

köszike obuda.....:-)
így már valahogyan jobban értem

Liza

ObudaFan # 2006.03.29. 16:34

Visszautasíthatja. Ugyanakkor még harmadszor is mondom: az örökös a tartozásért csak a hagyaték erejéig felel, ezen felül nem, akkor sem, ha nem utasítja vissza az öröklést.

aliza # 2006.03.29. 13:03

szép napot!

akkor nevezzük nevén,ha tartozása van az elhunytnak,akkor -hiába nem ő vette fel a hitelt-
az örököst terheli a tartozás.
És abban az esetben ha ez jelzálogtartozás?Akkor vigye a bank a házat......az lenne a legjobb.
Nem értem hogy lehet ennyire felelőltlen egy ember,hogy enniy idősen ekkora tartozást vesz anyakába.
Olyat lehet csinálni,hogy férjem még most lemond a mindenkori örökségről?

Köszönöm

Aliza

ObudaFan # 2006.03.28. 21:30

Az örökös a hagyatéki tartozásokért csak a hagyaték tárgyaival és annak hasznaival felel a hitelezôknek. Amennyiben a követelés érvényesítésekor a hagyaték tárgyai vagy hasznai nincsenek az örökös birtokában, annyiban az örökös öröksége erejéig egyéb vagyonával is felel.

eleem # 2006.03.28. 10:55

szép napot! az lenne a kérdésem, hogy elhunyt apám után kaptam egy olyan végzést, hogy én vagyok az adós /mármint az apám/ jogutódja a végrehajtási eljárásban vagyis számlaartozást hagyott az apám rám. a birósági végrehajtó beterjesztett egy iratot a birósághoz hogy az apám elhunyt és a jogutód megálapitására kérelmet terjesztett elő. .mindezek alapján a biróság az adós poziciójában bekövetkezett jogutodlást a végzés rendelkező részében irt tartalommal megállapitotta. mit tegyek érdemes e fellebbeznem vagy mindenképp rám verik a tartozást. kösziia segitséget:Tibor

ObudaFan # 2006.03.25. 11:22

Az örökös a hagyatéki tartozásokért csak a hagyaték tárgyaival és annak hasznaival felel a hitelezôknek. Amennyiben a követelés érvényesítésekor a hagyaték tárgyai vagy hasznai nincsenek az örökös birtokában, annyiban az örökös öröksége erejéig egyéb vagyonával is felel.
Azokat a vagyontárgyakat azonban, amelyek nem kerültek az örökös birtokába, továbbá azokat a követeléseket és egyéb jogokat, amelyek nem voltak érvényesíthetôk, valamint az átvett vagyontárgyak meg nem levô hasznait csak annyiban lehet az örökös felelôssége megállapításánál számításba venni, amennyiben az örökös ezektôl neki felróható okból esett el.

Az örökös az öröklés megnyílta után az örökséget visszautasíthatja. Az államot mint törvényes örököst az örökség visszautasításának joga nem illeti meg.
A feltételhez vagy idôhöz kötött, a megszorítással tett, valamint a meg nem engedett részleges visszautasítás érvénytelen.
Ha az örökös az öröklés megnyílta után a visszautasítás jogáról kifejezetten vagy hallgatólag lemondott, az örökséget többé nem utasíthatja vissza.
A visszautasítás jogáról való lemondás a hagyatéki eljárásra illetékes közjegyzônél tett bejelentéssel történik.
A visszautasítás jogáról való lemondásnak kell tekinteni az örökség olyan birtokba vételét vagy a hagyatékra vonatkozó egyéb olyan cselekményt is, amelybôl az örökösnek az örökség elfogadására irányuló kétségtelen akarata tûnik ki. Lemondásnak minôsül az is, ha az örökös a közjegyzô által bármely érdekelt kérelmére kitûzött határidô alatt nem tesz az örökséget visszautasító nyilatkozatot.

aliza # 2006.03.25. 11:13

Szép napot!

A helyzet a következő lenne.
Anyósom 70 éves ,és sajnos nem vagyunk vele egyáltalán jó kapcsolatban.
Tudomásunkra jutott,hogy több hitel fut az ő nevén.Többek között az ingatlanára bejegyzett jelzálogjog is.
Házastársa van,egy fiával él közös háztartásban.
A fia 25 éves,keresőképes.

Az adóság összege kb 2.5 millió ft.
Nagyon ledöbbentett bennünket,hogy ennyi idősen hogy vehet fel valai hitelt?
A kérdésem is ehhez kapcsolódik!
Lehet adóságot örökölni?

Mi az eljárás ebben az esetben?
Mi az ő felvett pénzéből sőt egyáltalán már évek óta nem élvezünk és nem is élveztünk semmit.
Ebből értetődően nem szeretnék fizetni utána.

Szeretném reálisan látni a fennálló helyzetet.
Köszönöm

Aliza