Mexicóban születendő gyermek állampolgársága


Két Lotti # 2002.07.23. 12:23

Ha az anya magyar, akkor magyar lesz, a Mo-on születés nem főelv, csak kisegítő elv abban az esetben, ha hontlannak születne a gyerek.  A mexikói állampolgárság ügyében lásd az előbbit.


Ügyvéd - Társasági szakjogász

Zsuzsa # 2002.07.17. 14:26

És mi a helyzet abban az esetben, ha az apa mexikói állampolgár ugyan, de a gyerek itt születik MO-n?

Két Lotti # 2002.06.21. 11:22

Mivel én sem ismerem a szabályokat, de gyanítom, hogy Mexikó bevándorló országnak minősül, ezért a területi érv érvényesül, azaz, megkapja a gyerek az állampolgárságot.

A legyegyszerűbb, hogy hívd fel a budapesti követségüket, és ők nyilván meg tudják mondani.  Én a spanyokoknál is éredeklődnék, mert feltehetően ott meg az apa miatt megkapja a spanyol állampolgárságot.  Az még (EU) nagyon jól jöhet neki!!!


Ügyvéd - Társasági szakjogász

Rexor # 2002.06.18. 14:59

Születésénél fogva magyar állampolgárrá válik a magyar állampolgár gyermeke a magyar állampolgársági tv. szerint. Az biztos, hogy magyar állampolgár lesz. Hogy a mexikói / spanyol állampolgárságot is megkapja, erre nézve az adott állam joga ad felvilágosítást.

Angie # 2002.06.18. 14:04

Üdvözlök Mindenkit !

Segítséget szeretnék kérni a következő témában:

Kérdésem, hogy mexicóben születendő gyermekem milyen állampolgárságot kap ?
(Magyar állampolgár vagyok és hajadon, az apa kettős állampolgárságú /spanyol és mexicói/)
Előre is köszönöm a válaszokat !