saját fejlesztésű program munkahelyen történő felhsználása


zoli75 # 2007.08.02. 18:04

Köszi. Tudnál esetleg írni valami paragrafust ami ezzel foglakozik vagy hogy mire keressek rá? Mert jó lenne ha pontosan tudnám hogy mit ír a jogszabály, így fönök se tudna problémázni.

_Wasp_ # 2007.08.02. 15:06

Meg kellene nézni a licenszszerződést.

Általában azonban interfész készítése adatbázishoz, nem sért szellemi alkotáshoz fűződő jogokat.

(egyébként természetesen az adatbázist is kifejeztetten védi a jog)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

zoli75 # 2007.08.02. 14:36

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy jogilag mi a szabályozás a következő helyzetre.

A munkahelyemen használunk egy programot amit egy cégtől vettünk meg. Ennek a programnak van több adatbázisa.
A kérdés az hogy ha én csinálok saját magam egy programot ami jogilag az én szellemi termékem tehát nem minősülne illegális programhasználatnak viszont ez a program a cégtől megvásárolt program adatbázisát használja egy részben. Pontosabban annak a programnak az adatbázisából olvassná ki az adatokat és másolná át az én saját fejlesztésü programom adatbázisába .Tehát a megvásárolt program adatbázisában nem történne semmilyen változtatás sem.

Összefoglalva : Sértene ez a program valami szabályozást? Továbbá hogy egy adatbázison van e valami szerzöi védelem alatt vagy az nem képezi a szellemi termék részét .