Milyen törvény vonatkozik....


fergab # 2003.10.30. 18:42

Köszönöm mindenkienk a választ.
Akkor még csak annyit kérdeznék, hogy az erre vonatkozó
72.30 Adatfeldolgozás (TEAOR) besorolás kíván-e valamilyen végzettséget.

Köszi

Leiterjakab # 2003.10.13. 17:02

Jaja közben én is búvárkodtam és maegtaláltam a 2001. évi CVIII. tv.-t ( http://www.complex.hu/…t0100108.htm ), de azz itt található szöveg már nem biztos, hogy hatályos mert szerintem a közlönyállapot szerinti szöveget tartalmazza. Tudom még ajánlani Kondricz-Tímár szerzőpárostól a "Az elektronikus kereskedelem jogi kérdései" c. könyvet, bár ez sem a legújabb, ha jól tudom 2000 v. 2001-es a kiadás, de van benne némi ízelítő a hostingról is.

Az elektronikus aláírásról pedig a 2001. évi XXXV. tv. szól ( http://www.complex.hu/…t0100035.htm ) de ez a szöveg sem minden tekintetben hatályos már.


Leiterjakab

gabx # 2003.10.13. 12:40

Hali,

a webhostingnál egyes esetekben felmerülhet, hogy bele kell lapoznod a 2001. évi 108. törvénybe (elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről). De ebbe is max. csak akkor, ha egyszer kapsz egy levelet, hogy az általad hostolt tárhelyen fenn van valami szerzői jogot sértő tartalom és szedd le vagy dádá lesz...

szerintem a www.mkogy.hu oldalon valahol az archívumban megtalálod. Esetleg a 8. § lehet érdekes néha.

Leiterjakab # 2003.10.11. 19:10

Azt hiszem, hogy a németeknél már "létezik"... persze náluk mindennek meg van a saját joga pl. van Arztrecht, Medienrecht, Baurecht, sőt Betäubungsmittelrecht (kb. drogjog...).


Leiterjakab

Béres-Deák Attila # 2003.10.11. 17:37

Van olyan ország ahol létezik internet jog?


attika

Leiterjakab # 2003.10.11. 17:22

A legfontosabb szabály, hogy ne ütközzön a tartalom büntető vagy egyéb jogszabályba és ne sértsen szerzői, védjegy vagy egyéb jogot.
Ezzel kapcsoltban tényleg nincs semmiylen külön szabály tekintve, hogy eléggé új jelenségről van szó, Magyarországon még nem igazán lehet beszélni olyanról, hogy Internet-Recht, azaz internetjog.


Leiterjakab

Béres-Deák Attila # 2003.10.11. 15:46

Tekintettel arra, hogy a kérdés nem igényel törvényi szabályozást, szerintem nincs rá törvény.


attika

fergab # 2003.10.08. 09:47

Üdv.

A köv. kérdésem/im lennének.
Először is valaki elmagyarázhatná, hogy weboldal készítés és webhosting milyen törvény alá tartozik?
Másodszor az interneten meg lehet-e ezeket a témákat valahol találni?

Köszi