Adóazonosító jel / adószám?


drbjozsef # 2018.12.06. 12:16

Zoltán,

ha üzletszerű gazdasági tevékenységet végzel, hogy jövedelemhez juss belőle, ahhoz valamilyen keret kell, adószámos magánszemély, vállalkozó, cég.

Ha a faladon lógó három képet eladod a vaterán, az nem üzletszerű. Évi (ha jól emlékszem) 600.000.- Ft bevétel alatt magánszemély ingó értékesítése bejelentés- és adómentes.

De ha kifejezetten azért készítesz képeket, vagy rendelsz kínából zoknit, hogy eladd, akkor az már üzletszerűség lehet, akkor is, ha messze nem éred el a fenti összeget.

Zoltán43 # 2018.12.06. 11:52

Értem.
De én mint magán személy egy keretszerződésben foglalhatom az elvégzett munkát. Vagy festményem eladását egy cég részére. Most ehhez miért is kell nekem vállalkozónak lennem_ Autó és ingatlan stb.. eladásánál sem feltétele hogy az eladó cég legyen...

Szomorú örökös # 2018.11.27. 18:01

Zoltán43

Az adószámos magánszemély úgy keletkezik, hogy bemegy az illető az adóhivatalba és kér egy adószámot úgy, hogy nem vállalkozói igazolvány meglétével teszi ezt. Ennek nyilván hátrányai vannak, mert jóval kevesebb az elszámolható költsége, mint egy vállalkozónak, ráadásul az általa kiadott számlát számfejtenie kell annak a cégnek, aki számára kiállítja mindezt. Sok kifizető nem szereti az ilyen számlát.

Zoltán43 # 2018.11.27. 14:16

Értem de, adószámos magánszemély hogyan keletkezik?
Gondolom az adóazonosító jellel rendelkező személy nem ugyan az. Azt sem tisztázott hogy, egy művész aki festményét szeretné értékesíteni vagy webgrafikát értékesíteni milyen adószámot kap stb...

Blackjack21 (törölt felhasználó) # 2018.11.27. 11:58

Ebből tudsz tájékozódni:

http://drvilmanyi.eu/…i-hatranyai/

Zoltán43 # 2018.11.27. 09:45

Adóazonosító jel / adószám?

Mi kell ahhoz hogy, a alkalmankénti Webdesign, Design munkavégzést el tudjak számolni?
Ugyan is a megrendelő kéri tőlem adószámot, cég nevet, és céges számlaszámot. Én egy (festő, grafikus művész) magánszemély vagyok aki, havonta egyszer végez grafikai terv Design* tevékenységet.

Mit tudok tenni? Olvastam hogy, magán személy adóazonosító jellel is tud számlát adni, nyugtát. Vagy a 7-es számmal kezdődő adószámot kell igényelnem a Na
  • nál: T101 NYOMTATVÁNYON*?

Köszönöm előre is a segítséget!