a második 50% - kft.


ObudaFan # 2006.03.09. 19:43

Jelenlegi Gt. szerint mindenképp bankszámlára kell fizetni.

Dr. Csomós Lilla (törölt felhasználó) # 2006.03.09. 19:03

Kedves Clarac.!

azért az sem lenne mellékes, hogy menézné, hogy a társasági szerződés szerint nem csak kizárólagosan bankszámlára befizetés lehetséges, mert ha igen, akkor vagy bankszámlára kell fizetni vagy a társasági szerződést kell módosítani.

Üdvözlettel:

clara.c # 2006.02.13. 14:30

Köszönöm a segítséget!

Bovary # 2006.02.13. 12:15

Imádom Két Lottit!

Két Lotti # 2006.02.13. 12:12

Igen, jelenleg mindenképp. Az új Gt. szerint viszont elég lesz a házipénztárba (tehát sehovasem) befizetni.

Klassz.


Ügyvéd - Társasági szakjogász

clara.c # 2006.02.11. 15:07

... mivel közben átolvastam pár topikot, és az derült ki számomra, hogy mindenképpen banki igazolásra van szükség...

clara.c # 2006.02.11. 14:13

Köszönöm a gyors választ!

Még annyit kérdeznék, hogy az nem jelent külön gondot, hogy a könyvelésben egyszer már megjelent az összeg (mint befizetés a házi pénztárba), és most ugyanaz az összeg hónapokkal később a bankszámlára lesz megint befizetve, és ezzel a dátummal kerül a cégbírósághoz. Vagy ebből már csak én csinálok problémát?

ObudaFan # 2006.02.11. 08:26

Pótolni kell, elvileg szabhat kí bírságot a cégbíróság, de én még a gyakorlatban nem találkoztam kiszabott bírsággal. Ha nem jelentitek be, akkor viszont törvényességi felügyeleti eljárást kezd a cégb. és úgyis be kell nyújtani.

clara.c # 2006.02.10. 21:21

A kérdésem a következő:

Egy 3 milliós törzstőkéjű Kft-nél a pénzbetét alapításkor be nem fizetett részét (1,5 millió Ft-ot) a tagok a pénztárba egy éven belül befizették (tudtommal ilyenkor nem kötelező a bankszámlára fizetés), az ügyvezető a cégbírósághoz történő bejelentést azonban elmulaszotta. A cég most másfél éves. Utólag pótolni kell-e a bejelentést, és a késedelem miatt kell-e büntetést fizetni, s ha igen, általában mennyit?

A válaszokat előre is köszönöm!