Új GT. - ben az ügyvezető helyzete


ObudaFan # 2006.04.03. 15:58

Mindegy, inkább legyen valami túlbiztosítva, mint sehogy.

ObudaFan # 2006.04.03. 15:57

Beltag nem állhatott eddig sem munkaviszontban, minden más esetben meg amúgy is 5 év alatt megszűnik a jogviszony.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.04.03. 09:02

max 5 éves türelmi idő van

ObudaFan # 2006.04.01. 12:22

A második tagmondat nagyon lényeges. :)

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.03.31. 09:34

végre a végére juttottam a az új Gt-nek és a támával kapcsolatban ezt tartalmazza a gt.
334. § (1) E törvény 22. §-ának (2) bekezdése nem alkalmazható arra a vezető tisztségviselőre, aki e törvény hatálybalépése előtt a vezető tisztség ellátására munkaviszonyt létesített, a munkaviszony megszűnéséig, de legfeljebb a vezető tisztségviselővé választásától számított öt évig.

ObudaFan # 2006.03.30. 16:54

Helyes.

bakony # 2006.03.30. 13:24

Nyugdíjasként megválasztott KFT ügyvezető nem munkaviszonyban,tisztségviselői tiszteletdíjért látja el a feladatát,amely után a vállalkozás TB járulékot,egészségügyi hozzájárulást és szakképzési hozzájárulást fizet.Kérdés: helyes-e az új GT értelmében ?

Köszönöm a szakértői válaszokat!

ObudaFan # 2006.03.27. 19:29

Ugyanakkor nem hiszem, hogy drágább lenne megbízással foglalkoztatni, mint munkaviszonyban.

ObudaFan # 2006.03.27. 19:25

A régi Gt. szerint lehetett munkaviszonyban.
Ugyanakkor a kérdésre nem igazán lehet válaszolni, mert a céget kellene ismerni. Így interneten keresztül nehéz megmondani, ki legyen az új ügyvezető. Legjobb talán, ha valamelyik tag ingyen vállalja, a korábbi ügyvezető meg cégvezetőként, továbbra is munkaviszonyban folytatja a tevékenységét.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.03.27. 06:35

még nem tanulmányoztam behatóan az új gt-t csak a jogalkotást kisértem figyelemmel de én úgy tudom hogy az ügyvezetői tisztséget nem láhatja el munkaviszonyban csak megbízásos viszonyban tehát megbízási szerződés
annak szerintem nincs akadélya hogy más munkakört eláthason a cégnél az ügyvezető munkaviszonyban
aláírási jog nem változik

mape # 2006.03.27. 01:24

Az új Gt. júliustól nem engedi a Kft. ügyvezetőjét alkalmazottként foglalkoztatni.
Mit javasolsz, milyen formában müködjön a továbbiakban, ha eddig is föleg az ügyvezető írányításával, munkájával müködött a cég?
Ki legyen az új ügyvezető (ha ö lesz, megbízási szerződéssel, dupla járulékot fizetne), és a régi, aki dolgozik milyen beosztást vállaljon?
Hogyan változik az aláírási jog a szerződéseknél, bankoknál, stb.?