cipő importálás


ObudaFan # 2006.04.06. 19:04

Legjobb, ha kötsz egy disztibútori szerződést. Hát arrafelé nemigen vagyok ismerős.

nisti # 2006.04.06. 06:43

köszi szépen.
Még egy kérdés: a gyártótól egy külön engedélyi okiratot kell kérni , amit majd az OFFI-nál fordítani és hitelesíteni kell, vagy elegendő a számla is, mert hát elméletileg azzal, hogy nekem eladja, beleegyezik a forgalmazásba.
Tudnál ajánlani egy gazdasági jogászt, Tiszaújvárosban esetleg környékén, Miskolc, Debrecen, akivel bővebben konzultálhatok, ez ügyben.

ObudaFan # 2006.04.04. 21:12

Nem, csak, ha közösségi védjegy is van.
A használtruha-kereskedés az más, mert a védjegyjog kimerül az első értékesítéssel. Ha sem magyar, sem közösségi védjegy nincs, elég a gyártó engedélye a forgalmazáshoz.

nisti # 2006.04.04. 09:43

utánna néztem és Magyarországon nincsennek bejegyezve ezek a márkák, viszont Németországban igen. Mivel Magyarország unió tag, akkor ez automatikusan érvényes?

nisti # 2006.04.03. 18:02

köszi a gyors válaszokat.
Mi van abban az esetben, ha Magyarországon nincsenek bejegyezve ezek a márkanevek ? ( pl. a netten csak amerikai oldalakon találtam rá). És mivel ezek a cipők rendelésből vissza maradtak, van amely selejtes ( apró hibák) is - ha kilóra forgalmaznám őket , neme vonatkozik más törvény rám? Gondolok itt arra, hogy a használt ruhás boltokba, is lehet találni teljesen új márkás holmikat, és cégvezetőnek biztos nincs a védjegyjogosulttól engedélye.

ObudaFan # 2006.04.03. 16:49

Egyébként a fogyasztóvédelmi felügyelőségek tájékoztatást nyújtanak arról, hogy milyen minőségi követelmények vannak az adott árucikkre.

blacky # 2006.04.03. 16:46

A magyar számozás feltüntetése ,igen kötelezô ezt a fogyasztóvédelmi törvények szabályozzák,és ez a szerv ellenôrzi is,és azt is hogy megfelelô legyen a magyar nyelvì tájékoztatás is mint összetétel,származási hely ,használat...stb

ObudaFan # 2006.04.03. 16:00

A védjegyjogosult beleegyezése kell, ennek utána kell járni, hogy Magyarországon ki van bejegyezve. A magyar számozást fel kell tüntetni tudomásom szerint.

nisti # 2006.04.03. 13:54

Sziasztok,

A következő kérdésben kérném a segítségeteket: Romániából szeretnék rendelésből kimaradt, márkás cipőket importálni, és Magyarországon árulni. A kérdésem az, hogy mivel ezek híres márkás cipők , vane szükségem engedélyre a márka képviselettől, vagy elég a számla amit a gyártótól kapok, hisz neki van engedélye a gyártáshoz ? Mivel ezek a cipők Amerikának vannak gyártva, a számozásuk is amerikai, ahhoz hogy itt Magyarországon áruljam szükséges feltüntetnem a cipőkön az európai számozást?
Előre is köszönöm a válaszokat.