Változik - e nyártól a kft alapítás költsége


rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.04.06. 20:50

persze vannak a társasági jogban is érdekes dolgok sőt minden majd minden területen

ObudaFan # 2006.04.06. 19:45

A társasági jogról nem mondanám, hogy nem a szakma csúcsa, de egy bt bejegyeztetése nem a társasági jog csúcsa - általában (kivételek vannak). Egy rt. hatályon kívül helyezési per már gyakran izgalmasabb. :)

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.04.06. 19:33

Én szerintem jó hogy van kötelező jogi képviselet a cégeljárásban.
Mivel a jogi képviselet szakszerüsége folytán gyorsulhat a cégeljárás. Sokszor látok embereket a cégbíróságon és jajveszékelnek a változásbejegyzési nyomtaványért hogy ők majd bejegyeztetik az új telephelyet szerződésmódosítást stb. éás nem akarják megérteni, hogy jogi képviselő kell hozzá
Persze elismerem hogy mondjuk egy telephely alapítás nem bonyolult munka sem a nyomtavány kitöltése sem a szerződés módosítás stb.
De mondjuk egy egy zöldségesnek vagy egy háziorvosnak már nem biztos hogy ennyire evidens a dolog mint mondjuk egy jogásznak
Ezen a forumon is látni de az életben is tapasztalható hogy a laikus emberek találnak egy jogszabályhelyet és azt hiszik hogy ennyi az egész nem tudják hogy esetleg annak van egy kivétele a kivételnek egy alkivétele és esetleg más speciális szabály másképp rendelkezik
például a Gt szabályival szemben a Hpt. egy csomó külön szabályt tartalmaz
Szóval persze szerintem nem a társasági jog a szalma csúcsa de azért kell ehhez is zsakértelem ráadásul annak figyelembe vételével hogy a sem a régi sem az új Gt. nem egy veretes szövegezés
nagyobb a garancia hogy nem indítanak semmiségi pereket nincs annyi hiánypótlás stb.

Például az ingatlan nyilvántartással kapcsolatban láttam egy olyan jogi esetet a 80-as évekből -úgy tudom ekkor nem volt kötelező a jogi képviselet- amikor a laikus nagyokosok akik mert beleolvastak az alkotmányba azt hitték hogy ők már jogászok eladtak egymásnak 17 + 8 m2 a szomszédos telekből hogy egy méteres sávval el legyenek választva egymástól
persze nem értették hogy egy ingatlanból nem lehet megvenni 17 m2 így kialakult egy szánalmas közös tulajdoni helyzet amiből el tudod képzelni hogy milyen bonyodalmak alakultak ki...
Õrizni kellene az ögyvédek által készített okiratok tiszteletét
Sok külföldi országban nagy cifrával szines díszes pecsétekkel száraz bélyegzőkkel szallagokkal stb elátott okiratokat készítenek az ügyvédek is ezzel is emelve a munkályuk rangját
Magyarországon a szóhsználat is mutaja mennyire becsülik az emberek a munkánkat "le kell papírozni" cég paírok stb. ez szerintem nem kívánatos helyzet az alkotmány sem egy köteg papír de látod mostanában nem sokkall tartják többe
Aztán a cégalapítással foglalkozó a zugírászat határait súroló a reklám korlátozás alatt álló ügyvédekkel szemben nyílt vesenyelőnyre szert tevő gazdasági társaságokról ne is szóljak "akciós cégalpaítás" "kettőt fizet hármat kap" "háro napos bejegyzés" stb.

ObudaFan # 2006.04.06. 18:59

Akármekkora is a verseny a szakmán belül, az nem jó, ha mi jelentünk felesleges terhet. A jogászságra hatalmas szükség van sok helyen, de a szakma jó hírneve sérül akkor, ha máshol felesleges terhet jelentünk.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.04.05. 21:03

A te szemszögödből nézed. Azért lássuk be ez is egy szakma -nyílván nem a leg fantasztikusab része a jognak- nagyon sok minden van mögötte...
tényleg nem jó az a szemlélet hogy majd a zöldséges összebarkácsolja a tszt
másrészt komoly jövedelem forrás az ügyvédeknek
ilyen alapon mondhatnánk egy tartozás elismerő nyilatkozatot is lehetne tenni akárhol nem kellene hozzá közjegyző
igaz az is hogy szerződés mintákat nem jogász ügyintézők is elbírálhatják

ObudaFan # 2006.04.05. 19:55

Az eredeti terv szerint szm. esetén nem is kellett volna ügyvédi ellenjegyzés. Azért csendben megjegyzem, egy bt. alapítását el is tudom képzelni enélkül is.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2006.04.05. 19:53

szerintem nem jó a szerződés minta hisz egy újabb érv arra ott van a számitógépben csak ki kell nyomtatni aztán lepecsételni
ez nem javítja munkánk megbecsülését

ObudaFan # 2006.04.05. 19:07

Azért lesz gyorsítás. Ha a közkereseti, betéti vagy a korlátolt felelősségű társaság az új törvény mellékletében foglalt szerződésminta alkalmazásával készíti el a létesítő okiratát, névfoglalással él, és a cég bejegyzése iránti kérelmét elektronikus úton nyújtja be, a cégbíróság a cég bejegyzéséről vagy a bejegyzési kérelem elutasításáról a cégbírósághoz történő érkezését követő két munkanapon belül - a cég választása szerint - egyszerűsített cégeljárásban határoz.

A jövőben az apportot alapításkor csak akkor kell szolgáltatni, ha az meghaladja a törzstőke felét, és nem lesz alapításkor sem korlátozás az apport-készpénz arányra.

Két Lotti # 2006.04.05. 10:23

Minimum törzstőke nem változik, de változnak az apportra vonatkozó szabályok. Nem reklám, de megírtam Az Üzlettárs c. magazin múlt havi számába, illetve rajta van a honlapomon is, ha érdekel, magánban elküldöm a linket.

Az illetékváltozásról egyelőre még nincs hír, de ugye azt akár 8 napos határidővel is életbeléptetheti a parlament, de én úgy tudom, hogy nem emelik a jelenlegi tarifákat.

A gyorsítás pedig nem lesz jelentős, mert ma is kb 2 hét alatt megvan egy rendesen előkészített kft. bejegyzése még Budapesten is, vidéken meg még gyorsabb.

üdv.


Ügyvéd - Társasági szakjogász

shikar # 2006.04.05. 06:47

Azt mondta egy ismerősöm, hogy nyáron változik a kft alapítás mikéntje: olcsóbb lesz, és egyszerübb az egész eljárás. Ez igaz? Mennyibe fog kerülni egy kft elkészítés? Mennyi lesz a minimum törzstőke?