Késedelmi kamat végrehajtásban


oligaliga # 2019.09.08. 17:08

Én általában úgy szoktam kérni, hogy a kifizetésig esedékes késedelmi kamat. Azt nem kell külön számolgatni,és még végre is hajtható. De te tudod.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.08. 16:50

A Vh-lap 3. rovatában azt a kamatot lehet (kell) feltüntetni, amelyet a végrehajtandó döntés tartalmaz. A késedelmi kamat hogy legyen benne az ítéletben, amikor a megítélt összeg esedékessége az ítélet jogerőre emelkedését követő 15. nap?

De kérdezek én tőled egy gyakorlatiasat is: ha a végrehajtó a végrehajtási eljárásban nem köteles behajtani (sőt, nem hajthatja be) a késedelmi kamatot, akkor azt hogyan érvényesítse a jogosult? Kérjen újabb fizetési meghagyást csak a késedelmi kamatra? És arra a kamatra, amely az új fizetési meghagyás kibocsátása iránti kérelem benyújtása után válik esedékessé? Még egy fizetési meghagyást? Feltaláltuk a kötelmi jogi perpetum mobilét!+

oligaliga # 2019.09.08. 14:10

Nem kötekedésből,de az 502 számú vh lap a pénzkövetelés végrehajtásáról 3. pontjában külön fel kell tüntetni a kamatkövetelésre vonatkozó adatokat is. Enélkül olyan, mintha a jogosult nem kérne kamatot.

Ha már az ítéletben sem volt kamat (mert a felperes nem kérte), akkor pedig a végrehajtásban sem számítható fel. Szerintem.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.08. 09:19

A vh-lap utolsó pontja a 7.

facsiga77 # 2019.09.08. 08:53

9. Járulékok

Itt lehet megadni a kamatmértéket és tsait.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.08. 08:17

Melyik rovat lenne az a "külön hely"?

facsiga77 # 2019.09.07. 19:16

A kamatra külön hely van a vh lapon, ha a kérelemben nem lett beállítva hogy kéri a kamatot a vh kérő akkor miért is kellene a végrehajtónak számolni vele.

Járni jár, de ha nem kéred akkor a végrehajtó nem jogosult helyetted kérni és egyben beszedni is.

Szerintem.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.06. 14:35

Épp azt mondom. :) Hogy a doctoroknak talán már nem így kéne.

Ha az ügyviteli programmal a mai napig kiszámíttatod a teljes tartozást (bevive, hogy tőke ennyi, esedékesség akkor; térülés semmi), nem számol késedelmi kamattal?

Nem mellesleg miért jó az egy végrehajtónak, ha elesik a késedelmi kamatból számított jutaléktól?

gerbera317 # 2019.09.06. 14:03

Viccelsz? Ezt már a nem doctor juris végrehajtók is így csinálták.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.06. 13:05

Van egy szokványos ítélet: "... fizessen meg 15 napon belül ... millió forintot". Az adós, persze, nem fizetett, a jogosult kb. egy év után végrehajtást kért. A végrehajtási lap 3. rovatában ott van, hogy "x millió forint; teljesítési határidő utolsó napja: év, hónap, nap".

Azt mondja a végrehajtó, hogy nem fog késedelmi kamatot behajtani (se a már felhalmozódott egy évit, se az ez után esedékessé válót), mert nincs rajta a vh-lapon.

Nekem nem kérdés, csak érdekességként teszem közzé. Hogy mik vannak. (Nota bene: ez már egy doctor iuris végrehajtó.)