Végrehajtási záradék - fellebbezési illeték


ObudaFan # 2009.10.22. 18:39

Illetve a meg nem határozható pertárgyértékkel nem értek egyet, csak a 3%-kal. Vh. záradék esetén meghatározható a pertárgyérték.

ObudaFan # 2009.10.22. 11:12

Véleményem szerint igen.

M. Zoli # 2009.10.19. 16:14

Én magam most az találtam, hogy a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bíróság Polgári—Gazdasági—Közigazgatási Kollégiumának 3/2004. (XII. 3.) a végrehajtási eljárás egyes kérdéseiről szóló ajánlása szerint a végrehajtható okirat kiállításának megtagadása (Vht. 19.§ (1) bek.) esetén illetékmentes lesz az egész eljárás, de amennyiben a megtagadó végzés ellen nyújtunk be fellebbezést, akkor az Itv. 39. § (3) bekezdés b)pontja alapján, meg nem határozható eljárási érték figyelembevételével kell megállapítani az illeték alapját. Azaz 175.000,-Ft-nak a 3%-át kell venni, ami 5.300,-Ft illetéket jelent. Jól gondolom?

M. Zoli # 2009.10.19. 15:56

Az lenne a kérdésem, hogy amikor a bíróság megtagadja a végrehajtási záradékkal történő ellátását a közjegyzői okiratnak, akkor a végzés elleni fellebbezésre mekkora összeget kell illetékbélyegben leróni? Ugye a záradék iránti kérelem nyomtatványra 1%, de legalább 3.000,-Ft (ez esetben ennyi is lett leróva), ugyanakkor a Pp. 47.§ (1) bekezdése szerint a végzés elleni fellebbezés illetékének a mértéke a követelés 3%-a, de minimum 5.000,-Ft. Szóval előfordulhat, hogy az alapeljárásban kevesebb illetéket kell fizetni, mint a fellebbezési eljárásban, vagy eléggé figyelmetlen vagyok, és erre más szabály vonatkozik?