Sziasztok!
A végrehajtónak a Vht. 145/A. § értelmében az árverezendő ingatlanról fényképet is közzé kell tennie az elektronikus árverési rendszerben.
A kérdésem, mi van akkor, ha tévesen nem az árverezendő ingatlanról tesz fel fotókat, hanem mondjuk egy jóval értékesebb szomszédos ingatlanról?
Illetve mi van akkor, ha így le is zajlik az árverés, és a vevő jóval a jegyzőkönyv aláírása után szembesül azzal, hogy a hirdetett helyrajzi számhoz nem a fotókon szereplő ingatlan tartozik?
A választ előre köszönöm.
Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás
@drbjozsef, értem, köszönöm!
K.Anna_2013,
Ne problémázz a rögzítés miatt. Elvileg rögzíteni sem szabad, de legfeljebb a felhasználás vagy közzététel esetén lehetne belőle bajod, de ha valamilyen hatóság előtt, legfőképpen például bíróság előtt az igazad kell bizonyítani vele, akkor még akkor sem büntetnek.
Ha lezajlik, és nem problémázott, majd kitörlöd. Bár én megtartanám egy darabig még. Biztos ami biztos.
Ne alkudozz. Pontos dátum, időpont, ha nincs ott, a kukában talán megtalálja ha elég gyors.
@drbjozsef, @Majordomus, köszönöm! A telefonhívás rögzítésétől kicsit tartok. Elvileg a hívott felet tájékoztatni kell a rögzítésről, ő pedig ezért megtagadhatja a hívást. De hátha nem csinál belőle ügyet.
Már elmondtam neki (nem rögzített) telefonon, hogy egyetlen alkalommal áll módomban ismét rendelkezésükre állni, és minimum 2-3 nappal előre kell jeleznie a számára megfelelő időpontot. Megpróbálom majd rögzíteni a hívást, amiben megegyezünk a napról.
A jóindulatom egyébként meglenne, csak ő pont az a fajta ember, akivel nem szabad alkuba bocsátkozni, mert állandóan bizalmaskodásba próbálja fordítani a szituációt, aztán az egy szívességből szívességek egész sora lesz...
Először beszélj a 2.végrehajtóval.
Fontos hogy ne kövess el hibát.
Ha a 2.végrehajtó pontos dátumot ad a birtokbaadásra,akkor érdemes kivárnod.
Köszönöm a gyors választ !
Igen, a teljes vételárat is kifizettem, attól is 55 nap eltelt ( 3 napon belül utaltam ) Ezt le is dokumentaltam nekik maillben, erről nincsen vita
Tehát jogerőre is emelkedett, s 3x megkerdeztem, s nem jeleztek hogy problléma lenne vagy fellebezes
Mivel ez csak az 1. 1/2 -re bizonyult , - igy nem kertem birtokbavetet a vh 154/a szerint
A 2. 1/2 az most emelkedett jogerőre egy masik vegrehajtonal, annal fogom kerni 154/a szerint
De az ingatlant nem lakjak, mert kulfoldon vannak
Igy lehet a 154 szerint bortokba kellene vennem és kész. ( csak a jövőbeli szomszed egy biro, s allitolag jo baratja az adosnak ) Igy kicsit feek a 154 szerinti megoldast
De tudnek arra hivatkozni, hogy téll miatt nem akarm, hogy tönkrmenjen a fűtés stb.
Ezzel kapcsolatos vélemény?
Köszönettel !
Ne ezen cirkuszolj, hanem inkább azon izgulj, hogyan és mikor fogsz birtokba kerülni.
Egyébként pedig, ha az árverési vevő a teljes vételárat kifizette, és az árveréstől számított 30 nap eltelt, a végrehajtó megküldi az árverési jegyzőkönyv másolatát az ingatlanügyi hatóság részére az árverési vevő tulajdonjogának az ingatlannyilvántartásba való bejegyzése végett. A végrehajtó a tulajdonjog bejegyzési eljárás megindítása iránti megkeresésében tájékoztatja az ingatlanügyi hatóságot arról, hogy az árverés jogerőre emelkedett, és az árverési vételárat kifizették. Ez az utolsó 2 feltétel is teljesült? Biztos, hogy nem érkezett jogorvoslati kérelem?
Tisztelt Holgyeim/Uraim !
A következőkben kernem a segiseguket
a jegyzőkönyvet már aláirtam 58 napja , s meg mindig nem került a Földhivatalba / s hozzám az eredeti példány.
. Azaz eltelt a 30 napos fellebezlsi hataridő.
Amire nem érkezett felllebezés
S semmilyen más hatraltató tenyező nem jelent meg
De a következő 28 nap amiatt telt el, hogy a " vegrehajto elfoglalt " .. s legyek türelemmel.... Minden heten x2szer
? - ha a jegyzőkönyv aláírás + 30 nap : innentől a vegrehajtónak van valami törvámnyi kötelezettsege, hogy mennyi idő alatt kell elküldeni a Földhivataba
'Mert ha nincsen ilyen, akkor lassan a 2022-es bejegyzésből is kicsuszok
Köszönetttel !
Csak legyen nyoma a felhívásnak.
K.Anna_2013,
A Vht.-ban az elszállítások számáról nincs előírás.
A jóindulatodon múlik.
A Vht.182.§(2) szerint 60 napig őrzöd, utána kihajíthatod.
Hogy közben mikor viszi el, az rajtatok múlik. Nem vagy köteles neki többször is lehetővé tenni az elszállítást szerintem. Jöjjön amikor tud, de akkor vigyen mindent.
Hívd fel (rögzítve a hívást), és mondd meg neki, hogy nyitott vagy időpont egyeztetésre a 60 napon belül kicsit későbbre is, amikor neki jó, de akkor jön, és mindent visz. Ami ott marad, azt azonnal ki fogod dobni.
Tisztelt Fórumozók!
Egy kissé elszúrtam a birtokbavételt, ezért tanácsokat kérnék. Miután a végrehajtót 2 hónapon keresztül hiába kerestem a birtokbaadás kitűzésével kapcsolatban (ezt itt is megírtam), végül epapíron keresztül kérelmeztem a haladéktalan intézkedését, és kilátásba helyeztem a végrehajtási kifogást, ha ez nem történik meg. Ennek hatására ki is tűzte az időpontot. A helyszínen nyilvánvalóvá vált, hogy azért halogatta az intézkedést, mert tudta, hogy az adós abszolút nem együttműködő. Nem költözött ki, és kb. 2 óra egyezkedéssel sikerült elérnünk, hogy a legszükségesebb dolgaival (amiket amúgy a biztonság kedvéért mégiscsak előre összepakolt) átköltözzön egy rokonához. Még aznap este felhívott, hogy melyik nap tudná elszállítani az összes többi cuccát. Én ott is voltam a megbeszélt napon, csakhogy ő nem érkezett meg, állítólag lerobbant a furgon. A feleségét küldte el, hogy szedjen össze még pár dolgot, engem meg majd hívnak egy következő megfelelő időponttal kapcsolatban.
A birtokbaadáskor nekem nem is jutott eszembe, hogy hatósági pecsétet kérjek az ingatlanra, és a végrehajtó is nagyon pongyolán intézte az egyész ügyet. (pl. Az adóst engedte elmenni a jegyzőkönyv aláírása nélkül. Rá is kérdeztem, hogy nem kéne-e aláírnia, de erre legyintett, hogy jobb a békesség. Úgy összességében kerülte az adóssal a kommunikációt. Tételes lista sem készült a holmikról, csak körbefotózták a lakást.) Azt többször is hangsúlyozta, hogy a birtokbaadás csak egy formalitás, aztán a továbbiakról úgy egyezünk meg az adóssal, ahogy akarunk.
A kérdésem, hogy van-e bármilyen jogi lehetőségem rá, hogy kiküszöböljem, hogy az adós tovább szórakozzon velem a cuccok elszállításával kapcsolatban (pl. a következő alkalommal is csak egy részüket vinné el). Egyedül a telefonszámát ismerem, még hivatalos levélben sem tudnám felszólítani, mert nem tudom, milyen címre költözött...
hónapok...
Papinianus88 Én várakozni akarok az ingatlanra, a kérdésem az hogy mennyi időbe tellik egy ilyen ügy. Évek vagy hónapok?
Vagy úgy.
Azért bele lehetett volna szőni... :)
Írásban nem úgy cseng az irónia... :)
Van humorérzéke...
Vicc nélkül éppen most csalódsz az állam adófizetők pénzével való bánása miatt?
Hát ez elég LOL. :D
Kedves gerbera 317 és Majordomus!
Valóban az MVH kezeli ezt az ügyet, csak az egyszerűség miatt MNV-t írtam.
Köszönöm a tanácsokat, megvárom, amíg a vh birtokba adja a lakást.
Csalódott vagyok mivel korábban a legellenségesebb hozzáállású adósokkal is gördülékenyebben meg tudtam egyezni a lakások átadásáról, mint a magyar állammal. Másrészt csalódott vagyok amiatt is, mivel az önkéntes átadás elmaradásával a magyar államot - így adófizetőként pedig mindanyiunkat - többféle kár is érte, pl. nem kap vissza pénzt az ingatlan vételárából, továbbá jogalapot biztosított jogcím nélküli lakáshasználati díjra, amelynek a behajtási költségei is a magyar államot terhelik.
Állami tulajdonu kupleráj.. ez nagyon tetszik.
A tehetetlenségi nyomaték..
8 napon már nem múlik semmi. A végrehajtó utána már nem hivatkozhat kifogásokra. Türelem.
Az MNV-re ne nagyon számíts, mivel ilyen esetekben a Magyar Államot az MVH. képviseli. Azonban ezekre pláne ne számíts, mert ha létezik olyan, hogy állami tulajdonú kupleráj, akkor ez az. Ha az eljáró végrehajtó továbbra is MNV-t emleget, akkor oktasd ki, hogy nem, hanem MVH (Maradványvagyon Hasznosító).
A probléma ilyenkor annyi, hogy a 154/A. § rendelkezéseit nem természetes személy adós esetében is alkalmazni kell, ha lakóingatlanról van szó. Ami a jó hír viszont, hogy a téli moratórium figyelembe vételének nincs helye.
„mi történik, ha esetleg közjegyző jelenléte ténytanúsítvány felvétele mellett kinyitom az ingatlant és birtokba is veszem?”
Nem ismered a parancsolatot?: "Ne lopj! Az állam nem tűri a konkurenciát." Ez nagyjából igaz az önkényeskedésre is. Mennyi van hátra november elejéig? Bő egy hét? Bírjad már kivárni, amíg a végrehajtó intézkedik...
Kedves Fórumozók!
A következő ügyben kérném a segítségeteket.
2022. július 31. napján lejárt árverésen én voltam a nyertes licitáló. Az árverési jegyzőkönyvet aláírtam, a vételárat megfizettem. Az adós Magyar Állam (ebben az ügyben képviseli az MNV Zrt.) nem adta önkéntesen birtokba az ingatlant az árverés végét követő 30 napon belül (így nem volt jogosult a törvényben meghatározott árverési vételár meghatározott részére), és a lakás átadása azóta sem történt meg. Én határidőben kértem végrehajtói birtokbaadást, amelyhez kapcsolódó 60 napos törvényi határidő majd november elején jár le. Azt gondolom, hogy az, hogy kértem végrehajtói birtokbaadást, nem jelenti azt, hogy az adós Magyar Állam ne adhatná birtokba az ingatlant önkéntesen. Felszólítottam a Magyar Államot, hogy járjon el a birtokbaadás iránt, de hárítanak és csak annyit válaszolnak, hogy a végrehajtónak kell birtokba adni azt a Vht. 154/A. § (1) bekezdése alapján. Mindeközben, a lakástörvény szerinti lakáshasználati díjra vonatkozó igényemet is bejelentettem és küldtem fizetési felszólítást (fmh kibocsátása iránti kérelmet még nem adtam be). Az MNV Zrt.-nek címzett levelemben felhívtam a figyelmet a hanyag kezelés eshetőségére, erre a részre még csak nem is reflektált az ügyintéző. Szóval, most ott tartunk, hogy az MNV a végrehajtóra mutogat, a végrehajtó meg a 60 napra hivatkozik (ez utóbbit meg is értem). Kérdés, van-e valakinek ötlete, hogyan lehetne rászorítani az MNV-t arra, hogy haladéktalanul eljárjon?
Másik kérdés, hogy mi történik, ha esetleg közjegyző jelenléte ténytanúsítvány felvétele mellett kinyitom az ingatlant és birtokba is veszem? Elvégre, már be van jegyezve a tulajdonjogom az ingatlan-nyilvántartásba, szóval, a magánlaksértés „más lakása” fordulata nem látszik alkalmazandónak, plusz a magánlakás védelme a Magyar Állam esetében fogalmilag is kizártnak tűnik, illetve az MNV nyilakozott egy válaszlevelében arra, hogy a lakást kiürítették és átadásra kész állapotban van.
Előre is köszönöm az esetleges válaszokat, tippeket, hogy mivel tudnám rávenni a MNV-t, hogy átadja az egyébként üresen álló lakást, amelynek már a földhivatali nyilvántartás szerint is tulajdonosa vagyok.
licitálgató: Ha ilyenekben nem vagy biztos, engedd el az árverezői státuszod...érhetnek meglepetések.
„Ezt írta: Az adós jogutódjának megállapítása után az árverés újra kitűzésre kerül. ( Tehát mivel a ház fele az adós anya nevén van aki tavaly meghalt, így nem árverezhető a végrehajtó szerint.”
Nem a végrehajtó szerint, hanem mindenki szerint, aki kicsit is ért ehhez. Amennyiben a tulajdoni lapon szereplő, adós társtulajdonos elhunyt, akkor hogy lehetne jogerős szerinted az árverés? Eljárásjogilag is meg kell állapítani a jogerős hagyatékátadó végzés alapján, hogy változás történt a felek személyében. És ez bizony a végrehajtást foganatosító bíróság eljárási cselekménye és a Vht. 39. §-a tartalmazza, hogyan is kell eljárni. Sőt, a végrehajtást kérő amúgy, ha nem érdekli, akkor nem is feltétlenül szükséges, hogy kérje az adós személyében történt jogutódlást. Márpedig akkor azt a tulajdoni hányadot árverésen nem értékesítheti a végrehajtó. Amúgy valószínű, hogy a folyamatos árverési hirdetmény alapján elég régóta közzétételre került az ingatlan, és a végrehajtónak nem volt tudomása az adóstárs haláláról, mint jogi tényről, így utóbb amikor észlelte: törölte. Abszolút jogszerűen.
„ Akkor most meg kell várnom a hagyatéki eljárást?”
Neked a jogerős jogutódlási végzést kell megvárnod, pontosabban azt a végrehajtónak, hogyha azt a tulajdoni hányadot is értékesítik. Ha még nincs is hagyatékátadó végzés, akkor várakozhatsz egy ideig.
Licittalgato
„Az árverésnél tartanak a gyerekei is.....37 db bejegyzés van az ingatlanon, lekértem a tulajdoni lapot.”
Ettől még ha valaki az árverés előtt kifizeti az összes tartozást, akkor hiába nézted ki magadnak,
hiába ácsingózol erre az ingatlanra, bizony hoppon fogsz maradni. Én ezt próbáltam elmagyarázni.
Szomorú örökös Az árverésnél tartanak a gyerekei is. Amikor az apai részt megörökölték, ráterhelték az összes gyerek összes tartozását az apai részre. 37 db bejegyzés van az ingatlanon, lekértem a tulajdoni lapot.
Licittalgato
„A ház másik fele a gyerekei nevén van, akik szintén adósok, gyerektartás stb.stb.stb miatt.”
Az egy másik ügy és lehet még nem tartanak az árverésnél.
„Az adós jogutódjának megállapítása után az árverés újra kitűzésre kerül. ( Tehát mivel a ház fele az adós anya nevén van aki tavaly meghalt, így nem árverezhető a végrehajtó szerint.).....Akkor most meg kell várnom a hagyatéki eljárást?”
Egyáltalán nem biztos, hogy lesz árverés a hagyatéki után. Pl. ha a jogutód rendezi a tartozást a végrehajtóval. Szerintem ez a hajó elment, vagy legalábbis nagyon messze van a parttól már. Ha mindenáron árverésen akarsz vásárolni ingatlant, akkor keress magadnak egy másikat.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02