végrehajtás kérdések


Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.28. 13:06

Hű. Bizonyára azt akarod kérdezni, hogy be lehet-e tekinteni a végrehajtási jog bejegyzésének alapjául szolgáló okiratba.
Ha igazolod a jogi érdekedet, akkor be. De okosabb nem leszel tőle, pont azt fogod látni, amit a tellkönyvi kivonaton: az összeg és a jogosult.

Szerintem többre jutunk, ha a konkrét problémádat adod elő. Valami emberi nyelven...

Rolad # 2011.09.28. 12:55

A tulajdoni laphoz kapcsolódó végrehajtási határozat (kérés) mögöttes tartalma a földhivataltól hivatalos úton hozzáférhető kívülállók számára? (Mely dokumtumok hozzáférhetőek?)


Rolad

didier # 2011.09.27. 19:02

"Fiam adósságot fog örökölni, amennyiben nem rendeződik a tartozás?" - ha visszautasítja az öröklést akkor nem. Ha mégis örökölni szeretne, akkor természetesen az adósságot is örökli - az öröksége erejéig. Abból, hogy a tul.lapon már az árverés kitűzése is szerepel, illetve, hogy ugyanaz a bank szerepel a végrehajtási jog és a jelzálogjog jogosultjaként is, valószínűnek tartom, hogy az 1994. évi LIII. törvény 140. § (6) bekezdése szerinti kérelmet terjesztett elő a zálogjogosult, hogy a hitelszerződés (egyik) fedezetét ne "herdálják" el anélkül, hogy abból ő pénzt nem látna - de ez nem 100 %. A rokon meg arra számíthat, amit elvállalt - mi ő?, kezes, zálogkötelezett?

Rolad # 2011.09.27. 17:40

Fiam apjától külön élek. Kb. 18 mio Ft - ot érő ingatlanán 7,5 mio Ft - nyi CHF hitelt váltott ki, 13 mio Ft - tal, melyre nem sokkal később egy magánszemély kért végrehajtást 5,5 mio Ft értékben. A magánszemély általi végrehajtás bejegyzését követően a finanszírozó is bejegyezte a végrehajtási jogot. Mi több az ingatlanonra tul. lap szerint rákerült az árverés kiírása. Pótfedetként bevonta tesvtérének lakását is a hitelhez. Fiam adósságot fog örökölni, amennyiben nem rendeződik a tartozás? A rokon mire számíthat ilyen esetben? Mi lehet az oka annak, hogy a bank végrehajtási jogot jegyzett be? (végrehajtási jog mögöttes tartalma megegyezik a szerződés felmondásával banki oldalról?)


Rolad

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.08. 10:21

Nem, Casablancának. Valami olyan kérdésre válaszolt ugyanis, amit csak ő lát. :)

(Tudom, hogy a fórummotor hibája, engem is megviccelt már elégszer.)

Ildiko648 # 2011.09.08. 10:16

...nekem szólt a kérdés?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.07. 12:05

Fantomkérdés? :)

C a s a b l a n c a # 2011.09.07. 12:01

sztivi!

  1. Ha böcsmérelt vagy tettlegesen bánt veled a végrehajtó, természetesen feljelentheted. Ha csak nem volt udvarisa, nos, azt nem büntetik a törvények...
  2. A végrehajtási díjat, költséget törvény szabályozza, a 30% kamatot kizártnak tartom - ha csak ilyen költcsönszerződést nem írtál alá anno...
  3. A végrehajtó jogállása: végrehajtó.
  4. Nincs szankció. Ez nem büntető ügy. Minden költség szabályozva van vagy a kölcsönszerződésedben (nézd meg, hogy mit is írtál alá - legalább utólag, illetve az egyéb költségek a törvényben.)
  5. PSZÁF, ÁSZ, Végrehajtói Kamara, Strassbourgi Bíróság, ENSZ, NASA stb. - óhajod szerint. (Ha egyik sem nagyon válaszol, akkor vélhetőleg megalapozatlan a panaszod.)

A végrehajtást kérő jogosulttal mikor kívánsz végre konzultálni és egyeztetni a pontos hátralékról és a még esedékes sarcról?

végrehajtó1 # 2011.09.05. 18:34

igen

FNA74 # 2011.09.05. 17:02

Kedves Fórumozók!

Ha vki autóvásárlásra CHF alapú hitelt vett fel és nem tudja fizetni tovább (már több, mint a fele ki van fizetve), és visszaadta az autót, mire számíthat a továbbiakban? Lehet-e végrehajtás? A végrehajtási eljárásra a bírósági végrehajtás szabályai vonatkoznak? Egyedülálló anya 3 kk gyermekkel...
a választ előre is köszönöm!
FNA

Ildiko648 # 2011.09.05. 13:28

A helybeli vh irodában, azt mondják, hogy mindenhez kelle a vh-t kérő beleegyezése. Ha nem fogadja el, akkor nem lehet stb...végtelenségig húzhatja????
A helyi bíróság is elutasította a részletfizetési engedményt, egyösszegben kötelez. Patt helyzet!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.05. 12:31

Ha az adós részletfizetési kedvezményt ad, akkor amíg a részleteket rendben teljesíti, a végrehajtás szünetel.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.05. 12:30

Nem kell a végrehajtást kérő hozzájárulása ahhoz, hogy akár a végrehajtó, akár a bíróság részletfizetési kedvezményt adjon. (Az igaz, hogy adhatna maga a végrehajtást kérő is.)

Ildiko648 # 2011.09.05. 12:02

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Tudom nehéz ügy, de valami tanácsot kérnék Öntől.
Tisztelettel

Ildiko648 # 2011.08.31. 11:07

Igen tudom, hogy emberek és a dolgukat végzik. Nincs is bajom velük! A joggal van problémám, hogy még ha én tartozom is nem kapok kedvezményt, nem érzem a lojalitást.
A napokban felajánlottam, hogy a felét kifizetem, kérek kölcsön, a többit részletekben. A válasz az volt teljesen mindegy, mennyit fizetek, mert ehhez is kell, a vh-t kérő beleegyezése, (eddig bármilyen részletfizetést ajánlottam fel nem fogadta el)ha esetleg beleegyezik akkor a fenntmaradó öszegre 6 hónap részletfizetést kapok. Honnan vegyek több mill. Ft.-ot? Hát akkor nem kérek kölcsön, majd az örökösök ha tudják, kifizetik.(Mert ugye a negatív Ft.-ot is lehet örökölni.!)
Ingatlanom nincs, gyakorlatilag semmim sincs a munkámon és az életemen kívül.

C a s a b l a n c a # 2011.08.31. 10:41

Ildikó!

A fizetésedre életfogytiglani letiltás vár, ha ingatlannal rendelkezel, az is kockán forog.

Persze, amennyiben tudol fizetni valamit is, azt érdemes a végrehajtó irodájában leperkálni. (Jobb, ha személyesen is beszélsz vele, hidd el, azok is emberek és értékelik, ha az adós őszintén és nyíltan vállalja a következményeket egy ügyben.)

Ildiko648 # 2011.08.31. 10:37

Köszönöm a választ. Ezek szerint a fizuhoz nem nyúlnak? Mivel nagy a tartozás és sok időbe telne, míg lecseng? Másképp meg semmit nem kap a vh-t kérő?!
Jól értem?

végrehajtó1 # 2011.08.31. 07:03

Erről a vh kérőt és a vh kérdezd.
Azt a csekély dolgot elvihetik.Utána ha nincs semmi amit végrehajthatnak akkor szünetel a végrehajtás.

Ildiko648 # 2011.08.31. 06:24

Senki sem válaszol nekem?

C a s a b l a n c a # 2011.08.30. 06:10

A jövedelem 50%-áig mehet a letiltás.
Rossz hír, hogy 1 Ft bűnügyi költségért akár elárverezhetik a házat...

Tündér4 # 2011.08.29. 15:00

Tisztelt Végrehajtó!

Amennyiben a végrehajtó letiltást ad ki bűnügyi költségre és a fizetést már terheli 20 %-os gyermektartás, akkor hogyan lehet letiltani a bü. költséget?
Letiltható 20 % gyt + 30 % a bü költségre, vagy már csak a fizetés 10%-a marad a bü költségre?

Előre is köszi:
T.

Ildiko648 # 2011.08.29. 09:25

Tisztetl Végrehajtó!
Kérdezném ha a tartozás felét, (kamatokkal együtt) kifizetem, (nagy összegről van szó kb. 10 mill. nem áll rendelkezésemre ennyi pénz, a bank nem ad mert nincs semmi fedezetem) leállítják a végrehajtási eljárást, vagy teljesen mindegy fizetek valamennyit vagy nem?

Továbbá ha nem tudom fizetni,(egy dolgoot tudnak elvinni, de az csekély) és nem tudják behajtani, akkor mi történik?

Tisztelettel

sunca # 2011.08.25. 19:57

annyi még, hogy mit fognak végrehajtani? köszi

sunca # 2011.08.25. 19:56

A mérséklést azért, mert van 2 autó a nevemen, házat örököltem, amit ha eladok könnyen kifizethetek. Az persze senkit nem érdekel, hogy 3 éve áruljuk már tényleg nagyon nagyon áron alul. A részletet azért, mert a kitöltött adatalaphoz a benzin költségét nem tüntettük fel és nem igazoltuk, valamint az autó biztosítását. Meg hosszú időre kértük a részletet. Pedig mi ki szeretnénk fizetni, csak egy összegben nem tudjuk, nincs rá lehetőség. És ezért félek, hogy el fogják árverezni a saját dolgaimat is. És persze azt sem tudom, hogy mi az ideális nekik, mennyi hónap, mert sajnos havi 15 000 ft-nél nem tudok többet fizetni ha megszakadok sem. Egyszerű mert nincs miből. A fizetésemből kezdik először vonni, vagy egyből árvereznek?

végrehajtó1 # 2011.08.25. 15:16

Írhatsz kérelmet, de ez nem szünetelteti a vh-t.De miért utasították el?