Inkasszó a számlámon, hogy tehet ilyet a végrehajtó?


Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.30. 09:53

Az ajándék meg különvagyon.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.30. 09:52

Azt mondtad, nincs szerződés.

spielman3 # 2015.09.30. 09:48

És mi van akkor han a házastársak között vagyonszerződés, mely szerint minden vagyonuk elkülönült, amennyire csak lehet.

Ez most egy másik ügyben is fontos: a "másik", nem adós házastárs szülei további ingatlan ajándékoznának neki. Igaz, az ajándékozott ingatlan nem válna közös vagyonná, szülei mégis ettől tartanak. Így lehet, hogy elállnak az ajándékozástól.

Kérdés tehát, egy egyértelmű vagyonszerzdős a házastársak között, mely által minden szerzeményüket és persze a házasság előttieket is elkülönülté teszik, megvédi-e mindene setre a egyébként nem adós házastársat végrehajtási cselekményektől, úgymint inkasszó, ingatlan terhelése, ingóságfoglalás stb.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.30. 08:43

Akkor előbb vele szemben is kell szerezni végrehajtható határozatot. Annyira nem nehéz feladat. Aztán mehet az inkasszó az ő számlájára is. Mert hogy főszabályként közös az a számla. Bárki bármit mond.

Nem lenne jobb fizetni? A plusz eljárási költségekkel csak nő a tartozás.

spielman3 # 2015.09.30. 08:29

Nem közös.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.09.30. 08:25

Közös a bankszámla?

spielman3 # 2015.09.30. 08:11

Nem értem, milyenn feltételekre gondolsz.

Arr az esetre kérdezek, ha van egy adós, akinek bankszámlájára lehetne inkaszsót tennio, csak nincsen számlapénze.

Akkor most ha van házastárs, az övére tehetnek?

Mondjuk évek óta házasok, nincs egyedi vagyonszerződés köztük, de közösen megszerzett jövedelem se igen.

gerbera317 # 2015.09.30. 07:51

Ha a feltételek fennállnak, akkor lehet. Nem közlöd a teljes tényállást, ezért ennél többet erre nem lehet válaszolni.

spielman3 # 2015.09.30. 07:11

Lehet inkasszót tenni adós házastársának a bankszámlájára?

Dr.Attika # 2015.08.12. 17:11
W.Tamás # 2015.08.12. 16:07

Anyuka meg apuka (már) nem utálja egymást annyira, mint régen, tehát nem kell hazudni, csak megoldást keresünk :) Sportszerű nehezítés, hogy 200 km-re laknak egymástól, szóval nem olyan egyszerű, hogy hopp átugrok minden 10-én reggel a pénzzel. Persze vihetné magával, amikor a gyerekekért megy, de ha anyukának szerdán kellene a pénz (pl. iskolai ez meg azt befizetni, stb), akkor bajban lesz, ha csak jövő szombaton kapja meg.
Ha sehogy sem lehet a banki levonást megakadályozni, akkor postautalvány lesz ebből - és persze így apuka is mászkálhat majd az ATM-hez, onnan meg a postára -, de addig is a remény hal meg utoljára.
Most már csak az érdekelne, hogy a bank igazat mondott-e, hiszen KBS válaszában véltem némi fénysugarat felfedezni.

végrehajtó1 # 2015.08.12. 15:49

de az érkező gyerektartással még nem tudom mi lesz, mert apuka szeretne ragaszkodni az utaláshoz. I

Jelezd neki hogy megszüntetted a számlát és kp-ba kéred.

Sherlock # 2015.08.12. 15:45

A több részlet nem megoldás, mert a 35 nap alatt egyszer vehetsz fel annyit. De ha mindenképpen azt akarja, hogy nyoma maradjon, akkor küldheti postautalvánnyal is vagy egyszerűen aláírathatja, hogy átadta.

W.Tamás # 2015.08.12. 12:54

Köszönöm, de sajnos a bankban széttárták a kezüket, hogy ők nem tudnak mit csinálni :( Nem tudom, hogy ez tényleg így van-e, vagy csak le akartak rázni.
A családi pótlékot átkérjük postára, de az érkező gyerektartással még nem tudom mi lesz, mert apuka szeretne ragaszkodni az utaláshoz. Igaz az, hogy a számlán legalább 28500 forintnak maradnia kell és csak az fölötti összegből vonnak? (ha esetleg apuka több részletben utalna)

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.09. 07:36

A számlán csak számlapénz van.
A bankot kellene rá figyelmeztetned, hogy az inkasszónak korlátja van.

W.Tamás # 2015.08.08. 20:41

Tiszteletem!

Egy tartozás miatt a végrehajtó a bankszámlára inkasszót nyújtott be. A számlára azonban kizárólag a családi pótlék és a gyerektartás érkezik, ez a számlakivonatból, a tranzakciókból illetve azok közlemény rovatából egyértelműen kiderül.

Van-e mód a további levonások elkerülésére és esetleg a levont összeg visszakérésére?

kyra922 # 2015.05.13. 08:54

Köszi gerbera317.
A tegnapi nap felvettem (inkasszó rajta volt még, sorban állítási idő és meg van még) a 27.000 Ft ami érkezett rá. Igaz csak a bank fiókban tudtam felvenni személyesen de kiadta a bank. Egyből be is fizettem a részletet, ma már vittem a vh-hoz meg is adta és intézkedik az inkasszó feloldásáról. Köszönöm még egyszer a segítségeket. Meg oldódott az ügy.

Grave7 # 2015.05.11. 19:07

@ubi444: Nem lehet, a jogszabályok engedik ezt.

Ugyanakkor nem csak a 28.500 Ft marad ilyenkor, lásd az 1994. évi LIII. törvény 79/A. §-át; röviden:
jelenleg az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege 28.500 Ft;
"az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege és az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese közötti rész 50%-a vonható végrehajtás alá";
102.500 - 28.500 = 74.000; 74.000 / 2= 37.000;
tehát a 28.500 Forinton kívül még 37.000 Forintod maradt (összesen: 65.500 Ft).

Ezt az összeget gerbera317 álláspontja/tapasztalata alapján csak a hatósági átutalási megbízás lejárta után, az én álláspontom/tapasztalatom szerint pedig ez előtt is (személyesen bankfiókban) felveheted (más hozzászólóknak is eltérő tapasztalatuk van). Ez alapján valószínűnek tartom, hogy banktól függ a dolog.

Ha a bankod ennek ellenére csak a 28.500 Forintot hagyta a számládon (mint mentes összeg), akkor jogszabálysértést követett el. Ez nem a végrehajtó, hanem a bank felelőssége és a banknak kell megtérítenie a károd (hogy ő a végrehajtóval ezt el tudja-e intézni, az már nem számít neked).

gerbera317 # 2015.05.11. 14:26

Ilyet tehet a végrehajtó?

Tehet, ld. 79/C. §. Egyébként nem a végrehajtó teszi ezt, hanem a pénzintézet, külön jogszabályi előírás szerint.

Tehát azt állítod, hogy egy kanyit sem enged a bank kivenni? Na, akkor ez egyben válasz az előtted szóló kyra922-nek, aki meg azt állítja, hogy a mentes részt ki fogják fizetni neki, amit én továbbra is kétlek.

msz1974 # 2015.05.11. 11:50

Közös számlánk van az élettársammal.Nekem volt tartozásom ami miatt inkasszó került a forint és deviza számlánkra is.Az ő fizetése megy a deviza számlára nekem jelenleg nincs jövedelmem.Nem fér hozzá a saját béréhez ez miatt.Ilyet tehet a végrehajtó?

kyra922 # 2015.05.10. 09:40

Elhiheted nem jó kedvemben vártam meg. Csak havi 0 forintból nem lehet fizetni. Ez a pénz is most jön először számlámra. Megtehetném simán azt is hogy átkérem postai úton és onnan nem tilthatja le a vh, mert ebből nem lehet. am meg ki adja a bank mert utána jártam (van 24 órán keresztül hívható ügyfélszolgálatuk és ott mondták hogy a mentes összeget fiókban kiadják)... DE teljesen mindegy segítséget kértem nem flegmáskodást..

ubi444 # 2015.05.09. 17:30

Tisztelt Fórumozók!
Kérdésem a következő, 205 000 forintos nettó fizetésből 50%-os letiltás történt.Ezek után inkasszó került a számlámra a maradék 102500 forintra.Történt egy hatósági utalás és maradt nekem belőle 28500 forint. Ez esetben lehet valamit tenni?

gerbera317 # 2015.05.09. 15:42

Ja, ez így igaz. Nem kellett volna megvárni az inkasszót.

kyra922 # 2015.05.09. 13:19

Köszönöm válaszotokat. Nincs semmilyen hitelkeretem a szerződéshez. Megadná a végrehajtó részletre, de amíg az elsőt nem fizetem be addig nem oldja fel az inkasszót. És így hogy ha nem férhetek hozzá a pénzhez, akkor be se tudom fizetni az első részletet. Érdekes lesz. Köszönöm a válaszotokat azért :)

gerbera317 # 2015.05.09. 10:11

Ha olyan a számlaszerződésed, akkor külön jogszabály szerint a hitelkeretre is ki kell terjeszteni az inkasszót, illetve az előttem - nem teljes egészében - ismertetett mentességi szabályt a hitelkeretre kell alkalmazni. Ezért az a sok "akár", ami nagyjából azt jelenti ugyebár, hogy'bizonyos feltételek fennállása esetén'.
A mentes részt elméletileg nem veheted fel a sorbaállítás (35 nap) ideje alatt. Nem is logikus, hiszen ha mindig kivehetnéd a mentes részt, azzal azt is elérhetnéd, hogy nem vonnak le tőled semmit, miközben akár az inkasszó összegét is meghaladó pénzforgalom bonyolódott a számládon.