Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Inkasszó a számlámon, hogy tehet ilyet a végrehajtó?

bikfic777 # e-mail 2020.09.21. 13:15

Megjött a bank válasza, igazatok volt, a 35 napba belesett mindkettő fizetés.
Annyi hogy a megbizotol kérdésemre kaptam egy levelet hogy ezentul nem látják szükségesnek az inkasszot is az átutalás melett.

Gondolom Medvus panaszára is ez lehet a válasz.

gerbera317 # e-mail 2020.09.15. 16:13

Nem gondolja ezt senki, hanem így van. A hatályos jogszabály szerint adott átutalási megbízást a végrehajtó a banknak, az pedig szintén a hatályos jogszabály szerint teljesített a megbízásra. Olyan pedig nem létezik, hogy "a végrehajtó része". Illetve, dehogynem, csak éppen nem ebben a kontextusban.
Jó drbj matekja. A vizsgált 35 napos időszakban érkezhetett a számlára 190 ezer Ft, ebből 76e + 42750 = 118750 inkasszálható. Az adós kivett még 60 ezret, és a 190 ezerből már csak 11250 Ft maradt. A sorrend nem számít. Nem hiszem, hogy a jogsegélyesek ezt így le tudnák vezetni. Ehelyett lelki segélyt nyújtottak. Az is valami...

bikfic777 # e-mail 2020.09.15. 15:00

drbjozsef

ja értem hogy ugy gondoljátok nem számit hogy augusztusban is utalták a végrehajto részét, lehet...

de már régebb ota van inkasszo és mindig korrektül rajta hagyták a havi 60ezret
illetve akkor nem teljesülne a mentességi rész a kétszer 60ezer mivel csak egyszer vettem fel 60-at és a törvény épp azért van hogy minimális létfenntartási összeg megmaradjon mindenkinek
Meg amiota telefonáltam a banknak a számlát lett 60ezer zárolt összeg, gondolom a panasz kivizsgálásáig.
illetve a jogsegélyes uriember is azt mondta hogy visszakaphatom csak győzzem kivárni

amugy gondolom a programjuk utal nem ember, és sok esetben hibázott.
Közben eszembe jutott hogy a munkahelyem küldött buszjegy visszatérítést a mult honap végén (csak ebben tért el a szokásostól a utalási/levonási rutin ami évek ota megy) remélem nem ezt vette a számlázo programjuk mégegy fizetésnek mert akkor a 1700 forint miatt jol megszivtam :-D

köszönöm mindnyájatoknak a válaszakat és hogy időt szántatok rám

ha lesz fejlemény beirom majd okolásul másoknak is ha igy járnak

drbjozsef #   2020.09.15. 14:37

bikfic777,

Rendben lesz az sajnos, ha tényleg 35 napon belül jött a két ráutalás.

Akkor kibontva :

érkezik 95e.
Ebből levesznek 35e-t, te felvettél utána 60-at.

érkezik a kovetkező 95e.

DE EZ MÉG A 35 NAPON BELÜL.

Mivel így összesen 190e inkasszózható (95+95), ebből a szabályok szerint 76e+42e vonható le, vagyis 118e. Ebböl már levettek 35e-t, vagyis az érkező 95e-ből levettek 83e-t.

Vagyis pontos összegekkel (mert most lefele kerekítettem), marad párezer forint.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

bikfic777 # e-mail 2020.09.15. 14:16

Grave7

értem mit irsz, de augusztusban is már át lett utalva a végrehajtonak a ráeső rész a 95ezerből 10-én.
most szeptemberben meg majdnem a teljes összeg

"..így a számlán az adós rendelkezésére 42.750 Ft + 28.500 Ft (mentes összeg) marad..."

ez az hogy csak 1500 forint maradt szal sehogy nem klappol mivel még a 28500 sincs meg

amugy mindegy mert hivtam a jogsegélyt, megvigasztaltak hogy lehet visszakapom azt a pénzt, de akkor is olyan sokára (ha egyáltalán a végrehajto visszautalná a banknak vagy a bank adná vissza a pénz) hogy megőszülök addigra

Estleg beszéljem meg a bankkal hogy jövő honapban ne utaljanak, csak a gond az hogy most nincs pénzem :-D

Grave7 #   2020.09.15. 13:52

@bikfic777: Nem érted. Bár attól nem lesz jobb neked, ha megérted, de megpróbálom máshogy írni.

A bank nem "a fizuból" utal, hanem az "inkasszó" 35 napja alatt a számlán lévő és a számlára érkező összes pénz egészéből utal át a végrehajtónak.

Azt pedig, hogy mennyit utalhat át, az 1994. évi LIII. törvény 79/A. § határozza meg - lásd a 2020.09.15. 09:57-kor írt példámat.

Ha a végrehajtó 08.05-én kiadta a hatósági átutalási megbízást akkor annak a 35 napja 09.09-én járt le: ha 08.07-én érkezett a számlára pénz, majd 09.07-én ismét érkezett pénz, akkor az egyetlen összegnek számít a mentességi szabályok alkalmazása során.

rigoz # e-mail 2020.09.15. 12:14

@bikfic777: A banki panaszkezelés határideje 30 nap.

E határidőben - a panasz érkezésétől számítva - kell a panaszt megvizsgálni, válaszolni rá és a választ "feladni, postázni".

gerbera317 # e-mail 2020.09.15. 11:58

Néhány napon belül már másodszor idézem a nagy klasszikust: Adósnak lenni annyi, mint fizetni vagy megnyúzatni.

bikfic777 # e-mail 2020.09.15. 10:10

Grave7

természetesen mult honapban is volt inkasszo utalás a kb 35 ezer, tehát a 60-t kivettem, tehát a mostani fizubol is 35ezret lehetett volna utalni de a 95ezerből 83 ezret utaltak át helyette

hivtam a bankot panaszt felvették 15 nap alatt kell nekik kivizsgálni, echte se számla se kaja addig :-O

Grave7 #   2020.09.15. 09:57

@bikfic777: A végrehajtó nem fogja visszautalni, mert ő nem hibázott.
Lehet a bank sem hibázott, ugyanis a hatósági átutalási megbízás időtartama nem egy hónap, hanem 35 nap - ha ebbe a 35 napba két munkabér kifizetés is beleesik, akkor azt összeadva kell kezelnie a banknak (hiszen az már nem fizetés, hanem számlapénz) és az egészre kell alkalmaznia a mentesség és az átutalás szabályait.
Pl. 2*95.000 = 190.000
a 114.000 Ft feletti 76.000 Ft-ot teljesen átutalja a végrehajtónak,
a 28.500 Ft és a 114.000 Ft közötti rész (85.500 Ft) felét, 42.750 Ft-ot is átutalja a végrehajtónak;
így a számlán az adós rendelkezésére 42.750 Ft + 28.500 Ft (mentes összeg) marad.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.09.15. 09:33

Amikor a kérdés állít, és lehet, hogy tévesen.

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.09.15. 09:33

Amikor a kérdés állít, és lehet, hogy tévesen.

www.kbs-ugyved.hu

bikfic777 # e-mail 2020.09.15. 08:24

drbjozsef

Igen van a fizetésemből is, rendszeres munkabér letiltás.
Tehát a munkáltatom kb a fele fizetést minden honapban átutalja.
Ugyanakkor a számlámra is tettek inkasszót (kicsit etikátlan de nem törvénytelen mert hajtják a pénzüket) ahova 95 ezer forint szokott jönni a maradék fizetés a levonás után.
Innen kb leszokott vonni 35 ezret a 28500 meg a 95000 közötti összeg 50%-t az inkasszó miatt igy kb 60-70 ezer szokott maradni amit felvehetek mivel nyilván senkit nem lehjet éhen hagyni :-D
Na most 83 ezret utalt át a bank a végrehajtó felé, ami ugye törvénytelen mivel igy különböző banki levonások (számlavezetés,stb) után kerek 1500 forintom maradt a 95 ezerből.
Tehát azért kérdztem mivel jogtalanul vonták le hogy milyen lépéseket teheztek azonkivül hogy hivom a bankot akik nyilván hibáztak, illetve a végrehajtot, akinél van-e esélyem hogy a jogos járandoságomat a kb 60ezret visszakérhetem-e?

drbjozsef #   2020.09.15. 07:26

bikfic777,

Mit utaltak át, és honnan? Nem kevered a rendszeres munkabér letiltásodat a hatósági átutalással (inkasszó)?

bikfic777 # e-mail 2020.09.15. 07:09

Most én is ugy jártam hogy eddig a törvény megengedte részt utalták át honapokig, kb olyan 35ezret a 95 ezerből, erre ebben a honapban 83ezret.
Kérdésem arra irányulna hogy azt az összeget visszakérhetem-e a végrehajtótól amit nem jogosan utaltak át hiszen nyilván a számlámon maradt pár ezer forint nem elég a következő fizetésig. Vagy milyen lehetőségeim vannak egyáltalán?

Másik kérdésem hogy a bankom megkérdezésem nélkül létrehozott egy moratorium számlát amire számlakezelés meg mindenféle okokra hivatkozva már rápakoltak -3ezret.
Ezt megszüntethetem-e hiszen nincs rá szükségem és nem is kértem.

bermuda háromszög #   2020.08.26. 23:06

bár munkahely nélkül elég nehéz lesz

Holnap megyek egy új munkahelyre

Szomorú örökös #   2020.08.26. 19:11

kataraider

Idén májusban szja bevallást kellett csinálnom egy eladott ingatlan után.

Itt egészen konkrétan két hiba is elkövetésre került.

1. „Júniusban jött a válasz hogy mennyit is kell befizesseka NAV felé. Sajnos túl nagy összeg jött ki

Itt az volt a nagy hiba, hogy előtte kellett volna mérlegelni a fizetendők tekintetében.

2. „nem fizettem be 8 napon belül.

Részletifzetést kellett volna még időben kérni. Talán még most sem késő, hogy megpróbáld. Ha megkapod - bár munkahely nélkül elég nehéz lesz - akkor van esetleg esély rá, hogy az inkasszó megszűnjön a számlán. Azonban amennyiben a részleteket se fizeted, akkor újból ráteszik és ugrik a lehetőség.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.08.26. 12:40

A bankszámlán már nincs fizetés, családi pótlék. Ott már csak számlaegyenleg van.

www.kbs-ugyved.hu

kataraider # e-mail 2020.08.26. 12:36

Kedves Fórumozók!
Idén májusban szja bevallást kellett csinálnom egy eladott ingatlan után.Júniusban jött a válasz hogy mennyit is kell befizesseka NAV felé. Sajnos túl nagy összeg jött ki és nem fizettem be 8 napon belül. Júliusban megszűnt a munkahelyem . Július 23.-án jott a levél hogy hatósági megbízás került benyújtásra a bankszámlámra. Az augusztusi családi pótlékomból elvett 2800 ft-ot , illetve a fizetésem 50%-át. Tegnap jött a szeptemberi előrehozott családi pótlék amiből elvett 26.600 ft-ból 22.000 ft-ot , munkabér most nem fog jönni rá mivel nincsen munkahelyem. Nem értem mi alapján vonnak egyszer 2800 ft egyszer 22.000 ft. Holnap megyek egy új munkahelyre akkor végülis majd a teljes fizetésemet is elveheti ?

gerbera317 # e-mail 2020.06.18. 19:34

A végrehajtó nem vett el semmit. Ő csak egy átutalási megbízást adott a banknak, amit a bank a teljesített. Hogy miért a teljes pozitív egyenleget utalta át, és miért nem alkalmazta a mentességi szabályt, arról csak a bank referálhat neked.
Az, hogy hogyan lettél adós, nem tartozik a fórumra.

Medvus # e-mail 2020.06.18. 17:58

Kérdés a végrehajtó inkaxót tett a számlámra egy fillért sem hagyott mit lehet tenni egész hónapra nulla a pénz miböl éljek a gyerekeimmmel addig ne együnk mig le nem fogy egyszer tettem másnak szivességet rá is csesztem mit lehet tenni

gerbera317 # e-mail 2020.06.14. 12:36

Csak a vh-kérő kérelmére. Ilyen meg nagyon ritkán akad.
KBS jó választ adott - szerintem szándékosan - csak a rosszul feltett kérdésre, mert a kérdező biztos, hogy nem erre volt kíváncsi.
A lényeg, hogy az egyszeri inkasszó megvolt, a továbbiakban letiltás lesz, a maradék meg mehet, ahova kérik - akár a kérdező számlájára is.

drbjozsef #   2020.06.14. 12:26

Egyszer lehetséges inkasszó?
Hogy érted, azt nem akárhányszor lehet indítani?

gerbera317 # e-mail 2020.06.13. 20:21

Elméletileg. Gyakorlatilag pedig, az egyszer lehetséges inkasszó mostmegvolt. A munkabér-letiltás pedig munkabér-letiltás. Ugyebár.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.06.13. 20:05

Btk. 405. § (1) Aki írásbeli szerződés alapján fennálló követelés fedezetéül szolgáló vagyont részben vagy egészben elvonja, és ezzel a tartozás kiegyenlítését részben vagy egészben meghiúsítja, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

A bűnsegédi magatartást is büntetik.

www.kbs-ugyved.hu