Megszűnő jogi egyetemek


Legislator # 2007.08.17. 13:13

Kismókus: :-)))


Sunshine after the rain.

Egyjogász # 2007.08.17. 05:30

Az én - nem ELTÉ-s - diplomámból nem derül ki.
Egyébként nálunk a tanárok is folyamatosan tudatosították, hogy nehogy bárki is azt higgye, hogy "megvette" a diplomát, aztán nem is kell tanulni, hiszen az a diploma ugyanolyan, mint a nappalisoké. Sok esetben a vizsgákon is sokkal jobban "szívatták" a levelezősöket, mint a nappalisokat.
Na ezért vagyok egy kicsit allargiás, ha egyes álláshirdetésekben "lefikázzák" a levelezősöket.

Egyébként olyan hátrányokkal is meg kellett küzdenünk, hogy pl. az egész évfolyamnak (230 ember) adtak egy (1) példány tételsort, aztán oldjuk meg a sokszorosítást, ahogy akarjuk. Amikor megkérdeztük a Tanulmányi Osztályt, hogy a befizetett költségtérítéseinkből nem tellik legalább 10 pl. fénymásolására, közölték, hogy a levelezősük költségtérítéséből félévenként befolyó milliókat szinte egy az egyben a nappalisokra költik, így azért mi ne várjunk semmit...

kismókus # 2007.08.16. 18:49

Ha ez így van, akkor elég szomorú: olyan, mintha megbélyegezték volna az adott delikvenst (örökös hátrány?!)

kismókus # 2007.08.16. 18:49

Ha ez így van, akkor elég szomorú: olyan, mintha megbélyegezték volna az adott delikvenst (örökös hátrány?!)

ugrifules # 2007.08.16. 16:23

Egyjogasz: szerintem a diplomából kiderül a tagozat (levelező, nappali), legalábbis az én ELTE-s oklevelem száma úgy néz ki, hogy "LE-....", amiben a LE feltételezem, hogy a levelezőre utal.

kismókus # 2007.08.15. 18:34

Legislator:
Rendben. Tanév közben úgysem mondasz ilyet, Mester. :)

woodslave (törölt felhasználó) # 2007.08.14. 18:29

Egyjogász: ezekre az általánosságokra gondoltam.

kaisha # 2007.08.14. 11:43

Egyjogász: No igen, a jelölt legyen kezdő (kevés fizetés), legyen tapasztalata (ne kelljen mellette állni mindig), legyen önálló (intézzen el mindent, amíg az ügyvéd úr kipiheni magát :D).

Egyjogász # 2007.08.14. 11:36

Hát azért szerintem az ügyvédek által végezhető tevékenységek skálája kicsit szélesebb, mint egy kőművesé.
Az sem árt, ha a jelentkező tudja, hogy az ügyvédi iroda főtevékenységként milyen jellegű jogi munkákat lát el, hogy pl. egy büntetőjog iránt érdeklődő jelölt ne jelentkezzen ingatlanokkal oglalkozó irodába.

woodslave (törölt felhasználó) # 2007.08.14. 11:28

szerintem meg ezek csak sablonszövegek és kész.
okiratszerkesztés, peres képviselet blabla.. csak hogy nem legyen olyan rövid az álláshirdetés. Ez olyan mintha kőművesnél felsorolnál, hogy téglarakás, meg malterezés..

Egyjogász # 2007.08.14. 11:21

Kaisha,
Én egyetértek Veled.

Ha azonban balra végigböngészed az állásajánlatokat, találsz olyat is, ahol kifejezetten bírósági képviseleti tevékenység ellátására (amelynek gyakorlatát az egyetemen nem lehet megtanulni, tehát logikusan egy gyakorlattal rendelkező biztosabb választás lenne) keresnek jelöltet.

Az ügyvéd szerint ugyanakkor előny, ha a jelentkező pályakezdő. Tudom, hogy mindenkinek el kell kezdenie valahol, de ez vajon miért nevesített előny a hirdetést feladónak egy gyakorlatot igénylő munkában?

(A kérdés álnaiv, én is pontosan tudom, hogy az ügyvédeknek mi az előny a gyakorlatlan pályakezdők alkalmazásában.)

Legislator # 2007.08.14. 11:04

O.K., jó lógást:-)))


Sunshine after the rain.

kismókus # 2007.08.14. 10:36

Legislator:
Akkor legyen Somló Bódog!!! (Az előző életemben alpinista voltam... :-)))

kaisha # 2007.08.14. 10:23

Kismókus:
1.) sajnos nem minden diplomás képes erre;
2.) érdekes ez az állásajánlat... "felsőfokú nyelvtudás" Na jó de milyen? ha van szuahéli felsőfokúm az OK? A "jogelméleti érdeklődés" meg biztos fontos lehet a bírósági beadványok szerkesztésekor, amitől a bíró a haját fogja tépkedni..:)

Ha egy frissen végzett nappalis, és egy rendes munkatapasztalattal rendelkező levelezős között kellene választani, akkor inkább az utóbbit választanám.

Legislator # 2007.08.14. 09:53

Kismókus: Ha pedig Somló Bódogot mondod, még ki is lógatnak az ablakon:-))).


Sunshine after the rain.

Legislator # 2007.08.14. 09:51

A jelmondat az ajjaj. Én mindig öngúnynak hittem... Tévednék?


Sunshine after the rain.

Legislator # 2007.08.14. 09:50

Eweol nem jogász:-)?


Sunshine after the rain.

Dr.Attika # 2007.08.14. 09:38

Miért e gyűlöleti érzés a jogászok iránt? Elég mély lehet, ha jelmondatod is erről szól?

Eweol # 2007.08.13. 22:54

Irígylem a gondjaitokat...

Legislator # 2007.08.13. 21:17

Szerintem a törvényesség őrének az ügyészt hívják, aki a törvényesség őrhelyén (or. sztrazse zakonov) őrt áll.


Sunshine after the rain.

kismókus # 2007.08.13. 13:01

Lehet, hogy én nem látom át jól a dolgokat, de valaki homályosítson fel az említett debreceni állásajánlattal kapcsolatban (csak úgy értelmezés szinten...)

1/ Az önálló munkavégzés kívánalmát külön meg kell jelölni? Azt hittem, egy egyetemet végzett valaki már bír ennyi kvalitással...

2/ No, ez tetszett a legjobban: feltehetően gyakorlati munkára (ld. beadványok szerkesztése) jelentkezéskor előny a jogelméleti érdeklődés...??? És az állásinterjún megkérdik:
"Hmmm... Mondja csak, kit kedvel, Kelsent vagy Moór Gyulát?" (Mert ha Stammlert nem veszem fel??) (sic!)

Egyjogász # 2007.08.13. 11:57

Egyetértek veletek, csak - mint csökött levelezős diplomával rendelkező - gondoltam megerősítést kérek.

NO akkor ha baloldalt az Állasajánlatok rovatban az "Ügyvédjelölt, Debrecen" megjelölésre kattintotok, úgy tűnik a Fórumnak megint sikerült egy ügyvéd törvénysértő álláshirdetését leközölnie. (Elvárás: nappali tagozaton megszerzett diploma)

Ellenőrizni vélhetően az önéletrajzból lehet, mert magából a diplomából valóban nem derül ki.

A múltkor egy közjegyző hirdetése jelent meg, aki 35-38 éves jogászt keresett - gondolom, mint a törvényesség őre.

Titia # 2007.08.13. 08:49

Egyébként hogyan lehet leellenőrizni, hogy valaki nappalin vagy levelezőn végzett?

Rexor # 2007.08.13. 08:45

örvénysértő, ugyanakkor nem igazán szankcionálható, max a munkaügyi felügyelőség mondhat egy ejnyebejnyét, vagy bírságot szabhat ki. De ettől még nem kötelesek felvenni az estin végzett embert. Bár több esze is lehetne egy cégnek, minthogy ilyet közzé tesz...

Titia # 2007.08.13. 08:33

Hát, ha nem is jogszerű, de azért valahol talán érthető. A nappalisok talán kapnak legalább egy gyenge gyakorlati támogatást, jobb konzultációs lehetőséget, stb. Legalábbis én ezt tapasztaltam. Meg azt, hogy a levelezősök oktatását nem veszik olyan komolyan valmiért a tanárok. Sajnos.