szakvizsga - "B" rész (büntető)


sz_ildiko # 2009.05.10. 09:48

Sziasztok!

Kifogástalan állapotban eladó:
Balogh Ágnes: Büntetőjog II. Különös rész
Dialóg Campus 2008. 3500 Ft-ért

Herke Csongor: Büntető eljárásjog JOG-ÁSZ kártyák
Dialóg Campus 2000 Ft-ért

Érdeklődni e-mailben lehet.

sz_ildiko

Kacsa1111 # 2009.05.10. 07:28

Kedves pazs,

GRATULÁLOK!!!:)


Kacsa11

progcic # 2009.05.10. 07:23

Ezt vágom, de azt nem, hogy mikor jár ela megyei bíróság első fokon 3 hivatásos bíróból álló tanácsban...Nos, kedves sandrabuddha?

Kérlek, segíts nekünk, hogy megvilágosodjunk...Köszi! :D

maci28 # 2009.05.09. 18:31

Ez sandrabuddha kérdése volt,

"Mikor jár el a megyei bíróság első fokon 3 hivatásos bírósól álló tanácsban, bíróság elé állítás, perújítás megengedhetőségéről ki dönt. Nagyon sokat kérdezett, és a végén nem tudtam megkapom-e a kettest.........................."

A megyei bíróság egyesbíróként jár el, kivétlesen, ez az előzetes letartóztatásnál van..................

progcic # 2009.05.09. 16:07

Maci,

ezt honnan olvastad ki???

maci28 # 2009.05.09. 15:59

Nekem is elegem van!!!!!Már készen vagyok, totálisan bezakkanva....................

Megyei bíróság egyesbíróként is eljárhat, az előzetes letartóztatásnál, vádirat benyújtása előtt hosszabbíthat...........

3 hivatásos bírából álló tanácsban megyei, első fokon, mikor????????????????

progcic # 2009.05.09. 12:42

Na, most van ELEGEM!!!! :(

Ezt csak úgy leírtam, hátha könnyebb lesz a kis lelkemnek...

progcic # 2009.05.08. 18:17

sandra:

na, ez utóbbi ismerős, nagyon ismerős...most is épp azért vagyok itt, mert nekem is fel kell állnom időnként, hol inni, hol enni valamit stb., vagy fórumozni :)

Hűha, három ismétlős...ezt azért már nem kellene.

Amúgy én is hajlamos vagyok elveszni a részletekben. Én sejtem, mi a lényeg /legalábbis nekem és én cenziként is azokat kérdezném meg/, na de ebből nem szabad kiindulni szerintem, mert akkor igencsak kellemetlen meglepi érhet a vizsgán...

Szerintem amúgy tanulás szempontjából a C rész volt a legrosszabb és talán a legtöbb is. Azt nagyon utáltam...

progcic # 2009.05.08. 15:05

sandrabuddha:

ó, de ismersz már....:D

De még nem eléggé, mert azt nem írtad meg, hogy hol voltál! :D

Mostmár Téged is irigyellek...na és persze Neked is gratulálok! :)

Higgyek benne, hogy tőlem is megkérdezik majd, milyen területen dolgozom a bíróságon...???

Azért az nem volt olyan élvezetes színfoltja a beszámolódnak, amikor arról a valakiről írtál, aki ismételt anyagi jogból... :(Szegény :(

pazs # 2009.05.08. 07:25

persze hogy aludtam, jó alvó vagyok :) mivel képtelen vagyok 10-12 órát tanulni egy nap, kénytelen vagyok 6-8 óra alatt megtanulni ugyanazt...
OIT-ban maradtam, ott volt a vizsga. Négyen voltunk, én mentem be utolsóként és háromkor már vége is volt.

progcic # 2009.05.07. 16:08

pazs:

nah. most már Téged is irigyellek...és persze GRATULÁLOK!!! :)

Én is szeretném már átélni ezt az érzést, amit Te.... :)

Hát remélem, hogy a fogalmazókkal sem fognak "kivételezni" és majd tőlem is megkérdezik, hogy foglalkoztam-e büntetővel meg ilyesmik...mert az igazság tényleg az, hogy inkább polgáris vagyok. Meg ha nem is ez lenne az igazság, most akkor is az lenne az igazság.... :)

Pazs, további kérdéseim:

Te aludtál valamit péntektől??? :D

Egyébként hol vizsgáztál? Meddig voltál bent?

Neked is megérdemelt jó pihenést!!!

pazs # 2009.05.07. 15:49

És hogy progcic kérdéseire is válaszoljak: csütörtök óta voltam itthon, de már tanultam előtte esténként, péntek délutánra olvastam el mindent. Nálam ez az első fázis, amíg kihúzom az anyagot, péntek délután óta ismétlek/tanulok (második fázis). Csak a feladott jogszabályokat tanultam, kivéve bj általános rész, ott átolvastam a fogalmazói jegyzetet. BKv-k, jogegységik, BH-k, AB-határozatok csak egyszeri elolvasással, miután kihúztam a törvényeket.

pazs # 2009.05.07. 15:45

sziasztok,

örömmel jelentem, hogy ma délután végeztem a szakvizsgákkal :) megvan a büntető is (5,4,5).
Nagyon rendes bizottságnál voltam, nem kérdeztek nehezeket. Olyannyira nem, hogy kb. már nem is emlékszem, miket, de nagyjából tudtam őket.
Aki még előtte van: b-ből nem nagyon szívatnak, mindenki megkérdezi, hogy foglalkoztunk-e vele a gyakorlatban, és ennek megfelelően állnak hozzá. Tudom, hogy ezt csak utólag hiszitek majd csak el, én is így voltam vele :)
Zs.

progcic # 2009.05.07. 10:35

Bandreas:

gratulálok és egyben irigyellek... Én szerdán megyek ebből, elméletileg ez lesz az utolsó vizsgám...remélem, gyakorlatilag is :)

Te mennyit tanultál rá?

És hol voltál? És mennyi ideig tartott a vizsgád?

További szép napot és -megérdemelt - jó pihenést!!!

Bandreas # 2009.05.07. 08:24

Na sziasztok!

Maci28!

Természetesen az általam felvetett kérdést nem tették fel..... Érdekes a felvetésed, de szerintem az hogy a tényálláshoz nincs kötve, nem jelenti azt, hogy elbírálja azt a cselekményt is, amit a vád nem tartalmaz. (meg kellett volna kérdeznem Őket..., de hát Ők kérdeztek tőlem.. :-) )

Normális volt a bizottság, egyedül Vaskuti bíró Úr volt számomra ismerős. Ő kérdezett anyagi jogból. A kérdéseim:

Btk.
Vaskutinél számot kellett húzni, és a lapja alapján minden témából az adott számhoz tartozó kérdést tette fel.

  • Kábítószerrel visszaélés (csak a váza kellett, a tényállás szó szerint nem. Hol van leírva az egyes kábítószerekre vonatkozóan, hogy mennyi minősül csekélynek.... hát nem jöttem rá, hogy a Btké. (ez az árbóc hátránya) (az hogy vmi rendelet... v. jogszabály nem volt elég, nem tudott ezen túllépni)
  • mentesítés formái, előzetes mentesítés feltételi
  • bűncselekmény fogalma
  • jogeset.. minősítsem: egy fiatalkorú testvérpár ki akarja nyírni az apjukat, mert az nem engedi őket el discoba... felbérelnek egy embert, 60 ezerért. Előleg 30e, majd a másik 30 a meló után. Jelentkezik az ember, közli hogy a meló el van intézve, megkapja a második 30-at, és távozik. Kiderül, hogy kamuzott, megse próbálta megölni a fatert, az él virul. (a fiatalkorúak: nyereségvágyból elkövetett emberölés előkészülete, a bérgyilkos csalás....)

Be:

  • kötelező védelem esetei (nem csak az a négyes felsorolás)
  • mikor milyen szankció szabható ki felmentő ítélet mellett...
  • törvényességi jogorvoslat
  • ítélet kihírdetése előtt ki tarthat felszólalást

Bv:

  • szerintem elég durva kérdéssel indult: Mikor hogyan van hatásköre a nyomozási bírónak, bv-t érintő joggal kapcsolatban. (elitéltnek nyiatkozat megtiltása a sajtó felé, mint fellebviteli fórum.... (hát ezt nem tudtam. próbált rávezeti, de esélytelen volt.)
  • pénzbüntetés végrehajtása, és hogy ez hol van leírva... (Be.)
  • milyen mellékbüntetéssel kapcsolatban van hatásköre a bv bírónak
  • szab.sz. büntetések és intézkedések

nagyjából ennyi... be 5, btk 4 bv 3
ősszel jöhet az uccsó, a vegyes turmix

Kitartást mindenkinek....

kiscsillag12 # 2009.05.06. 12:10

Még egy dolog:
múlt szerdán voltam, elég kemény volt (LB), nagy jóindulat is kellett azt hiszem, hogy sikerüljön ... :)

Kérdéseim:

  • jogeseten keresztül - csalás, sikkasztás (a jogeset kisebb módosításaival)
  • visszaeső
  • magánindítványas bcselek (nem csak magánvádas)
  • tevékeny megbánás - mi az, milyen esetben, mikor nem
  • pénzmellékbüntetés
  • a belj-ban hogy jelenik meg a tevékeny megbánás
  • jogeset - magánindítványas bcsellel kapcsolatban
  • előzetes letartóztatás feltételei (részletesen!)
  • magánvádas eljárás
  • milyen fenyítések / dicséretek vannak a bv. intézetekben (ezeket boncolgattuk)
  • magánelzárás esetén kik látogathatják az elítéltet
  • elévülés a szabálysértéseknél

Hirtelen több nem jut eszembe...
A bv-s hölgy nagyon aranyos volt és nagyon könnyűeket kérdezett, a Btk.-s és a Be.-s urak is kedvesek voltak, de eléggé kikészültem, mire bekerültem (3-kor), és kicsit összezavartam a dolgokat :)

De annyi bizonyos, hogy nagyon rendesek voltak, és jóindulatúak ... :D

További kitartást mindenkinek!!!!

kiscsillag12 # 2009.05.06. 12:02

Kedves Fórumozók!

A gmailról valaki véletlenül törölte a B részes anyagokat. Már újra a helyükön vannak, pár napja visszapakoltam őket a kukából. :)

Annyit azért még jótanácsként (ha esetl vki nem tudná még), hogy a gmail-es levélfüzérből egy-egy levelet nem lehet törölni, ilyenkor az összes kapcsolódó levél törlésre kerül.

Üdv,

maci28 # 2009.05.06. 09:50

bOCSI, MÁR KÍNOMBAN A NEVEDET IS ELÍRTAM!

maci28 # 2009.05.06. 09:49

Szia Banderas!

Csak később néztem meg a kérdésedet. Ezt a kérdést már én is nézegettem a Gyik-ben: A vádhoz kötöttség a tényállásban, a minősítésben nincs kötve, én szerintem a bíróság simán megállapíthatja a háromrendbeli bs-t.

A másiknál is.

Ténykleg mi volt a viszgán? hová kerültél? A távoltartás a Be 138/A, AKKOR MOST EZZEL MI VAN, ???

Bandreas # 2009.05.06. 08:30

Sziasztok!

Természetesen később is érdekel a válasz.... :-)

Szerintem egybk jól gondolom: az első esetben a vádhoz kötöttség érvényesül, a második esetben a vádtól eltérő minősítés miatt bírálhatja el a bíró.....

Vki erősítsen meg ebben...

Bandreas # 2009.05.06. 08:10

Sziasztok!

Elég későn teszem fel ezeket a kérdéseket, de hátha valaki pont megnézi, és tudja..... (mert hogy 1 óra múlva indulok az OIT-ba...

  • Mi van, ha a vádirat szerint háromrendbeli a bűncselekmény, de az ügyész csak kettő miatt emel vádat? (szerintem csak a kétrendbeli miatt jár el)
  • Mi van, ha egy bűncselekménnyel több különböző bűncselekmény is megvalósul -a halmazat valós -, de az ügyész csak egyben emel vádat? (szerintem eljár mind a kettőben)

A válaszokat 11.10-ig tudom elfogadni! :-)

Előre is köszönettell

drmd # 2009.05.05. 15:41

Sziasztok!

A közös email fiókból eltűntek a B részhez kapcsolódó anyagok.

Ha valaki időben letöltötte, legyen szíves továbbítsa nekem!

Köszi!!

Manócsinó # 2009.05.03. 11:51

Köszi Impossible!

Végre egy szimpatikus,építő jellegű hozzászólást olvashattam Tőled! Csak így tovább!!! :)

Impossible # 2009.05.02. 14:21

én megértem, hogy a büntetőjog az büntetőjog, és hozzá sem szólok, mert utálom, és nemis tudom :D nade azért a "sújtható"-t ne írjuk már ly-al, köszi :D

maci28 # 2009.05.02. 14:11

Pervezető végzés: főszabály szerint nincs ellen helye fellebbezésnek? Milyen esetekben van helye? pl. napolás, ez is pervezető végzés

milyen pervezető végzések vannak még?