szakvizsga - "B" rész (büntető)


maci28 # 2009.05.02. 14:09

Köszi szépen Manócsinó!

Manócsinó # 2009.05.01. 17:22

Szia Maci 28!

Elzárással is súlytható szabálysértések esetén első fokon, az összes többi szabálysértés esetében másodfokon jár el.

mesigez # 2009.05.01. 06:50

Hello, tegnap voltam büntiből az LÜ-n, a 359-ben, először kicsit megijedtem, mert ki volt írva, hogy Dr. Molnár Ervin, és ő volt az egyetlen, aki hosszú felsőoktatási pályafutásom során szóbeli vizsgán meghúzott. Aztán közölték a bizottság névsorát, ő nem volt benne, megnyugodtam.

A vizsga maga jó, kollegális hangulatban zajlott, én BV-ből írtam, Dr. Vókó György kérdezett, olyanokat is, ami nincs a könyvben, de logikusan megválaszolható volt. Részletesen:

BV.: pártfogó felügyeletről minden, kapcsolattartás ügyvéddel-családtagokkal a szab.veszt., illetve az előzetes alatt. Megtagadja az ügyész a kapcsolattartó engedélyezését, van-e ellen jogorvoslat (van: panasz).

Anyagi jog: halmazat, halmazati büntetés, összbüntetés. Bűnpártolás szó szerint, elhatárolás az orgazdaságtól, ügyvédi visszaélés nem szó szerint, csak nagyjából.

Be.: a megalapozatlanság esetei, milyen nyomozóhatóságok vannak, a vádnak milyen formái vannak.

Korrekt, szimpatikus bizottság volt, a BV-n kívül kifejezetten alapszintű kérdéseket tettek fel. Előttem többen megjegyezték, hogy a felkészülés a para, maga vizsga nem, ezt én mindenben meg tudom erősíteni! Eredményem 5-5-5, plusz a Bv írásbeli 5.

És ne aggódjatok, a vizsga maga tényleg nem veszélyes, ami elrettentő, az a megtanulandó anyag mennyisége. Aki BV-ből ír, kicsit fordítson rá több figyelmet, és érdemes a Dialóg-Campus kiadványokból tanulni. (Egyébként Vókó kérdéseinek kb. a felére tudtam válaszolni, mégis ötöst adott.)

Éljen május elseje, kitartást mindenkinek!

maci28 # 2009.04.30. 14:14

Szia Manócsinó!

Elzárással is súlytható bs-ek esetében első fokon jár el a helyi bíróság, de másodfokon mikor jár el?

Manócsinó # 2009.04.29. 18:31

Sziasztok!

Ma VÉGRE befejeztem a jogi szakvizsgát!
Ez a bünti volt az utolsó. Az OIT-ban voltam a fsz. 3.-ban egy rendes bizottságnál, két bíró és egy ügyvéd vizsgáztatónál

A kérdéseim:
Anyagi jog: a részesek, példán keresztül a felbujtó és a pszichikai bűnsegéd elhatárolása, a lopás és a sikkasztás elhatárolása egy jogeseten át, és ezekhez kapcsolódó kisebb kérdések

Eljárásjog: a zárt tárgyalás, a segítők, kik vehetnek részt a tárgyaláson, ki lehet védő, perújítás, és a harmadfokú eljárás.

Vh: az elítéltek munkáltatása részletesen, a szabálysértési hatóságok, a bíróság mikor jár el szabálysértési ügyben első ill. másodfokon

Most kb. ennyi jut az eszembe. Rendesek és segítőkészek voltak, az elnök még súgott is, ha valami nem annyira ment.:)
3-4-4 lett a vége. De most nagyon fáradt vagyok, és nagyon örülök, hogy TÚL VAGYOK RAJTA!!!!!!
Kitartás mindenkinek, aki még előtte van!!!!

Csipke # 2009.04.29. 11:48

Ők mondják a példát, neked meg ki kell találni a jogintézményt.

Üdv.:


Csipke

maci28 # 2009.04.29. 08:39

Szia Csipke!

Egyébként írtad, hogy példán keresztül a közvetítő eljárás, Neked kellett mondani példát, vagy ők mondták?,,,,??????

Csipke # 2009.04.28. 11:51

Nincs mit. :)


Csipke

dr Abu-Dhabi # 2009.04.27. 18:48
dr Abu-Dhabi # 2009.04.27. 18:48

kidolg. B tételsor fent van a szakvzsgazok@gmail.com-on, jelszó: szakvizsga

maci28 # 2009.04.27. 16:47

Kedves Csipke!

Köszi szépen a segítségedet, aranyos vagy!

Csipke # 2009.04.27. 14:41

Kedves Maci 28!

A harmadfokra gondolsz? Igen, csak ott bonyolultan írja le, de ha megnézed, akkor ki lehet hámozni... :)

Nem kaphat biztosítékot, mert ha megnézed, benne van, hogy ha halált okoz, akkor nem lehet. - valószínűleg erre vonatkozik a kérdés, hogy tudod-e. Itt fog maradni és átkozni a napot, amikor halálosan elütött valakit... :)))

Üdvözlettel,


Csipke

kiscsillag12 # 2009.04.27. 11:17

bocs: IV.5. pont

kiscsillag12 # 2009.04.27. 11:15

Bűnügyi nyvt-hoz kiegészítés:

Be. 20-as tétel - a 16.§-t 2009.06.30-i hatállyal megsemmisíti az AB. Ld.: 144/2008. (XI. 26.) AB hat. Indokolás 5. pont.

Pronyex # 2009.04.27. 10:25

Sziasztok!

Komplett kidolgozott "B" tételsor eladó. (ár: 10.000 Ft)
Tel: 20-2239240

kiscsillag12 # 2009.04.27. 10:00

Sziasztok!
Hát az elítélt elnevezéseire én sem jöttem rá, pedig törtem rajta a fejem! (nincs benne jsz.-ban egyébk.)
Nekem a börtöntöltelék volt a tippem :D

Kitartás mindenkinek!

maci28 # 2009.04.27. 09:06

Köszi szépen, Csipke!

Erre az elítéltek elnevezésére,............., nem jöttem rá, pedig nagyon el akartam őket nevzni.....................Példáol, rabocska, stb...

Köszi, így már oké, habár ez a törvényben így benne van?,,,,? Nem találkoztam vele......

Tényleg, a gyakori kérdéseknél van egy elég érdekes kérdés, " mit tehet az ügyvéd, amennyiben ügyfele külföldi állampolgár és halálos közúti baleset miatt útlevelét bevonták, azonban ügyfelének családi okok miatt halaszthatatlanul haza kell utaznia?

Én a biztosítékra gondolok, habár hogy halálos közúti baleset, emaitt kételyeim vannak. Óvadék?????de nem hiszem

Csipke # 2009.04.27. 08:10

Kedves Maci 28!

No, sorjában:

Határidők: igen

A harmadfokra gondolsz? Annak igazából nagyon leegyszerűsítve az a lényege, hogy ha elsőfokon mondjuk bűnös, másodfokon meg ártatlan, akkor harmadfokon eldöntik, kinek van igaza... :) Tehát pusztán azért, mert neked még mindig nem tetszik, hogy kétszer kimondták, hogy bűnös, nem mehetsz harmadfokra.

2 év hat hónap: igen. Nem történik semmi. Hiába eljárási szabálysértés, semmi nem történik.

elítéltek: fegyenc a fegyházban, rab a börtönben, fogoly a fogházban. :)

Arra gondolsz, hogy ha mondjuk elutasít egy bizonyítási indítványt? Ezt az ügydöntő határoztban fogja csak indokolni. Ezért aztán az ügydöntő határozat elleni fellebbezésben sérelmezheted.

Üdvözlettel,


Csipke

maci28 # 2009.04.26. 13:24

pervezető végzés főszabály szerint nem fellebbezhető meg, illetve nem kell megindokolni.

Mikor lehet megfellebezni?

maci28 # 2009.04.25. 10:20

Most komolyan, hogy hívják az elítélteket a különböző vh fokozatokban, ? hogy hívhatnák, elítélteknek, fogvatartottaknak? Szerintettek itt mire gondol?

maci28 # 2009.04.24. 15:26

Hogy hívják az elítélteket a különböző végrehajtási fokozatban?

Fegyház, a legszigorúbb, börtön és fogház a legenyhébb. Itt még konkrétan mire gondolt?

maci28 # 2009.04.24. 14:28

Szia Csipke!

Még egy kérdés! A nyomozás 2 év és 90 nappal meghosszabbítható, és a Te példád alapján, 2 év 6 hónap, ítt csak azt kellett mondani , hogy semmi?,,,,???????????

Előre is köszi!

maci28 # 2009.04.24. 14:22

Szia Csipke!

Gratulálok!

Egyébként az objektív határidő, szabálysértésnél két év, amely ( abszolút elévülés) a szubjektív 6 hónap, amely a relatív elévülés? Ez agy van?

  1. A bírósági rendszerünk négyszintű, és van egyfokú. illetve kétfokú fellebbezés, ez m i lenne?
Csipke # 2009.04.24. 11:13

Hát még be sem adtam... :))Most még annak örülök, hogy ezen túl vagyok... :)


Csipke

progcic # 2009.04.24. 10:21

Szia Csipke,

köszönöm. Neked is kitartást az eu-hoz. Szerintem amúgy az a rész a legrosszabb, legalábbis tanulni. Mikor is mész?