szakvizsga - "B" rész (büntető)


KingaTms # 2017.10.16. 12:47

Sziasztok!

Hozzáférést szeretnék kérni a közös emailcímhez, köszönöm előre is!
kingatms@gmail.com

Esztervagyok # 2017.10.20. 10:25

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az írásbeli vizsgára be lehet-e vinni olyan jogszabályt, ami ugyan csak a jogszabály szöveget tartalmazza, de ki van húzogatva, emelve?

A választ előre is köszönöm!

Eszter

Ditt88 # 2017.10.26. 19:44

Sziasztok!

Bár anyagi jogból visszatapsoltak, sikerült a részvizsga az alábbi tapasztalatokkal :)

Anyagi jog
OBH: Társadalomra veszélyesség, csoportos elkövetési alakzatok (ezen belül külön kitértünk a terrorista csoportra) rablás-kifosztás elhatárolása, magánlaksértés (belekeveredtem a minősített esetekbe, ezért a vizsga itt véget ért)
2. kör Legfőbb Ügyészség: 1/1999 jogegységi határozat, ezen keresztül a visszaható hatály, Egység-többség-halmazat, (törvényi egység mikor bomlik fel- ha az eszközcselekmény súlyosabban minősül mint a célcselekmény) üzletszerűség a 37 ill. 39 BK véleménnyel, az Összbüntetés szabályai nagyvonalakban, rágalmazás-becsületsértés

Eljárásjog
OBH: Bűnügyi költség (ezen belül külön rákérdeztek arra az esetre, amikor a terhelt viseli annak ellenére, hogy felmentik- ha nem bcs-t, hanem szabálysértést követett el, ezt a bíróság megállapítja és eszerint folytatja le az eljárást) Különeljárások felsorolása, majd egyet választhattam és arról beszéltünk bővebben, végül a perújításról (szakaszai, elrendelés ellen van-e helye fellebbezésnek: nincs)

BV+Szabs
OBH: szabálysértési eljárás alapelvei, eljárás megindulása, feljelentés elutasítása, bv bíró szerepe, feladatai, eljárása általában, feltételes szabadságra bocsátás feltételei, ki nem bocsátható el, enyhébb vh-i szabályok (EVSZ) mindenről csak nagyon vázlatosan, érintőlegesen beszéltünk

Összességében elmondhatom, hogy mindkét esetben szigorú, de korrekt volt a bizottság, ha elakadtam megpróbáltak rávezetni a helyes válaszra, viszont sok apró kérdés volt, amivel próbálták néha összezavarni… Összefüggésekre voltak kíváncsiak, azonnal észrevették, ha bizonytalan voltam. A tényállásokat szó szerint kérdezték, a pontatlanságokra haraptak… Nem a legkönnyebb vizsga, de egy átlagos intenzitású felkészüléssel abszolút teljesíthető :)

Hajrá és kitartást mindenkinek!

Mivel nagyon távol áll tőlem a büntetőjog, eladnám a felkészüléshez használt (teljesen kihúzás-mentes, kifogástalan állapotú) könyveimet:

Általános rész: Dialóg Campus 2016. 01. 01-es lezárás – 3.500,- Ft

Különös rész: Patrocinium 2016. májusi lezárás – 3.500,- Ft

Eljárásjog: Dialóg Campus 2014-es lezárás – 4.500,- Ft

Szabálysértési jog: Patrocinium 2017. január 10. – 2.500,- Ft

Bv-i jog: Patrocinium 2015-ös lezárás – 3.000,- Ft

Postai úton vagy Budapesten személyesen átvehetők.

Fruzsajna # 2017.10.30. 18:06

Kedves Fórumozók!

Nem tudja esetleg valaki, hogy hol található meg a "B" résszel kapcsolatban a szakvizsgán gyakran ismétlődő kérdések jegyzéke?

Előre is köszönöm annak, aki veszi a fáradtságot és válaszol!

Fruzsi

Ditt88 # 2017.10.31. 07:52

Sziasztok!

Az alábbi könyvek sajnos elkeltek...

Veronika08 # 2017.10.31. 14:34

Sziasztok!

B részhez tartozó könyveket vásárnék, legújabb kiadások érdekelnek.

Kösziii

Gerr # 2017.11.02. 10:21

Sziasztok!

A közös e-mail címhez jelszavát és felhasználó nevét szeretném elkérni!
Köszönöm! vwgery@gmail.com

Szofi27 # 2017.11.04. 16:41

Sziasztok!

Szintén a közös e-mail címet és a hozzá tartozó jelszót szerezném elkérni. Email címem: katalin.bajzat@gmail.com
Mi a tapasztalatok a kidolgozott gyakorikról? Elég szokott lenni?
2,5 hét felkészülési idő alatt mibőo készülnétek.

Üdv,
Katalin

Zsóka26 # 2017.11.04. 18:33

Sziasztok!
Sikeres B részvizsga után eladóak az alábbi könyveim:

  • Vókó György - Büntetésvégrehajtási jog és szabálysértési tételek, Hatodik, teljesen átdolgozott kiadás, lezárva 2015. június 20., ez teljesen újszerű állapotú, az első 47 oldal van kulturáltan szövegkiemelőzve, utána teljesen tiszta.
  • És Herke Csongor: Büntető eljárásjog, Ötödik, átdolgozott kiadás, lezárva 2014. március 31.

Ez végig kiemelőzött, de kulturáltan, pár helyen kézzel E-mail-en érdeklődjetek: pailerzsebet84@gmail.com
Mindenkinek sikeres felkészülést!

Ditt88 # 2017.11.06. 12:29

Sziasztok!

Az alábbi linken elérhető egy kidolgozás "B" részből 17. 06. 01-i lezárással. Vázlatos és sok benne a rövidítés, de ismétlésre szerintem használható :)

Üdv.:
Ditta

https://drive.google.com/…mN3FtQ3poaW8

kenyerjudit (törölt felhasználó) # 2017.11.08. 16:28

SZiasztok!

A közös e-mail címet és a hozzá tartozó jelszót szerezném elkérni.

Köszönöm szépen,
Judit
(kenyerjudit@gmail.com)

kisduncen # 2017.11.09. 17:19

Kedves Kollégák!

Az évre a vizsgaidőpontok beteltek.
Ez lenne az utolsó szakvizsgám és idén be kellene fejeznem a vizsgákat.
Ha valaki esetleg úgy dönt, hogy a december 13., 14. vagy 15.-ei vizsgáját elhalasztaná, a halasztási kérelme megfizetése mellett átvenném az időpontját.
A kisduncen@freemail.hu-ra várnám a megkeresést. Köszönöm!
Anett

Fruzsajna # 2017.11.09. 20:01

Kedves Fórumozók!

Mai sikeres vizsga után eladóvá vált egy komplett "B" csomag, ami az alábbiakat tartalmazza:

Büntetőjog:

2 könyv: Balogh Ágnes Büntetőjog I. és II. + tételenként kidolgozott jegyzet papír alapon

Büntető eljárásjog:

Herke Csongor-féle könyv + kidolgozott jegyzet papír alapon

Büntetés végrehajtási jog:

Vókó György-féle könyv + kidolgozott jegyzet papír alapon

A be. és a bv. könyvek ki vannak húzva, tételek szerint be vannak számozva és 1-2 helyre a lap oldalára írogattam egy-két plusz infót, de szerintem nem zavaró.:)

  • Be. és Btk. törvények kinyomtatva (ezeket nyilván már csak év végéig tanácsos használni).

A könyveket nyáron vettem, a legfrissebb lezárásúak.

A teljes csomagot odaadom 20.000,- Ft-ért, budapesti átvétellel hétköznap este 6 után vagy hétvégén.

Érdeklődni itt: fruzsajna@citromail.hu

További sok sikert mindenkinek!

Fruzsi

Lilly_30 # 2017.11.09. 21:43

Sziasztok! Azokhoz szólnék, akik mostanában mennek BV-ből írásbelizni. :) Az alábbi 2 BV írásbelire keresném a helyes megoldást, régebbi feladatok innen a fórumról, de nem tudtam kihámozni, hogy mi is a jó megoldás rá. Köszönöm a hozzáértő válaszokat. :)

1. feladat:
X. Járásbíróság N.Ilonát magánlaksértés vétsége miatt 20 napra elzárást szab ki. A bv bíró megküldi a felhívást, átveszi és a meghatározott időben jelentkezik a Kalocsai Bv-be. Ott előadja, hogy várandós, 12 hetet már betöltötte, orvosi igazolást is mutat. Halasztást nem lehet adni, mert már átvette a felhívást, félbeszakítás jöhet szóba. Feladat: Tegye meg a szükséges intézkedéseket és indokolja meg.

Itt hosszú ötletelés volt a feladat kapcsán, de végül a Bv tv. 40.§ (3)-ra hivatkozott a feladat gazdája. Akkor most félbeszakítás vagy halasztás? Ha a Bv tv 116.§ (4) szerinti félbeszakítás, akkor arról ugye a büntetés-végrehajtásért felelős miniszternek kellene döntést hoznia, de akkor én mint BV bíró nyilatkoztatom az elítéltet, hogy kívánja-e igénybe venni a félbeszakítást?
___________________________________________________________

2. feladat:
Mi a helyes megoldás az alábbi feladatra (bv jog írásbeli)?: szabadságvesztêst kapott, majd ezt követően közérdekű munkát, amit átváltoztattak. Halsztást kér, mert a gyermekét nem tudja kire hagyni.
Megoldások, amiket mondtak:

  1. Közérdekű munkát nem lehet átváltoztatni a végrehajtási sorrend miatt(tehát fêlbeszakítja)
  2. Halasztást megadja (3 hónap), azzal, a felhívással, hogy gondoskodjon a gyermek elhelyezêsêről vagy a bíróság ideiglenes elhelyezêsről intêzkedik.
  3. Tehát, ha jól értem, van egy átváltoztatott közérdekű munkája + egy szab.vesztése. A Bv. tv. 14. § (1) szerint először a szab.vesztést hajtják végre, majd az átváltoztatottat. Tehát ha a szab. veszt. esetében a halasztás feltételei fennállnak, szerintem engedélyezhető.
  4. (Amúgy az átváltoztatott tekintetében: A Bv. tv. 64. § (7) szerint: "A büntetés-végrehajtási bíró a közérdekű munka helyébe lépő szabadságvesztés megkezdésére fontos okból halasztást engedélyezhet, határozathozatal előtt pártfogó felügyelői vélemény beszerzését rendelheti el. E végzés ellen nincs helye fellebbezésnek.")
  5. Kérdés, hogy mi van, ha a folyamatában töltött szab.veszt és az átváltoztatott végrehajtása között halasztana (ilyenkor az félbeszakításnak számítana (?)),

illetve, hogyha az átváltoztatott miatt nőne két év fölé a szab. veszt. tartama (ha jól sejtem, nem lehet összeadni őket ilyen esetben sem).
6. Hát igen, jó kérdés, hogy miért változtatták át, de elvileg nem kizárt, hogy még azelőtt átváltoztassák, hogy a "rendes" szabadságvesztés megkezdésére (3 hónapon belül) felhívják, mert pl. kapásból megtagadta a munkavégzést.
7. Na meg a 14.§ (5) szerint a szabadságvesztés foganatosítása szakítja (csak) meg közérdekű munka (vagy átváltoztatott közérdekű munka) végrehajtását.

Szóval itt nem derült ki végül, hogy mi a jó megoldás. Tudtok segíteni benne?

Orsi88 # 2017.11.12. 17:58

Sziasztok!

Szeretném elkérni a közös email fiók címét és jelszavát.

Köszönöm.
Orsi

Orsi88 # 2017.11.12. 17:59

Az email címem lemaradt az előbbi hozzászólásomból:
o.gyuris88@gmail.com

doroka # 2017.11.13. 18:49

Sziasztok!

Szeretném én is elkérni a közös e-mail címet és a hozzá tartozó jelszót is.

email címem: pupeklajos@freemail.hu

Előre is nagyon köszönöm!

Sok sikert mindenkinek! :)

basilikumpfeffer # 2017.11.14. 20:53

Sziasztok!

Lenne valaki olyan kedves, és nekem is átküldené a bejelentkezéshez szükséges adatokat?

basilikumpfeffer@gmail.com

Hálásan köszönöm előre is!

Üdv:
Petra

Lilly_30 # 2017.11.15. 08:07

Sziasztok!

email: szakvizsga.bunteto@gmail.com
jelszó: Bunteto1515

Hajrá! :)

Csilla1987 # 2017.11.17. 20:27

Megosztanám röviden büntetőjogi szakvizsga tapasztalataim.
A bizottság nagyon jó volt, senkit sem buktattak, kivéve akinek az írásbelije eleve rossz volt.
Ha dr. Gimesi Ágnes lesz a Fővárosi Törvényszék büntető kollégiumtól, akkor a lehető legjobb bizottságot kaptad:

2 hetet tanultam a vizsgára, bár az anyagot végigvettem a 440 oldalas kidolgozottat, mégis úgy mentem el vizsgázni, hogy egyszerűen semmi nem jutott eszembe, de ők türelmesek voltak érezték a hiányosságokat és próbáltak rávezetni.

Ált.-Kül. rész: Mentesítés, elévülés, büntethetőséget megszüntető okok és büntethetőséget kizáró okok, kegyelem, emberölés, erős felindulásból elkövetett emberölés, közúti baleset okozása, cserbenhagyás, csalás-sikkasztás, pénzbüntetés

Be: jogorvoslati eljárások, tanúbizonyítás,

Bv: bv bíró feladatai, enyhítés, fiatalkorúak, szabálysértési hatóságok, pénzbüntetés vh

Sok sikert mindenkinek! :)

beve # 2017.11.23. 15:10

Kedves Kollégák!
Eladó az alábbi könyvcsomag, mely a „B” részvizsgához szükséges valamennyi könyvet tartalmazza, a kapható legújabb kiadások. A felkészülésben nagy hasznomra voltak, nem foglalkozom büntetőjoggal, így sokat segítettek az anyag átlátásában. Ceruzával, szövegkiemelővel részben kihúzottak, de teljes mértékben olvasható és használható.

A könyvek egyben vihetők 13.000 Ft-ért, átvétel személyesen Budapesten.
Érdeklődni: beganyeva@gmail.com

Dialóg Campus Kiadó: Büntetőjog I. Általános rész (Új ár:4 980 Ft)
Patrocinium Kiadó: Büntetőjog II. Különös rész (Új ár: 5200 Ft)
Dialóg Campus Kiadó: Büntető eljárásjog (Új ár: 6 480 Ft)
Patrocinium Kiadó: Büntetés végrehajtási jog (Új ár: 4200 Ft)
Patrocinium Kiadó: Szabálysértési jog (Új ár: 3600 Ft)

hennyke17 # 2017.12.06. 10:04

Sziasztok!

Gyors kérdés: ha feljelentkezem egy vizsgára, és útközben szabadul fel hely korábbi vizsgán, át tudok jelentkezni szerintetek? Sajnos a felhasználói segédletben nem találtam erre nézve választ.

Köszi a választ előre is.

kenyerjudit (törölt felhasználó) # 2017.12.11. 12:39

Sziasztok!

Az alábbi jogesettel kapcsolatban szeretnék megoldási javaslatokat kérni. Köszi előre is!
(BV-SZABS. ÍRÁSBELI)

A fiatalkorú N. T. otthonából eltávozott, csavargott, abból tartotta fenn magát, hogy egy raktáráruházból márkás sportcipőket tulajdonított el és azokat értékesítette. Két egymást követő napon összesen 4 pár cipőt tulajdonított el, abból kettőt értékesített. Miközben a helyi piacon értékesíteni próbálta a másik két cipőt a rendőrjárőr igazoltatta, majd előállította.
A lefoglalt cipők együttes értéke, a beszerzési ár szerint 20.000,- Ft volt, az elkövető úgy nyilatkozott az előkészítő eljárás során, hogy a már értékesített cipők is ugyanolyan márkájúak és azonos fazonúak voltak. A rendőrség N.T. őrizetbe vette és a törvényes határidőn belül bíróság elé állította.

A bírósági tárgyaláson a sértett cég képviselője előadta, hogy a cipők valóban egy szériából származnak, de a feltüntetett ár azok nagykereskedelmi ára, a raktáráruház ezeket kiskereskedelmi forgalomban értékesíti, a cipők leltár szerinti értéke összesen 54.000,- Ft. A bíróságtól kérte a lefoglalt cipők kiadását és kára megtérítését.

Feladat: Hozzon határozatot

Impossible # 2017.12.12. 01:19

Pénzbüntetés szabálysértés miatt, nem? Egyébként pongyolának tartom a feladatot

kenyerjudit (törölt felhasználó) # 2017.12.12. 10:00

Kedves Impossible! Köszönöm a válaszod.