szakvizsga - "B" rész (büntető)


Rexor # 2017.12.12. 10:19

Imp: ennek fuss neki mégegyszer, ez bizony nem szabálysértés (ugye ott van az üzletszerűség is...)

Impossible # 2017.12.12. 13:16

Na igen bakker valóban. Akkor lopás vétsége, cipőkiadás, pénzbüntetés? Így jó lesz? :)

kisduncen # 2017.12.14. 18:06

Kedves Kollégák!

Sikeres vizsgát követően eladóvá váltak az alábbi könyveim:
Domokos Andrea: Büntetőjog I. (Patrocinium Kiadó, új ára: 4400,-Ft) 3000,- Ft
Deres Petronella, Harangozó Attila: Büntetőjog II. (Patrocinium Kiadó, új ára: 5200,-Ft) 3000,- Ft
Lajtár István, Szűcs András: Büntetés-végrehajtási jog
(Patrocinium Kiadó, új ára: 4200,-Ft) 3000,- Ft
A könyvek kihúzottak.

A könyveket lehetőleg egy embernek szeretném eladni csomagban 9000,-Ft-ért. Az átvétel Budapesten lehetséges személyesen. Érdeklődni a kisduncen@freemail.hu címen lehet.

Rekka3 # 2017.12.17. 08:11

Sziasztok!

Eladóvá váltak az alábbi könyveim:

  1. Balla Lajos...: Szabálysértési jog (Patrocinium 2016) 2.000 Ft
  2. Lajtár István...: Büntetés-végrehajtási jog (Patrocinium 2015) 3.000 Ft
  3. Herke Csongor: Büntető eljárásjog (Dialóg Campus 2014) 3.500 Ft.

Érdeklődni: rekka3@freemail.hu

sziklai.vasas # 2018.01.02. 13:15

Sziasztok,

esetleg tudna nekem segíteni valaki, hogy bv írásbelire küldene nekem pár iratmintát. Nagyon szépen köszönöm előre is aki megszán.

e-mail: v.zsuzsanna88@gmail.com

Sjudi1 # 2018.01.09. 14:42

Sziasztok!

Szeretném én is elkérni a közös e-mail címet és a hozzá tartozó jelszót is.

Előre is nagyon köszönöm!

Sok sikert mindenkinek! :)

Sjudi1 # 2018.01.09. 14:51

Ez előbbi levélből kimaradt, hogy az email-címem sbiboly@gmail.com.

Előre is köszönöm a hozzáférés biztosítását és a jelszót!!!

Anna146 # 2018.01.09. 16:59

Sziasztok!

Szeretném Én is elkérni a közös e-mail címet és a hozzá tartozó jelszót is.

e-mail címem: kamenszky.anna@gmail.com

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Anna

GBoglárka # 2018.01.11. 07:14

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy Bv-ből és szabálysértési jogból melyik szakvizsga felkészítő könyvet ajánljátok? A Dialóg Campus kiadványa (amely mindkettőt tartalmazza) 2015.06.20-as lezárású, a Patrocinium kiadóé önálló könyvekben dolgozza fel az anyagot, 2017-es. Találtam még egy Novissimásat is, 2014 januári lezárással. (Fogalmam sincs, mennyi módosítás volt azóta, polgári jog területén dolgozok, jogtárban nincs időm bogarászni most) Sajnos nem tudom személyesen megnézni könyvesboltban a belső tartalmát, felépítését, online kellene rendelnem. Köszönöm!

Monika.Deak # 2018.01.16. 14:31

Sziasztok!
Meg tudnátok kérlek írni a közös e-mail címet és a hozzá tartozó jelszót? Próbáltam visszakeresni mi lehet az és a legaktuálisabb találatom ez volt:
email: szakvizsga.bunteto@gmail.com
jelszó: Bunteto1515

Ezzel viszont nem tudok bejelentkezni, mert az alábbi hiba üzenetet írja ki:
"Igazolja, hogy Ön az
Az eszköz nem ismerhető fel. Az Ön biztonsága érdekében a Google szeretne megbizonyosodni arról, hogy valóban Ön próbál bejelentkezni. További információ
szakvizsga.bunteto@gmail.com
Nem áll rendelkezésre a túl sok hibás próbálkozás miatt. Próbálja újra néhány óra elteltével."

Előre is köszönöm! :)

csicsike861 # 2018.01.17. 13:19

Ez volt a bv. írásbeli feladatom. Mi a véleményetek, mi a megoldás??

N.T. ukrán állampolgárt a…............... Járásbíróság kábítószerrel való visszaélés miatt 3 év börtönbüntetésre ítélte.( figyelembe vették az előzetesben töltött időt is).Mivel kiterjedt bűnözői hálózattal rendelkezik, ezért 3 évre kiutasították az országból. Az ítélet 2013.05.10-én jogerőre emelkedett. (az nem derült ki, hogy első vagy másodfokon.)

N.T kérelmet nyújtott be enyhébb végrehajtási szabályok alkalmazása iránt. Kérelmében előadta, hogy kiváló a magaviselete, befogadása óta folyasmatosan dolgozik és 7 alkalommal dícséretben is részesítették.

A bv. Intézet megerősítette a kérelemben foglaltakat, az elítélt magaviselete kiváló, a személyi állománnyal tisztelettudó, zárkatársaival jó kapcsolatot ápol...stb...., azonban a kérelmet nem támogatják közbiztosnági okokból...

Hozzon bv. Bírói határozatot.

skbettina # 2018.01.20. 08:41

sziasztok,

Szeretnek segitseget kerni Be konyvek valasztasaban.
Patrocinium vs dialog. Meglepo, hogy a patrocinium dupla mennyiseg, ekkora elterest nem tapasztaltam meg felkeszito konyvek kozott.

Erdekelne altalanos reszbol patrocinium konyv, ha esetleg meg szeretne valni tole valaki, kerem jelezze!

Koszi a segitseget!

Kisskalmanka # 2018.01.22. 11:49

Sziasztok,

szeretném a segítségeteket kérni a közös emailcímre vonatkozó aktuális jelszóval kapcsolatban. Kérem, hogy a drkalmananita@gmail.com emailcímre szíveskedjen megküldeni, aki tudja.
Előre is köszönöm!
Üdvözlettel:

AndreaKovacs # 2018.01.31. 11:23

Sziasztok!

Szeretnék én is segítséget kérni az e-mail fiókhoz. Akinek van hozzáférése, kérem legyen kedves, küldje el nekem a prajne.drkovacs.andrea@gmail.com e-mail címre.

Nagyon szépen köszönöm!

Szép napot mindenkinek! :)

DrPé # 2018.02.02. 07:50

Sziasztok!

Szakvizsgára jelentkezéshez szeretnék kérni egy kis segítséget...b.) részvizsgára jelentkeznék, egyetlen lehetőséget se dob fel, pedig láthatóan még nincsenek betelve a helyek.. először arra gondoltam, hogy velem nincs rendben valami, de c.) részvizsgára simán felajánl vagy három helyet...

nyilván megpróbáltam őket felhívni a megadott telefonszámon, a megadott időpontokban....nem vette fel senki... írtam email-t nem válaszolt senki...

szóval van valakinek valami ötlete?

Nagyon köszi a választ előre is: Gé

HUBA84 # 2018.02.02. 21:59

Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, hogy büntető anyagi jog írásbelin milyen feladatokra lehet számítani?

A válaszokat előre is köszönöm.

Jó felkészülést mindenkinek.

sziklai.vasas # 2018.02.05. 13:21

Sziasztok!

Az alábbi jogesettel kapcsolatban szeretnék megoldási javaslatokat kérni. Köszi előre is!
(BV-SZABS. ÍRÁSBELI)

A fiatalkorú N. T. otthonából eltávozott, csavargott, abból tartotta fenn magát, hogy egy raktáráruházból márkás sportcipőket tulajdonított el és azokat értékesítette. Két egymást követő napon összesen 4 pár cipőt tulajdonított el, abból kettőt értékesített. Miközben a helyi piacon értékesíteni próbálta a másik két cipőt a rendőrjárőr igazoltatta, majd előállította.
A lefoglalt cipők együttes értéke, a beszerzési ár szerint 20.000,- Ft volt, az elkövető úgy nyilatkozott az előkészítő eljárás során, hogy a már értékesített cipők is ugyanolyan márkájúak és azonos fazonúak voltak. A rendőrség N.T. őrizetbe vette és a törvényes határidőn belül bíróság elé állította.

A bírósági tárgyaláson a sértett cég képviselője előadta, hogy a cipők valóban egy szériából származnak, de a feltüntetett ár azok nagykereskedelmi ára, a raktáráruház ezeket kiskereskedelmi forgalomban értékesíti, a cipők leltár szerinti értéke összesen 54.000,- Ft. A bíróságtól kérte a lefoglalt cipők kiadását és kára megtérítését.

Feladat: Hozzon határozatot

Kèrlek segìtsetek v.zsuzsanna88@gmail.com

Nyunyec # 2018.02.05. 17:33

Sziasztok! Érdeklődnék hogy ha elrontotta az ember fia az írásbelig engedik e szóbelizni, vagy oda az esélytelenek nyugalmával térjen be...
Köszi, ha megdobtok néhány tapasztalattal!

Pp24. # 2018.02.06. 14:37

Nyunyec

Én polgárból írtam; ott az egyik hölgyet soron kívül behívták és közölték, hogy nem sikerült neki az írásbeli, így nem is vizsgázhatott. Gondolom, hogy alapvető hiba lehetett a feladatban, mert amúgy megkérdezik, hogy fenntartod-e a megoldási javaslatot.

RexMathias # 2018.02.09. 10:29

Szisztok,

Sikeres vizsgát követően eladóvá váltak az alábbi könyveim:
Domokos Andrea: Büntetőjog I. (Patrocinium Kiadó, új ára: 4400,-Ft) 3000,- Ft
Deres Petronella, Harangozó Attila: Büntetőjog II. (Patrocinium Kiadó, új ára: 5200,-Ft) 3000,- Ft

Elsősorban együtt adnék túl a két könyvön.

Dr.Gigi # 2018.02.09. 21:28

Sziasztok!

Szeretném szíves segítségeteket kérni a közös e-mail cím és az aktuális jelszó vonatkozásában.

Továbbá az lenne a kérdésem/kérésem, hogy a bv. írásbelire vonatkozóan tudna-e valaki iratmintát küldeni a részemre?

Ha igen, kérlek küldjétek meg: gina89_@hotmail.com e-mail címre.

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

Üdv: Gigi

Dr Bébé # 2018.02.12. 07:37

sziasztok

szeretném a segítségeteket kérni a közös email cím és a jelszó terén, illetve azt is megköszönném, ha valaki elmagyarázná hogy hogyan is működik a rendszer:)

előre is nagyon köszönöm:)

AgnesPetra # 2018.02.14. 12:29

Sziasztok!

Az alábbi könyvek váltak eladóvá:

BÜNTETŐ ELJÁRÁSJOG
BÜNTETŐJOG I
BÜNTETŐJOG II.
BÜNTETÉS-VÉGREHAJTÁSI JOG

Patrocinium kiadós mindegyik könyv.

15.000 forint a teljes csomag. (eredeti ár: 19.600 forint)

Átvehető személyesen Budapest belvárosában.
Érdeklődni: nagyagnesbcs@gmail.com

Üdv, Nagy Ágnes

renkin # 2018.02.15. 10:25

Sziasztok!

Kérem, aki tud nekem segíteni az írásbeli részhez, az írjon nekem a renkin86@gmail.com-ra. Nagyon nagy segítség lenne. Előre is köszönöm.
Renáta

basilikumpfeffer # 2018.02.18. 16:52

Kedves Mindenki,

az alábbi könyvem maradt eladó (B részvizsga):

JSZS: Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek (Dialóg Campus, 6., teljesen átdolgozott kiadás) – 4000 Ft

A könyv érintetlen maradt.

Az alábbi e-mail címen értek el:
basilikumpfeffer@gmail.com

Átvétel személyesen Zuglóban lehetséges. Postai kézbesítés esetén a feladás díját a vevő viseli (postacsomag-automata 889 Ft).

Üdv:
Petra