Jogász állásbörze 2008


Legislator # 2008.04.21. 08:51

KBS:-)))


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.04.21. 08:50

Bárki bármit mond is, a nyelvtudás illanó tudás. Amely nyelvet nem használjuk, napról-napra felejtődik. Míg ha valaki használja, mert pl. a munkája megköveteli, olykor akár komoly fejlődést is elkönyvelhet.


Sunshine after the rain.

Egyjogász # 2008.04.15. 15:27

Miért, az egyik haverom egy olyan céghez ment 2 és fél éve, ahol kiemelt felvételi követelmény volt a felsőfokú angol és francia.

Azóta 1 (egy) alkalommal használta az angoltudását, amikor a titkárnő (bocs managerasszisztens) odahívta a telefonhoz, hogy "valaki valami külföldiül halandzsázik, hátha maga megérti" (kiderült, hogy a hívás téves volt).

Mikor megkérdezte a személyzetist (bocs humánpolitikai
managert), hogy tulajdonképpen miért volt elvárás a nyelvtudás, amikor a perképviselethez ez nem túlzottan szükséges, szó szerint azt a választ kapta, hogy "ezt mindíg beleírjuk a hirdetésekbe, mert manapság nagyon trendi."

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.15. 08:41

Külföldi terheltek esetén megspórolják a tolmácsot. :))

woodslave (törölt felhasználó) # 2008.04.15. 07:10

tetszik ez a bíróvá, ügyésszé váláshoz "summa, meg 2-3 felsőfokú nyelvvizsga" :-)) Mi a frásznak???

Legislator # 2008.04.14. 16:38

Eweol, lehet, hogy nem mondtam még, de nagyon tetszik a jelmondatod:-).


Sunshine after the rain.

Eweol # 2008.04.10. 17:11

A Népszabadság megjelent cikke:

http://nol.hu/cikk/487727/

Legislator # 2008.04.10. 15:31

Én véletlenül pont az ELTÉ-n jártam, amikor egy hasonló állásbörze volt, ott a nemzetközi ügyvédi irodák parádéztak, és a British Council.


Sunshine after the rain.

mesziadam87 # 2008.04.06. 11:08

Április 1 és Április 2 között Jogász Állásbörze volt a Károli Gáspár Református Egyetem és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jogi karán. Az állásbörze mellett, egyéb érdekes programok voltak, gondolok itt Lomnici Zoltán és Sinku Pál fémjelezte kerekasztal beszélgetés, ahol a jogászi pálya jelenéről jövőjéről beszélgettek a hallgatóság előtt. arra lennék kiváncsi,hogy ki volt a börzén ill. hogy mik a vélemények erről a rendezvényről.