Ptk. tervezet


Impossible # 2009.12.04. 17:49

Nem tudom, mi az az ucc.

Kacsa1111 # 2009.12.04. 17:06

Kedves Impossible,

akkor neked a UCC sem tetszene:)))
megfogtad a lényeget:)


Kacsa11

Impossible # 2009.12.04. 14:55

Azoknak lesz szar, akik eddig a szakaszok számai szerint tudták a szöveget, minden (vagy szinte minden) más számmal lesz. És nekem az sem tetszik, hogy fejezeteken belül újrakezdőik a számozás. Persze ezek csak részletkérdések, inkább az a baj, hogy el lett baltázva az egész.

Kacsa1111 # 2009.12.04. 12:12

szerény véleményem szerint 12 hónap alatt röhögve hatályba lehetne léptetni a Ptk-t...akár még 6 hónap alatt is...(más kérdés, hogy semmi sem indokolja véleményem szerint a sietséget).

Kedves rockmachine,

van benne azért sok olyan jogintézmény, amit a gyakorlatban használtak, de szabályozva nem volt sehol...

Kedves Egyjogász,

nekem az a baljóslatú előérzetem, hogy a fiedsz-féle Ptk. sem fog jobban megfelelni a kényes ízlésemnek, mivel ugyanúgy monista alapon fog állani, mint a mostani...pedig szerintem nagy szükség lenne külön polgári és külön kereskedelmi törvényre...
az, hogy a családjogi kódex, a Gt. stb. bele legyen-e foglalve külön könyvként a Ptk.-ba, szerintem, tök mindegy. a lényeges probléma inkább az, hogy egy egységes Ptk. vajon képes-e megfelelni mind a gazdasági, mind a magán jogügyletek fejlődésük során egymástól egyre távolabb eső kívánalmainak...akár igen, akár nem, szerintem, felesleges zsonglőrködni...


Kacsa11

Egyjogász # 2009.12.04. 11:14

A "sokan"-ban benne van az LB elnöke, a legfőbb ügyész, az OIT elnöke, az ügyvédi kamara elnöke (aki szerint egyébként a május 1-i hatályba léptetés leginkább az ügyvédekkel való kicseszés lenne).

Azért az új Ptk. nem korábbi törvények szó szerinti, egységes kódexbe való szerkesztését jelenti...

rockmachine # 2009.12.04. 10:54

üdv Mindenkinek,

én személy szerint nem értek egyet azzal hogy két Ptk. hónapokig egyszerre hatályos jogági alaptörvény legyen!
Sokan rövidnek találják a május 1-ig fennálló időt, ami elegendő lenne, mert a lényeges változások elsősorban a kódex szerkezetét érintették és nem a részletszabályokat, új, eddig ismeretlen jogintézmény nem került bele, csak olyan ami idáig is volt, csak más jogszabály tartalmazta pl. családjog, lízing stb...

Egyjogász # 2009.12.04. 09:31

Kedves Csipke,

Egy, a Kormány által támogatott módosító javaslat szerint csak az Első és Második Könyvet (Bevezető rendelkezések + Személyek) léptetik hatályba
május 1-én, az összes többi Könyvet csak 2011. január 1-ével.

Tekintve, hogy szinte az összes mértékadó főjogász úgy nyilatkozott, hogy szakmailag elhibázott kamikaze-akció a Ptk. május 1-i hatályba léptetése, ez nyilvánvalóan egy "hatályba léptetjük is meg nem is" húzás a Maszop részéről. (Rájöttek, hogy szakmailag hülyeség, de mivel a FIDI is ezt követelte, azt nem tehették meg, hogy egyáltalán nem léptetik hatályba, hová vezetne az, hogy a Kormány bármiben is hallgat az ellenzékre...)

Így az új Ptk. zömében és érdemében csak 2011-ben lép(ne) hatályba. (Persze, aztán lehet, hogy mégis hatályba lép az egész, én már nem csodálkozom semmin a Maszop végóráiban, majd meglátjuk a Közlönyben.)

A lépne oka pedig: Dr. Salamon közölte, hogy ha a FIDI hatalomra kerül, az egészet, hatályba léptető törvényestől együtt azonnal visszavonják, és kidolgoznak egy új, szakmailag is megalapozott Ptk-t.
(A Ptk. szakmai felülvizsgálata és hatályba léptetésének elhalasztása benne van Viktor "8 pontos" követelésében is, amelyre persze a Maszop nagy ívben xart.)

Új hogy jelenleg eléggé sanszos, hogy maradunk még egy darabig a régi Ptk-nál...:)

Legislator # 2009.12.02. 11:05

Kedves Csipke!

Köszönöm az infókat, akkor pont szabadságon voltam, majd valamelyik nap megnézem a közlönyt, de talán a honlapon is fenn van.


Sunshine after the rain.

Csipke # 2009.12.02. 07:22

Kedves Leg. és mindenki!

No, csak megvan az új Ptk. 2009. évi CXX. törvény. Megjelent az MK 165. (november 20.) számában...

Ja, a hatálybaléptető törvény pedig a Parlament előtt van... a hatálybalépést még mindig 2010. május 1-re tervezik...

No, kollégák, mindenkinek jó böngészést.

Üdv.:


Csipke

Legislator # 2009.10.15. 17:41

Egyetértek.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.10.15. 17:15

Minden kutya rendes, a gazdáik a hülyék. Szeretnék hozatni egy olyan önkormányzati rendeletet, amely szerint nem szabad a kutyákat póráz nélkül (kihúzhatós több méteres pórázzal sem) utcán sétáltatni, mert más kutyákra és emberekre is veszélyes, ha a kutya szabadon megy. Legutóbb egy kis kutya támadott meg, rohant felénk morogva, mire belerúgtam...erre a gazdája elkezdi, hogy ne rugdossam, mert ő is megrugdos...(a kutyája esetenként az úttest túloldalárol rohan át a mi kutyánkat megtámadni), és még ő van felháborodva, hogy védekezem. Volt, hogy egy közel 100kg-s pireneusi pásztor támadott meg, én húztam le a kutyánkról, mert a gazdájára nem hallgatott (szintén szabadon sétáltatta). Volt olyan kutya, amelyiket szabadon kószáló kutya tudott széttépni, mert a gazdája nem tette pórázra. A legkiképzettebb kutyát sem szabad póráz nélkül vinni, mert eldurranhat az agya, és akkor kárt csinál.

Legislator # 2009.10.14. 18:50

Gondolom.:-). Öreg kutya, néha elgurul a gyógyszere macskaügyileg, de nem egy rosszindulatú lény:-D.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.10.14. 16:45

Leg,

nade nem előre megfontolt harapási szándék, hanem hirtelen felindulásban...nem? :D

Legislator # 2009.10.14. 13:56

Úgy ám! A kutyáinkon is látom, hogy idegesebbek. Pl. a reggeli séta alkalmával az egyikük az egyébként általa tolerált macska (szintén a mienk) felé kapott harapási szándékkal, majd vakkantott is egyet. A macska fél óráig nem mert előjönni:-D.


Sunshine after the rain.

Rexor # 2009.10.14. 12:31

Bevallom, nem gondoltam komolyan :). Kedves Leg: lehet, hogy tényleg a széllel van összefüggésben (plusz az eső a katalizátor :).

Legislator # 2009.10.14. 11:43

Ildi:-D.

Csak a high five-val való hangzásbeli hasonlóság miatt:

Subscribe: Highfly.

Come on, Modern Metal:-D


Sunshine after the rain.

bajussz # 2009.10.14. 11:02

nem érzitek ki belőle a hangsúlyt

azabaj

Egyjogász # 2009.10.14. 10:12

"Én biztos vagyok benne, hogy a honatyák mindegyike átolvasta a tervezetet és pontosan tudja miről is szavaz."

Ezt miért nem a viccek topicba írtad?...:)

bajussz # 2009.10.14. 10:08

szeretem a Sólyom paródiákat :)

Ildikóka82 # 2009.10.14. 10:05

high five Leg! :)


Iwikó

Ildikóka82 # 2009.10.14. 10:04

Köztársasági elnök volt az AB elnöke is....
Ezért is csodálkozom, hogy olyan furcsán beszél, mintha zavarban lenne, gondolom nem erről van szó...de mégis fura.


Iwikó

Legislator # 2009.10.14. 10:03

Nemcsak alkotmánybíró volt, hanem AB. elnök is. Mi több, akadémiai lev. tagságig ívelő tudományos pályáját polgári jogászként kezdte az MTA Állam-és Jogtudományi Intézetében. Főleg a felelősségtan volt a területe.

Kedves Rexor!

Úgy látom, Neked az ájronik oldaladat erősíti ez a szeles idő:-D.


Sunshine after the rain.

Csipke # 2009.10.14. 10:00

Ő volt az első elnöke.


Csipke

bajussz # 2009.10.14. 09:23

nem tudtam, hogy alkotmánybíró is volt

Csipke # 2009.10.14. 09:20

Én biztos vagyok benne, hogy a honatyák mindegyike átolvasta a tervezetet és pontosan tudja miről is szavaz.

Fő az optimizmus... :)

és az elnök szerintetek elolvasta? mennyire ért hozzá vajon?

Azért egy volt alkotmánybírónak bizonyára van némi köze a joghoz...


Csipke