Ügyvédjelölt mint kft ügyvezetője


Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.24. 07:45

Azt írtam, német nevű. Bruckhaus bonyek!

Kacsa1111 # 2010.09.24. 07:38

Kedves kbs,

nem német...:)

Kedves bandeeraz,

szerintem még azelőtt pattant a freshfieldstől, mielőtt az oppenheimmé változott...


Kacsa11

bandeeraz # 2010.09.24. 07:13

Oszkó a Freshfields-nél, majd Oppenheimnél volt adójogász, és így ügyvéd, majd a Deloitte-hoz ment.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.24. 06:51

Ügyvéd nem lehet ügyvezető. De egye fene: bizonyíthatsz. Mondd a kolléga nevét és a céget. Megnézzük a cégjegyzékben.

DrAttika, az szerintem egy másik Oszkó. Az egyéni irodát vitt, ez a zseni meg valami csúnya német nevű nemzetköziben volt adócsoport-vezető vagy mi fityfene.
(Én is utálom még a fajtájukat is, de ami nem illeti, az nem illeti.)

DDorothy # 2010.09.24. 06:14

Köszönöm a hozzászólásokat! Egyébként nem a Barátok köztben láttam. A konkrét környezetemben tudok olyanról, aki ügyvéd és egyben ügyvezetője egy kft-nek. Mivel én is jelölt vagyok, ezért nem a "barátok közt"-ből veszem a példákat...bár nem rossz:)))

Egyjogász # 2010.09.23. 16:46

Bocsánat, de én ezt nem neked írtam, hanem DDorothynak, és nem véletlen a :))) jelzés sem a hozzászólásomban.
(Szerintem mikor elkezdtem írni, még ott sem volt a Pesti Ügyvéd-es beírásod, csak kaptam egy telefont, és hosszabb ideig tartott, amíg befejeztem a kommentet.)

Dr.Attika # 2010.09.23. 16:33

Egyjogász! Nem tudom ki az a Nóra ügyvédnő. Nem nézem ezt a barátok között szappant sem.
Tisztelj meg légyszíves azzal, hogy elolvasod a hozzászólásomat. A Pesti Ügyvédből idéztem.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.23. 16:21

És valahogy mindig pont ezek a nagytudású kollégák lesznek igazgatósági tagok. Úgy lehet, pont rájuk van szükség. Ahogy kedves ismerősöm mondta: "ilyen helyre ilyet ..."

Egyjogász # 2010.09.23. 15:17

Egyébként megsúgom, több konkrét esetről is tudok, hogy erről maga az ügyvéd sem tud (vagy nem akar tudni), pl. az egyik csodálkozott, hogy neki miért nem járnak automatikusan a Kollektív Szerződés szerinti juttatások, mint "a többi munkavállalónak" (sic.), egyik másikat meg úgy látszik zsenírozta, az "ügyvéd" megnevezés, mert egy cégnél minden áron ki akarta magát "neveztetni" jogi vezérigazgató- helyettessé. (Mondjuk ehhez meg is volt a hátszele...)

Egyjogász # 2010.09.23. 15:10

Szerintem ügyvédként csak munkaviszony nélküli igazgatósági tag lehetett, ügyvédként nem állhatott sem munkaviszonyban, sem munkavégzési kötelezettséggel járó más jogviszonyban a céggel...szerintem.

Egyjogász # 2010.09.23. 15:08

Nem a Barátok közt című sorozatban láttad ezt?:)))
Ott van, hogy "Nóra ügyvédnő" egy Kft. ügyvezetőjeként dolgozik éjjel-nappal, mellette meg azért ügyvédként elvállalgat egy-két válópert, ezt, azt....

Persze ott ennél nagyobb baromságok is vannak, úgy hogy ezt se hidd el...:)

Dr.Attika # 2010.09.23. 15:02

PESTI ÜGYVÉD 2009/5. szám 15. oldal

SZEMÉLYI HIREK

Ügyvédi tevékenységét szünetelteti:
...
...
Dr. Oszkó Péter 2009. 04.14.

Már csak azt kell megnézni, hogy mikortól-meddig volt elnök-vezérigazgató a cégénél. És nagyon nem mondott le csak amikor Bajnai Gordon úgy gondolta, hogy ő a legalkalmasabb pénzügyeink legfőbb vitelére.

Dr.Attika # 2010.09.23. 14:56
siomnes # 2010.09.23. 14:42

Ha jól tudom, ha valaki ügyvédjelölt akkor megbízási jogviszonyban vállalhat munkát (pl. fordítói tevékenységet) , illetve oktatói munkát (megbízási jogviszonyban vagy közalkalmazottként, mint pl tanársegéd), de egyéb kereső foglalkozást nem végezhet.

Dr.Attika # 2010.09.23. 14:32

De láthatott. Például Dr. Oszkó Péter a "delej és taccs" elnök- vezérigazgatója volt egészen tavaly áprilisig, amíg pénzügyminiszter nem lett. Ekkor kérte ügyvédi tevékenységének szüneteltetését. Egészen addig ügyvéd volt és gazdasági társaság vezető tisztségviselője.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.23. 14:25

elvileg ügyvéd nem lehet, de erre láttam már ellenpéldát”.

Nem láthattál.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.23. 14:24

Nem lehet. Az ügyvédjelöltre ugyanazok az összeférhetetlenségi szabályok vonatkoznak, mint az ügyvédre.

DDorothy # 2010.09.23. 14:23

Kedves Fórumozók!
Egy kérdéssel fordulok hozzátok. Meg tudnátok-e nekem mondani, hogy egy ügyvédjelölt lehet-e kft. ügyvezetője?
Azt tudom, hogy elvileg ügyvéd nem lehet, de erre láttam már ellenpéldát. Ügyvédjelölt esetére nem tudok konkrét választ! Köszönöm előre is!
Üdv mindenkinek:
Dóri