Ügyvédjelölt mint kft ügyvezetője


Legislator # 2010.09.28. 17:59

A te korodban illik megkomolyodni:-))).


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2010.09.28. 15:21

Kedves Legislator,

értem...egy ideje már szüneteltetem ezen tisztségemet.;)


Kacsa11

Legislator # 2010.09.28. 14:51

Kedces Kacsa1111,

Azért mert a ködlovag gyorsan változtat helyet. Te pedig (pár esetben) munkahelyet:-D. És a lovag jóindulatú, igazságért kiálló ember (engem az eltés hölgyek "hölgyek, árvák, és kutyák védelmezőjének" neveztek, én is quasi lovag vagyok:-D). Szóval analógia, a ködlovag meg olyan krúdys, én meg nagy Krúdy-fan vagyok (pl. gyomornovellák+földik vagyunk).

Szóval remélem, nincs sértődés:-P.

'ja, mint lufiárusnak a nyílzápor!:)))' by Kacs

Azaz:-P.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2010.09.28. 12:32

Kedves Legislator,

Már hiányzott a cinizmusod, Guba.

ja, mint lufiárusnak a nyílzápor!:)))


Kacsa11

Kacsa1111 # 2010.09.28. 12:31

Kedves Legislator,

tényleg! miért vagyok ködlovag?:)


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.28. 09:27

Dehogy örök! Nem sokára kinövi. Ahogyan kacsa sem ködlovag, mi a fenétől lenne az?

Legislator # 2010.09.28. 08:31

Kedves Guba,

Bírlak:-D.

Örök talány, nagy feladvány, könyvet lehetne róla írni. Hajlok arra, hogy itt a védő (az ügyvéd) a munkáját végzi, hiszen köteles a terheltet mentő körülmények feltárására. Ha a dolog bizonyítékhiányos, az ellen nem lehet tenni. Ha erkölcsileg a fenti terhet a védő elviseli, az a saját részéről rendben van. Hogy ha ez egy szándékos emberöléses ügy, abba jobb belegondolni, hogy mit éreznek ilyenkor az áldozat hátramaradottai.

Erkölcstanilag persze nem ennyire aggálytalan a dolog.

Azonban a lentebb tárgyalt esetben nem ez merült fel.

Imp: te az örök kétkedő/kérdező/lamentáló vagy, a lawyer Hamlet:-D.


Sunshine after the rain.

guba # 2010.09.28. 06:08

Már hiányzott a cinizmusod, Guba.

Szóval te is kedvelsz engem.
Leg, arról az ügyvédről mi a véleményed, aki bizonyítékok hiányában felmenteti a védencét, holott tudja, hogy az elkövette a terhére rótt bűncselekményt? (legyen az bármilyen súlyos)

Impossible # 2010.09.28. 03:15

Ha Leg. mester, és kácsa a nemzetközi irodák ködlovagja, akkor én mi vagyok? (kácsának külön: Te erre inkább ne válaszolj :DDD )

Legislator # 2010.09.27. 20:38

betartására=BETARTATÁSÁRA

Ettől a lentebb írtak érvényesek, mert jóra gondoltam, csak egy "at" kimaradt.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.09.27. 20:36

'Mitől lenne ez bűnpártolás kedves „Mester“?' by guba

Félreértettél. "DDorothy: ezt érdemes lesz így előadni, amikor majd egyszer netán bűnpártolással vádolnak."

Ezt írtam. Ezzel arra céloztam (kiemelve, hogy nem a személy maga, a jelenség a lényeg, amely messze nem egyedi), hogy aki ma ügyvédjelöltként azt állítja, hogy (ő) nem tett esküt (fogadalmat) a törvények betartására, az jó úton halad afelé, hogy esetleges későbbi ügyvédi tevékenysége során bűnpártoló legyen (bár ez nem biztos). Nem a konkrét (jelenleg szóban forgó) ügyre értettem. Milyen virágot vegyek (és tegyek) az "ügyvédi etika" sírjára?

Egyszerűbb példával élve: minden kokós füvezett először. Vagy minden nagymenő kicsiben kezdte.

Azokat a bűncselekményeket, amelyekhez feljelentési kötelezettség társul, ma is betéve tudom, de ezt nem kell elhinned.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.09.27. 20:25

Már hiányzott a cinizmusod, Guba.
KBS meg többet tud (rólam) mint gondoltam:-D.


Sunshine after the rain.

guba # 2010.09.27. 19:00

Nem jelző az, hanem titulus (cím”).

Már értem...

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.27. 18:34

Aki egyetemen tanít, azt megilleti a Magister.

guba # 2010.09.27. 18:29

Azzal, hogy nem jelenti fel, még ha ismer is ilyet, semmilyen törvény ellen nem vét, mivel nincsen feljelentési kötelezettsége. Mitől lenne ez bűnpártolás kedves "Mester"?
Béla, te tudod ki Legislator, vagy az itteni ténykedése okán tisztelted meg ennyire? :-))

Legislator # 2010.09.25. 20:06

Azért örülök, hogy megjelentél körünkben.


Sunshine after the rain.

Karr # 2010.09.25. 09:43

Azt nem mondtam. De én csak a magam nevében beszélhetek.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.25. 09:32

Mert mi nem...

Karr # 2010.09.25. 09:26

Szia:) Hát igen, melóztam:)

Legislator # 2010.09.25. 06:47

Szia, Karr:-D. Rég jártál erre...


Sunshine after the rain.

Karr # 2010.09.24. 21:46

"Maradjunk annyiban, hogy tévedtél, mégse ismersz olyan ügyvédet, aki egyúttal kft. ügyvezetője is lenne."

Elvileg ismerhet. Ha egy ügyvédet a kamara fegyelmi büntetésből kizár akkor az a határozat előzetesen végrehajtható, vagyis onnantól ügyvédi tevékenységet nem folytathat. Így megnyílik az út előtte, hogy gazdasági társaság vezető tisztségviselője legyen. Viszont a határozat ellen beadhat fellebbezést a Magyar Ügyvédi Kamarához, ami ha megváltoztatja a határozatot újra ügyvéd lesz. Ebben az extrém esetben talán láthatott Dorothy ügyvédet kft ügyvezetőjeként.
Persze lehet, hogy a logikám rossz.

Legislator # 2010.09.24. 18:56

Köszönöm:-).


Sunshine after the rain.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.24. 16:29

Nem jelző az, hanem titulus (cím). És szerintem megérdemled.

Legislator # 2010.09.24. 16:05

Kedves KBS,

Megtisztelő a jelző, de nem vagyok rá méltó.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.09.24. 16:04

Majd felterjesztünk erkölcsi helytállásodért a Köztársasági Érdemrend Nagykeresztjére.


Sunshine after the rain.