Létszámleépítés a központi közigazgatásban


hekate # 2012.01.16. 12:07

Nem, a Gyed-en lévőnek megvan a státusza, csak pl. felvesznek helyette határozott idővel valaki mást, amíg vissza nem jön dolgozni. Olyan státuszok vannak betöltetlenül, aki mondjuk nyugdíjazás miatt ment el és nem vettek fel a helyére más dolgozót, vagy korábbi leépítéseknél kikerültek helyét sem pótolták mással.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.16. 08:47

Nem.

Nenikő # 2012.01.16. 08:47

Mi számít betöltetlen státusznak: gyed-en lévő munkahelye igen?

hekate # 2012.01.16. 07:51

Legtöbb helyen még 2011.évben vettek fel új embereket a betöltetlen álláshelyekre, mert akkor még elvileg "lehetett" azzal a címszóval, hogy 2012-ben már úgysem lehet felvenni senkit, hát töltsük be az üres helyeket. Szóval a 2011-es limitnek hiába felel meg a létszámuk, hisz pont abból lesz a létszámleépítés. Ahol pedig 2011.évben nem vettek fel fel senkit a megüresedett helyekre, ott annyival kevesebb lesz a leépítés.
6700 emberből kb 2000 ilyen üres hely volt az országban.

Danina # 2012.01.13. 22:31

Nem vagyok biztos abban, hogy ezek valós adatok, vagyis hogy ennyi embert ténylegesen leépítenek.

Van olyan ismerősöm, aki elmondta, hogy ők már tavaly így terveztek az idei évre és a betöltetlen státuszokat "építik le".

A korábbi munkahelyemen tapasztaltam, h a nyugdíjasokat és a státuszaikat tartogatták, h ha le kell építeni, akkor őket fogják.

Én remélem és bízom benne, h nem tesznek ki ennyi embert.

hunfrakk # 2012.01.13. 18:36

egyébként szerintem pont megint az lesz,
hogy a balliberális kozmopolita nemzetrontók,
taxisblokád-szervező megapuccsisták maradnak a helyükön....kormányokon átívelő karrier az övék

hunfrakk # 2012.01.13. 18:34

A leépítésre a hiánycél tartása miatt van szükség.

Muszáj valamit felmutatni a "nemzetközi pénzügyi közösségnek", EU-nak, "független szakértőknek", "piacoknak".

Szerdán délben bejelentette az EU Bizottság, hogy a nagy hiány, deficit miatt kötelezettségszegési eljárást indítanak, a kohéziós alapok (KIOP, KÖZOP) csapját elzárják.

Estére már meg is volt a kormányhatározat a létszámcsökkentésről.

Ez szerintem egyértelműen EU kívánalom volt.

Egyébként ahol pl. 2011. év folyamán végrehajtották már a leépítést (és megfelel a 2011. évben meghatározott létszám-limitnek az állományuk létszáma 2012. évben, ott nem kell érvényesíteni most a leépítést akkor sem, ha szerepelnek a kormányhatározat mellékletében elhelyezett táblázatban)

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.13. 17:15

Bocs, Lacira értettem. Egyébként egy 5%-os létszámleépítésben sok különleges nincs. Cégek ennél sokkal durvábbakat is meglépnek, ha muszáj.

hekate # 2012.01.13. 08:39

Jó kis paródia :)
A Kormányhivatalokat érinti a legnagyobb mértékben a változás, több, mint 2000 ember.
Egyáltalán minek kellett létrehozni ezeket a hivatalokat? Hogy semmit a közigazgatáshoz nem értő embereket jó pozícióba hozzák?
Aki meg egy kicsit ért hozzá és ambíciózus, esetleg több diplomás azokat kilökik, nehogy alulképzettek legyenek hozzájuk képest.
Valami hihetetlen, hogy mit meg nem tehetnek...

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.13. 08:29

:o)
Szerintem valaki szórakozik velünk. Ilyen nem létezhet, ez biztosan csak egy paródia.

Károsult_Laci # 2012.01.13. 07:20

Természetesen ez arra irányul h a nem fideszközeli embereket eltávolitsák.Végzettség,eygéb nem nagyon számit.

hekate # 2012.01.13. 07:15

6700 álláshely szűnik meg a közszférában, mintegy 1 hét alatt - 2012.01.18.-ig kell a felmentéseket kiadni. Vajon mi alapján döntenek a munkáltatók? Anyagi rászorultság vagy teljesítmény? Kik vannak veszélyben? A fiatalok vagy a régi dolgozók? A diplomások vagy a középfokú végzettségűek?
Ha valakit érdekel vagy érint a téma az írjon!